Ευρωλίγκα 2022-23: Το πανόραμα της διοργάνωσης - Παραμένει πρώτος ο Ολυμπιακός

Το πανόραμα της νέας Ευρωλίγκας - Αποτελέσματα και βαθμολογία 

Ευρωλίγκα 2022-23: Το πανόραμα της διοργάνωσης - Παραμένει πρώτος ο Ολυμπιακός

ΕΥΡΩΛΙΓΚΑ 2022-23

1η αγωνιστική

Πέμπτη 6 Οκτωβρίου

Βιλερμπάν – Ολίμπια Μιλάνο 62-69

Παναθηναϊκός – Ρεάλ 68-71

Μακάμπι – Ζαλγκίρις 84-83

Βαλένθια – Μπασκόνια 71-81

Μπάγερν – Φενέρμπαχτσε 62-74

Παρασκευή 7 Οκτωβρίου

Εφές – Ερυθρός Αστέρας 72-59

Άλμπα – Παρτιζάν 100-84

Βίρτους – Μονακό 66-83

Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 70-80

2η αγωνιστική

Πέμπτη 13 Οκτωβρίου

Ερυθρός Αστέρας – Παναθηναϊκός 75-77

Μονακό – Εφές 95-92 παρ.

Βίρτους – Μπάγερν 66-63

Μπαρτσελόνα – Ρεάλ 75-73

Παρασκευή 14 Οκτωβρίου

Ολυμπιακός – Ζαλγκίρις 90-80

Φενέρμπαχτσε – Μακάμπι 86-71

Μπασκόνια – Παρτιζάν 103-96 παρ.

Ολίμπια Μιλάνο – Άλμπα 74-80 παρ.

Βαλένθια – Βιλερμπάν 76-77

3η αγωνιστική

Τρίτη 18 Οκτωβρίου

Ζαλγκίρις – Βίρτους 68-65

Εφές – Βαλένθια 91-92

Φενέρμπαχτσε – Βιλερμπάν 84-63

Μακάμπι – Μονακό 78-70

Μπάγερν – Μπαρτσελόνα 73-84

Παρτιζάν – Ολίμπια Μιλάνο 75-80

Τετάρτη 19 Οκτωβρίου

Άλμπα – Παναθηναϊκός 94-65

Μπασκόνια – Ερυθρός Αστέρας 92-75

Ρεάλ – Ολυμπιακός 87-89

4η αγωνιστική

Πέμπτη 20 Οκτωβρίου

Ζαλγκίρις – Μπαρτσελόνα 73-72

Φενέρμπαχτσε – Βαλένθια 79-77

Μακάμπι – Βιλερμπάν 88-69

Παρτιζάν – Βίρτους 90-62

Μπάγερν – Ολίμπια Μιλάνο 81-83

Παρασκευή 21 Οκτωβρίου

Εφές – Άλμπα 78-74

Παναθηναϊκός – Μονακό 80-83

Μπασκόνια – Ολυμπιακός 92-97

Ρεάλ – Ερυθρός Αστέρας 72-56

5η αγωνιστική

Πέμπτη 27 Οκτωβρίου

Ολυμπιακός – Μονακό 76-81

Μακάμπι – Παναθηναϊκός 85-74

Βαλένθια – Άλμπα 87-73

Παρτιζάν – Ζαλγκίρις 87-76

Ρεάλ – Βίρτους 91-95

Παρασκευή 28 Οκτωβρίου

Ερυθρός Αστέρας – Μπάγερν 78-72

Εφές – Φενέρμπαχτσε 79-88

Βιλερμπάν – Μπασκόνια 87-61

Μπαρτσελόνα – Ολίμπια Μιλάνο 74-56

6η αγωνιστική

Πέμπτη 3 Νοεμβρίου

Μπασκόνια – Μακάμπι 116-87

Μπάγερν – Εφές 81-78

Ολίμπια Μιλάνο – Ρεάλ 77-83

Παναθηναϊκός – Παρτιζάν 89-91

Παρασκευή 4 Νοεμβρίου

Ζαλγκίρις – Άλμπα 88-81

Ολυμπιακός – Βαλένθια 82-83

Μπαρτσελόνα – Φενέρμπαχτσε 81-80

Βίρτους – Βιλερμπάν 79-84

Μονακό – Ερυθρός Αστέρας 85-77

7η αγωνιστική

Τετάρτη 9 Νοεμβρίου

Ολίμπια Μιλάνο – Βίρτους 59-64

Πέμπτη 10 Νοεμβρίου

Φενέρμπαχτσε – Ερυθρός Αστέρας 93-79

Ρεάλ – Εφές 94-85

Ολυμπιακός – Παρτιζάν 87-58

Άλμπα – Μπάγερν 77-79

Μακάμπι – Μπαρτσελόνα 79-86

Βιλερμπάν – Ζαλγκίρις 76-93

Παρασκευή 11 Νοεμβρίου

Παναθηναϊκός – Μπασκόνια 98-83

Βαλένθια – Μονακό 89-84

8η αγωνιστική

Πέμπτη 17 Νοεμβρίου

Εφές – Μπαρτσελόνα 96-86

Ερυθρός Αστέρας – Βιλερμπάν 71-67

Βίρτους – Βαλένθια 89-59

Μπάγερν – Ολυμπιακός 71-82

Ρεάλ – Άλμπα 90-72

Παρασκευή 18 Νοεμβρίου

Φενέρμπαχτσε – Παναθηναϊκός 107-77

Ζαλγκίρις – Ολίμπια Μιλάνο 71-62

Μονακό – Μπασκόνια 79-74

Παρτιζάν – Μακάμπι 96-88

9η αγωνιστική

Τρίτη 22 Νοεμβρίου

Μονακό – Φενέρμπαχτσε 93-96

Άλμπα – Ερυθρός Αστέρας 84-88 παρ.

Μακάμπι – Ολυμπιακός 90-84

Βαλένθια – Ρεάλ 73-80

Ολίμπια Μιλάνο – Εφές 51-80

Μπαρτσελόνα – Παρτιζάν 79-68

Τετάρτη 23 Νοεμβρίου

Παναθηναϊκός – Βίρτους 88-85 παρ.

Βιλερμπάν – Μπάγερν 74-75

Μπασκόνια – Ζαλγκίρις 93-73

10η αγωνιστική

Πέμπτη 24 Νοεμβρίου

Ερυθρός Αστέρας – Μακάμπι 69-68

Ολυμπιακός – Άλμπα 86-76

Ολίμπια Μιλάνο – Φενέρμπαχτσε 72-82

Ρεάλ – Παρτιζάν 105-97

Παρασκευή 25 Νοεμβρίου

Μονακό – Μπάγερν 80-79

Παναθηναϊκός – Βιλερμπάν 77-58

Βίρτους – Εφές 80-85

Μπαρτσελόνα – Μπασκόνια 96-84

Βαλένθια – Ζαλγκίρις 76-80

11η αγωνιστική

Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου

Άλμπα – Μπαρτσελόνα 86-88

Εφές – Ολυμπιακός 82-71

Βιλερμπάν – Μονακό 75-84

Μπασκόνια – Ολίμπια Μιλάνο 78-62

Παρτιζάν – Βαλένθια 96-100 παρ.

Παρασκευή 2 Δεκεμβρίου

Φενέρμπαχτσε – Ρεάλ 71-85

Ζαλγκίρις – Παναθηναϊκός 67-81

Ερυθρός Αστέρας – Βίρτους 83-74

Μπάγερν – Μακάμπι 98-89

12η αγωνιστική

Πέμπτη 8 Δεκεμβρίου

Παναθηναϊκός – Ολίμπια Μιλάνο 90-77 παρ.

Άλμπα – Φενέρμπαχτσε 75-104

Μακάμπι – Βαλένθια 84-68

Παρτιζάν – Ερυθρός Αστέρας 73-76

Ρεάλ – Μονακό 94-95 παρ.

Παρασκευή 9 Δεκεμβρίου

Ζαλγκίρις – Εφές 60-86

Ολυμπιακός – Βίρτους 117-71

Μπασκόνια – Μπάγερν 78-53

Μπαρτσελόνα – Βιλερμπάν 74-75

13η αγωνιστική

Τρίτη 13 Δεκεμβρίου

Ολυμπιακός – Φενέρμπαχτσε 94-67

Ερυθρός Αστέρας – Ζαλγκίρις 77-73

Βιλερμπάν – Παρτιζάν 91-87

Μπάγερν – Ρεάλ 64-68

Ολίμπια Μιλάνο – Μακάμπι 71-77

Βαλένθια – Παναθηναϊκός 94-91 παρ.

Τετάρτη 14 Δεκεμβρίου

Εφές – Μπασκόνια 78-83

Μονακό – Μπαρτσελόνα 63-69

Βίρτους – Άλμπα 85-76

14η αγωνιστική

Πέμπτη 15 Δεκεμβρίου

Ζαλγκίρις – Ρεάλ 81-72

Ερυθρός Αστέρας – Ολίμπια Μιλάνο 67-71

Μπάγερν – Βαλένθια 97-92

Βιλερμπάν – Ολυμπιακός 77-75

Παρασκευή 16 Δεκεμβρίου

Φενέρμπαχτσε – Μπασκόνια 70-76

Βίρτους – Μακάμπι 78-73

Παρτιζάν – Εφές 82-79

Μπαρτσελόνα – Παναθηναϊκός 74-68

Μονακό – Άλμπα 92-89

15η αγωνιστική

Πέμπτη 22 Δεκεμβρίου

Φενέρμπαχτσε – Παρτιζάν 72-73

Ολυμπιακός – Ερυθρός Αστέρας 86-90

Άλμπα – Μακάμπι 70-83

Μπασκόνια – Βίρτους 90-79

Ρεάλ – Βιλερμπάν 92-73

Παρασκευή 23 Δεκεμβρίου

Εφές – Παναθηναϊκός 88-69

Ζαλγκίρις – Μπάγερν 75-67

Ολίμπια Μιλάνο – Μονακό 79-71

Βαλένθια – Μπαρτσελόνα 84-83

16η αγωνιστική

Πέμπτη 29 Δεκεμβρίου

Μπασκόνια – Ρεάλ 92-86

Μακάμπι – Εφές 80-72

Παρτιζάν – Μπάγερν 83-77

Ολίμπια Μιλάνο – Βαλένθια 90-79

Μονακό – Ζαλγκίρις 84-82

Παρασκευή 30 Δεκεμβρίου

Ερυθρός Αστέρας – Μπαρτσελόνα 94-99 παρ.

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός 71-95

Βιλερμπάν – Άλμπα 79-91

Βίρτους – Φενέρμπαχτσε 92-88

17η αγωνιστική

Πέμπτη 5 Ιανουαρίου

Άλμπα – Μπασκόνια 85-84

Ζαλγκίρις – Φενέρμπαχτσε 86-66

Μπάγερν – Παναθηναϊκός 84-68

Μπαρτσελόνα – Βίρτους 75-83

Παρτιζάν – Μονακό 100-80

Παρασκευή 6 Ιανουαρίου

Εφές – Βιλερμπάν 78-72

Ολυμπιακός – Ολίμπια Μιλάνο 82-66

Βαλένθια – Ερυθρός Αστέρας 75-77

Ρεάλ – Μακάμπι 98-65

18η αγωνιστική

Τρίτη 10 Ιανουαρίου

Ερυθρός Αστέρας – Ρεάλ 59-79

Μονακό – Ολυμπιακός 64-60

Άλμπα – Ολίμπια Μιλάνο 83-63

Βίρτους – Ζαλγκίρις 77-87

Μπάγερν – Μπασκόνια 92-79

Παναθηναϊκός – Φενέρμπαχτσε 88-94 παρ.

Τετάρτη 11 Ιανουαρίου

Βιλερμπάν – Μπαρτσελόνα 75-82

Μακάμπι – Παρτιζάν 90-81

Βαλένθια – Εφές 81-71

19η αγωνιστική

Πέμπτη 12 Ιανουαρίου

Φενέρμπαχτσε – Μπάγερν 79-71

Ερυθρός Αστέρας – Μονακό 92-68

Άλμπα – Ρεάλ 77-84

Βίρτους – Ολυμπιακός 83-85

Παρασκευή 13 Ιανουαρίου

Παναθηναϊκός – Μακάμπι 88-86

Βιλερμπάν – Βαλένθια 79-83

Παρτιζάν – Μπασκόνια 83-65

Μπαρτσελόνα – Εφές 75-80

Ολίμπια Μιλάνο – Ζαλγκίρις 61-66

20ή αγωνιστική

Πέμπτη 19 Ιανουαρίου

Φενέρμπαχτσε – Μονακό 98-94 παρ.

Μακάμπι – Άλμπα 87-74

Βίρτους – Παναθηναϊκός 74-64

Μπασκόνια – Μπαρτσελόνα 78-85

Βαλένθια – Παρτιζάν 89-81

Παρασκευή 20 Ιανουαρίου

Εφές – Μπάγερν 81-89

Ζαλγκίρις – Ερυθρός Αστέρας 71-66

Ολυμπιακός – Ρεάλ 73-60

Ολίμπια Μιλάνο – Βιλερμπάν 73-79

21η αγωνιστική

Πέμπτη 26 Ιανουαρίου

Παναθηναϊκός – Ζαλγκίρις 89-65

Άλμπα – Βαλένθια 88-94

Ρεάλ – Μπαρτσελόνα 91-86 παρ.

Μονακό – Ολίμπια Μιλάνο 101-88

Βιλερμπάν – Φενέρμπαχτσε 91-77

Παρασκευή 27 Ιανουαρίου

Ερυθρός Αστέρας – Παρτιζάν 78-79

Ολυμπιακός – Μακάμπι 95-89

Μπασκόνια – Εφές 114-111 παρ.

Μπάγερν – Βίρτους 91-84

22η αγωνιστική

Τρίτη 31 Ιανουαρίου

Φενέρμπαχτσε – Ολυμπιακός 73-93

Ολίμπια Μιλάνο – Μπασκόνια 89-83

Βαλένθια – Μπάγερν 82-73

Παρτιζάν – Βιλερμπάν 92-71

Μπαρτσελόνα – Μακάμπι 83-78

Βίρτους – Ερυθρός Αστέρας 84-72

Τετάρτη 1 Φεβρουαρίου

Εφές – Ζαλγκίρις 80-70

Άλμπα – Μονακό 84-102

Ρεάλ – Παναθηναϊκός 83-68

Η ΚΑΤΑΤΑΞΗ

  1. Ολυμπιακός 1879-1681 15-7
  2. Ρεάλ 1814-1671 15-7
  3. Μπαρτσελόνα 1748-1689 14-8
  4. Μονακό 1801-1787 14-8
  5. Φενέρμπαχτσε 1798-1752 13-9
  6. Μπασκόνια 1849-1812 12-10
  7. Ζαλγκίρις 1668-1692 12-10
  8. Βαλένθια 1778-1807 12-10
  9. Εφές 1799-1717 11-11
  10. Παρτιζάν 1833-1807 11-11
  11. Μακάμπι 1799-1809 11-11
  12. Βίρτους 1706-1759 10-12
  13. Ερυθρός Αστέρας 1635-1690 10-12
  14. Μπάγερν 1692-1734 9-13
  15. Παναθηναϊκός 1681-1773 8-14
  16. Βιλερμπάν 1654-1761 8-14
  17. Ολίμπια Μιλάνο 1564-1680 7-15
  18. Άλμπα 1770-1847 6-16

23η αγωνιστική

Πέμπτη 2 Φεβρουαρίου

Βαλένθια – Μακάμπι 21.30

Ολίμπια Μιλάνο – Ερυθρός Αστέρας 21.30

Μπαρτσελόνα – Μπάγερν 21.30

Παρασκευή 3 Φεβρουαρίου

Φενέρμπαχτσε – Άλμπα 19.45

Ζαλγκίρις – Παρτιζάν 20.00

Μονακό – Ρεάλ 20.00

Ολυμπιακός – Εφές 21.00

Μπασκόνια – Παναθηναϊκός 21.30

Βιλερμπάν – Βίρτους 22.00

24η αγωνιστική (9-10 Φεβρουαρίου)

9/2

  • Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)
  • Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
  • Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)
  • Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Παρτιζάν (Σερβία)
  • Βίρτους Μπολόνια (Ιταλία)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία)

10/2

  • Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)
  • Μονακό (Γαλλία)-Βιλερμπάν (Γαλλία)
  • Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)-Μπασκόνια (Ισπανία)
  • ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Βαλένθια (Ισπανία)

25η αγωνιστική (23-24 Φεβρουαρίου)

23/2

  • Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)
  • Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
  • Παρτιζάν (Σερβία)-Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)
  • Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)

24/2

  • Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)
  • Βιλερμπάν (Γαλλία)-Αναντολού Εφές (Τουρκία)
  • Βαλένθια (Ισπανία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
  • Βίρτους Μπολόνια (Ιταλία)-Μπασκόνια (Ισπανία)
  • Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-Μονακό (Γαλλία)

26η αγωνιστική (2-3 Μαρτίου)

2/3

  • Μονακό (Γαλλία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)
  • Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)
  • ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Αναντολού Εφές (Τουρκία)
  • Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)

3/3

  • Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)-Βίρτους Μπολόνια (Ιταλία)
  • Βιλερμπάν (Γαλλία)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)
  • Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
  • Παρτιζάν (Σερβία)-Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)
  • Μπασκόνια (Ισπανία)-Βαλένθια (Ισπανία)

27η αγωνιστική (7-8 Μαρτίου)

7/3

  • Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)
  • ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία)
  • Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Βιλερμπάν (Γαλλία)
  • Βαλένθια (Ισπανία)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)
  • Βίρτους Μπολόνια (Ιταλία)-Παρτιζάν (Σερβία)
  • Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Μπασκόνια (Ισπανία)

8/3

  • Μονακό (Γαλλία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
  • Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Αναντολού Εφές (Τουρκία)
  • Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)

28η αγωνιστική (9-10 Μαρτίου)

9/3

  • Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)-Βιλερμπάν (Γαλλία)
  • ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)
  • Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-Παρτιζάν (Σερβία)
  • Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Βαλένθια (Ισπανία)

10/3

  • Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)
  • Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία)
  • Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-Βίρτους Μπολόνια (Ιταλία)
  • ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)
  • Μπασκόνια (Ισπανία)-Μονακό (Γαλλία)

29η αγωνιστική (16-17 Μαρτίου)

16/3

  • Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Παρτιζάν (Σερβία)
  • Μονακό (Γαλλία)-Βίρτους Μπολόνια (Ιταλία)
  • Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
  • Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Μπασκόνια (Ισπανία)
  • Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)

17/3

  • Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)
  • Βιλερμπάν (Γαλλία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
  • Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)
  • Βαλένθια (Ισπανία)-Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)

30ή αγωνιστική (23-24 Μαρτίου)

23/3

  • Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Μπασκόνια (Ισπανία)
  • Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-Αναντολού Εφές (Τουρκία)
  • Βιλερμπάν (Γαλλία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)
  • ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία)

24/3

  • Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)
  • Μονακό (Γαλλία)-Βαλένθια (Ισπανία)
  • Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)
  • Παρτιζάν (Σερβία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
  • Βίρτους Μπολόνια (Ιταλία)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)

31η αγωνιστική (28-29 Μαρτίου)

28/3

  • Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)
  • ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)
  • Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Βίρτους Μπολόνια (Ιταλία)
  • Παρτιζάν (Σερβία)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία)
  • Μπασκόνια (Ισπανία)-Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)

29/3

  • Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Βαλένθια (Ισπανία)
  • Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)-Μονακό (Γαλλία)
  • ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Βιλερμπάν (Γαλλία)
  • Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)

32η αγωνιστική (30-31 Μαρτίου)

30/3

  • Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Βίρτους Μπολόνια (Ιταλία)
  • Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)
  • Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)

31/3

  • Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)-Βαλένθια (Ισπανία)
  • Βιλερμπάν (Γαλλία)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)
  • ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
  • Μπασκόνια (Ισπανία)-Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)
  • Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Μονακό (Γαλλία)
  • Παρτιζάν (Σερβία)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)

33η αγωνιστική (6-7 Απριλίου)

6/4

  • Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
  • Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)-Αναντολού Εφές (Τουρκία)
  • Μπασκόνια (Ισπανία)-Βιλερμπάν (Γαλλία)
  • Βαλένθια (Ισπανία)-Βίρτους Μπολόνια (Ιταλία)
  • Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)

7/4

  • Μονακό (Γαλλία)-Παρτιζάν (Σερβία)
  • Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)
  • ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)
  • Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία)

34η αγωνιστική (13-14 Απριλίου)

13/4

  • Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)
  • Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-Βιλερμπάν (Γαλλία)
  • ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Μπασκόνια (Ισπανία)
  • Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)
  • Βίρτους Μπολόνια (Ιταλία)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)

14/4

  • Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Μονακό (Γαλλία)
  • Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-Βαλένθια (Ισπανία)
  • Παρτιζάν (Σερβία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
  • Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)