Παρτιζάν - Άλμπα Βερολίνου 88-74: Την... καθάρισε στο 3ο δεκάλεπτο (highlights)

Με εξαιρετική απόδοση στο 3ο δεκάλεπτο, η Παρτιζάν επικράτησε 88-74 της Άλμπα Βερολίνου στο Βελιγράδι και πανηγύρισε την 5η της νίκη σε έξι αναμετρήσεις, ούσα σε τροχιά οχτάδας!

Ένα δεκάλεπτο (το τρίτο) ήταν αρκετό για την Παρτιζάν. Οι «ασπρόμαυροι» του Βελιγραδίου, επικράτησαν 88-74 της Άλμπα Βερολίνου, έφτασαν τις πέντε νίκες στις τελευταίες έξι αναμετρήσεις και παραμένουν σε τροχιά οχτάδας μετά το πέρας της 26ης αγωνιστικής στην Ευρωλίγκα.

Εξαιρετικοί στην 3η περίοδο οι Σέρβοι που κράτησαν για τέσσερα λεπτά άποντους τους Γερμανούς (11-0), ανέτρεψαν το εις βάρος τους σκορ και με επιμέρους 35-9 αποκατέστησαν την τάξη βάζοντας τις βάσεις για το ροζ φύλλο. Στο 14-12 η ομάδα του Ζέλικο Ομπράντοβιτς τελευταία με 8-19 ρεκόρ η Άλμπα.

Τα δεκάλεπτα: 20-19, 42-44, 77-53, 88-74.

ΠΑΡΤΙΖΑΝ (Ομπράντοβιτς): Λε Ντέι 13, Αβράμοβιτς 19 (5/7 τρ., 2 ασ), Πάντερ 16 (2 ρ., 2 ασ., 3 κλεψ.), Παπαπέτρου 5, Σμάιλαχιτς 6, Έξουμ 6, Λεσόρ 10, Άντζουσιτς 6, Μαντάρ 7.

ΑΛΜΠΑ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ (Γκονζάλες): Λο 17 (3/6 τρ., 3 ασ., 3 κλεψ.), Πρόσιντα 8, Σμιθ 3, Βέτζελ 10, Μάτισεκ 6, Ολίντε 2, Κουμάμτζε 9 (10 ρ.), Τίμαν 10, Σίκμα 9.