Ευρωλίγκα 2022-23: Το πανόραμα της νέας διοργάνωσης - Ανέβηκε 3ος ο Ολυμπιακός

Το πανόραμα της νέας Ευρωλίγκας - Αποτελέσματα και βαθμολογία 

Ευρωλίγκα 2022-23: Το πανόραμα της νέας διοργάνωσης - Ανέβηκε 3ος ο Ολυμπιακός

ΕΥΡΩΛΙΓΚΑ 2022-23

1η αγωνιστική

Πέμπτη 6 Οκτωβρίου

Βιλερμπάν – Ολίμπια Μιλάνο 62-69

Παναθηναϊκός – Ρεάλ 68-71

Μακάμπι – Ζαλγκίρις 84-83

Βαλένθια – Μπασκόνια 71-81

Μπάγερν – Φενέρμπαχτσε 62-74

Παρασκευή 7 Οκτωβρίου

Εφές – Ερυθρός Αστέρας 72-59

Άλμπα – Παρτιζάν 100-84

Βίρτους – Μονακό 66-83

Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 70-80

2η αγωνιστική

Πέμπτη 13 Οκτωβρίου

Ερυθρός Αστέρας – Παναθηναϊκός 75-77

Μονακό – Εφές 95-92 παρ.

Βίρτους – Μπάγερν 66-63

Μπαρτσελόνα – Ρεάλ 75-73

Παρασκευή 14 Οκτωβρίου

Ολυμπιακός – Ζαλγκίρις 90-80

Φενέρμπαχτσε – Μακάμπι 86-71

Μπασκόνια – Παρτιζάν 103-96 παρ.

Ολίμπια Μιλάνο – Άλμπα 74-80 παρ.

Βαλένθια – Βιλερμπάν 76-77

3η αγωνιστική

Τρίτη 18 Οκτωβρίου

Ζαλγκίρις – Βίρτους 68-65

Εφές – Βαλένθια 91-92

Φενέρμπαχτσε – Βιλερμπάν 84-63

Μακάμπι – Μονακό 78-70

Μπάγερν – Μπαρτσελόνα 73-84

Παρτιζάν – Ολίμπια Μιλάνο 75-80

Τετάρτη 19 Οκτωβρίου

Άλμπα – Παναθηναϊκός 94-65

Μπασκόνια – Ερυθρός Αστέρας 92-75

Ρεάλ – Ολυμπιακός 87-89

4η αγωνιστική

Πέμπτη 20 Οκτωβρίου

Ζαλγκίρις – Μπαρτσελόνα 73-72

Φενέρμπαχτσε – Βαλένθια 79-77

Μακάμπι – Βιλερμπάν 88-69

Παρτιζάν – Βίρτους 90-62

Μπάγερν – Ολίμπια Μιλάνο 81-83

Παρασκευή 21 Οκτωβρίου

Εφές – Άλμπα 78-74

Παναθηναϊκός – Μονακό 80-83

Μπασκόνια – Ολυμπιακός 92-97

Ρεάλ – Ερυθρός Αστέρας 72-56

5η αγωνιστική

Πέμπτη 27 Οκτωβρίου

Ολυμπιακός – Μονακό 76-81

Μακάμπι – Παναθηναϊκός 85-74

Βαλένθια – Άλμπα 87-73

Παρτιζάν – Ζαλγκίρις 87-76

Ρεάλ – Βίρτους 91-95

Παρασκευή 28 Οκτωβρίου

Ερυθρός Αστέρας – Μπάγερν 78-72

Εφές – Φενέρμπαχτσε 79-88

Βιλερμπάν – Μπασκόνια 87-61

Μπαρτσελόνα – Ολίμπια Μιλάνο 74-56

6η αγωνιστική

Πέμπτη 3 Νοεμβρίου

Μπασκόνια – Μακάμπι 116-87

Μπάγερν – Εφές 81-78

Ολίμπια Μιλάνο – Ρεάλ 77-83

Παναθηναϊκός – Παρτιζάν 89-91

Παρασκευή 4 Νοεμβρίου

Ζαλγκίρις – Άλμπα 88-81

Ολυμπιακός – Βαλένθια 82-83

Μπαρτσελόνα – Φενέρμπαχτσε 81-80

Βίρτους – Βιλερμπάν 79-84

Μονακό – Ερυθρός Αστέρας 85-77

7η αγωνιστική

Τετάρτη 9 Νοεμβρίου

Ολίμπια Μιλάνο – Βίρτους 59-64

Πέμπτη 10 Νοεμβρίου

Φενέρμπαχτσε – Ερυθρός Αστέρας 93-79

Ρεάλ – Εφές 94-85

Ολυμπιακός – Παρτιζάν 87-58

Άλμπα – Μπάγερν 77-79

Μακάμπι – Μπαρτσελόνα 79-86

Βιλερμπάν – Ζαλγκίρις 76-93

Παρασκευή 11 Νοεμβρίου

Παναθηναϊκός – Μπασκόνια 98-83

Βαλένθια – Μονακό 89-84

8η αγωνιστική

Πέμπτη 17 Νοεμβρίου

Εφές – Μπαρτσελόνα 96-86

Ερυθρός Αστέρας – Βιλερμπάν 71-67

Βίρτους – Βαλένθια 89-59

Μπάγερν – Ολυμπιακός 71-82

Ρεάλ – Άλμπα 90-72

Παρασκευή 18 Νοεμβρίου

Φενέρμπαχτσε – Παναθηναϊκός 107-77

Ζαλγκίρις – Ολίμπια Μιλάνο 71-62

Μονακό – Μπασκόνια 79-74

Παρτιζάν – Μακάμπι 96-88

9η αγωνιστική

Τρίτη 22 Νοεμβρίου

Μονακό – Φενέρμπαχτσε 93-96

Άλμπα – Ερυθρός Αστέρας 84-88 παρ.

Μακάμπι – Ολυμπιακός 90-84

Βαλένθια – Ρεάλ 73-80

Ολίμπια Μιλάνο – Εφές 51-80

Μπαρτσελόνα – Παρτιζάν 79-68

Τετάρτη 23 Νοεμβρίου

Παναθηναϊκός – Βίρτους 88-85 παρ.

Βιλερμπάν – Μπάγερν 74-75

Μπασκόνια – Ζαλγκίρις 93-73

10η αγωνιστική

Πέμπτη 24 Νοεμβρίου

Ερυθρός Αστέρας – Μακάμπι 69-68

Ολυμπιακός – Άλμπα 86-76

Ολίμπια Μιλάνο – Φενέρμπαχτσε 72-82

Ρεάλ – Παρτιζάν 105-97

Παρασκευή 25 Νοεμβρίου

Μονακό – Μπάγερν 80-79

Παναθηναϊκός – Βιλερμπάν 77-58

Βίρτους – Εφές 80-85

Μπαρτσελόνα – Μπασκόνια 96-84

Βαλένθια – Ζαλγκίρις 76-80

11η αγωνιστική

Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου

Άλμπα – Μπαρτσελόνα 86-88

Εφές – Ολυμπιακός 82-71

Βιλερμπάν – Μονακό 75-84

Μπασκόνια – Ολίμπια Μιλάνο 78-62

Παρτιζάν – Βαλένθια 96-100 παρ.

Παρασκευή 2 Δεκεμβρίου

Φενέρμπαχτσε – Ρεάλ 71-85

Ζαλγκίρις – Παναθηναϊκός 67-81

Ερυθρός Αστέρας – Βίρτους 83-74

Μπάγερν – Μακάμπι 98-89

12η αγωνιστική

Πέμπτη 8 Δεκεμβρίου

Παναθηναϊκός – Ολίμπια Μιλάνο 90-77 παρ.

Άλμπα – Φενέρμπαχτσε 75-104

Μακάμπι – Βαλένθια 84-68

Παρτιζάν – Ερυθρός Αστέρας 73-76

Ρεάλ – Μονακό 94-95 παρ.

Παρασκευή 9 Δεκεμβρίου

Ζαλγκίρις – Εφές 60-86

Ολυμπιακός – Βίρτους 117-71

Μπασκόνια – Μπάγερν 78-53

Μπαρτσελόνα – Βιλερμπάν 74-75

Η ΚΑΤΑΤΑΞΗ

  1. Φενέρμπαχτσε 1044-914 10-2
  2. Μονακό 992-960 9-3
  3. Ολυμπιακός 1041-941 8-4
  4. Ρεάλ 1019-946 8-4
  5. Μπαρτσελόνα 965-923 8-4
  6. Εφές 994-918 7-5
  7. Μπασκόνια 1021-967 7-5
  8. Μακάμπι 991-999 6-6
  9. Παναθηναϊκός 934-962 6-6
  10. Ζαλγκίρις 912-953 6-6
  11. Ερυθρός Αστέρας 873-920 6-6
  12. Βαλένθια 935-984 5-7
  13. Παρτιζάν 992-1015 4-8
  14. Μπάγερν 887-943 4-8
  15. Βιλερμπάν 867-931 4-8
  16. Βίρτους 887-958 4-8
  17. Άλμπα 953-994 3-9
  18. Ολίμπια Μιλάνο 813-892 3-9

13η αγωνιστική (13-14 Δεκεμβρίου)

13/12

  • Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)
  • Βιλερμπάν (Γαλλία)-Παρτιζάν (Σερβία)
  • ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)
  • Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)
  • Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)
  • Βαλένθια (Ισπανία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)

14/12

  • Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Μπασκόνια (Ισπανία)
  • Μονακό (Γαλλία)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία)
  • Βίρτους Μπολόνια (Ιταλία)-Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)

14η αγωνιστική (15-16 Δεκεμβρίου)

15/12

  • Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)
  • Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)
  • Βιλερμπάν (Γαλλία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
  • Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Βαλένθια (Ισπανία)

16/12

  • Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)-Μπασκόνια (Ισπανία)
  • Μονακό (Γαλλία)-Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)
  • Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
  • Παρτιζάν (Σερβία)-Αναντολού Εφές (Τουρκία)
  • Βίρτους Μπολόνια (Ιταλία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)

15η αγωνιστική (22-23 Δεκεμβρίου)

22/12

  • Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)-Παρτιζάν (Σερβία)
  • Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)
  • ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)
  • Μπασκόνια (Ισπανία)-Βίρτους Μπολόνια (Ιταλία)
  • Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Βιλερμπάν (Γαλλία)

23/12

  • Αναντολού Εφές (Τουρκία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
  • Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)
  • Βαλένθια (Ισπανία)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία)
  • Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-Μονακό (Γαλλία)

16η αγωνιστική (29-30 Δεκεμβρίου)

29/12

  • Μονακό (Γαλλία)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)
  • Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Αναντολού Εφές (Τουρκία)
  • Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-Βαλένθια (Ισπανία)
  • Παρτιζάν (Σερβία)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)
  • Μπασκόνια (Ισπανία)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)

30/12

  • Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία)
  • Βιλερμπάν (Γαλλία)-Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)
  • ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
  • Βίρτους Μπολόνια (Ιταλία) Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)

17η αγωνιστική (5-6 Ιανουαρίου)

5/1

  • Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)-Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)
  • Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-Μπασκόνια (Ισπανία)
  • Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-Βίρτους Μπολόνια (Ιταλία)
  • Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
  • Παρτιζάν (Σερβία)-Μονακό (Γαλλία)

6/1

  • Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Βιλερμπάν (Γαλλία)
  • ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)
  • Βαλένθια (Ισπανία)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)
  • Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)

18η αγωνιστική (10-11 Ιανουαρίου)

10/1

  • Μονακό (Γαλλία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
  • Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)
  • Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)
  • ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)
  • Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Μπασκόνια (Ισπανία)
  • Βίρτους Μπολόνια (Ιταλία)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)

11/1

  • Βιλερμπάν (Γαλλία)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία)
  • Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Παρτιζάν (Σερβία)
  • Βαλένθια (Ισπανία)-Αναντολού Εφές (Τουρκία)

19η αγωνιστική (12-13 Ιανουαρίου)

12/1

  • Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)
  • Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Μονακό (Γαλλία)
  • Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)
  • Βίρτους Μπολόνια (Ιταλία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)

13/1

  • Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)
  • Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-Αναντολού Εφές (Τουρκία)
  • Βιλερμπάν (Γαλλία)-Βαλένθια (Ισπανία)
  • ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)
  • Παρτιζάν (Σερβία)-Μπασκόνια (Ισπανία)

20ή αγωνιστική (19-20 Ιανουαρίου)

19/1

  • Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)-Μονακό (Γαλλία)
  • Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)
  • Μπασκόνια (Ισπανία)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία)
  • Βίρτους Μπολόνια (Ιταλία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
  • Βαλένθια (Ισπανία)-Παρτιζάν (Σερβία)

20/1

  • Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)
  • Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)
  • ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)
  • Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-Βιλερμπάν (Γαλλία)

21η αγωνιστική (26-27 Ιανουαρίου)

26/1

  • Άλμπα Βερολίνου-(Γερμανία) Βαλένθια (Ισπανία)
  • Βιλερμπάν (Γαλλία)-Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)
  • ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)
  • Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία)

27/1

  • Μονακό (Γαλλία)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)
  • Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Παρτιζάν (Σερβία)
  • ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)
  • Μπασκόνια (Ισπανία)-Αναντολού Εφές (Τουρκία)
  • Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Βίρτους Μπολόνια (Ιταλία)

22η αγωνιστική (31 Ιανουαρίου-1 Φεβρουαρίου)

31/1

  • Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
  • Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)
  • Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-Μπασκόνια (Ισπανία)
  • Παρτιζάν (Σερβία)-Βιλερμπάν (Γαλλία)
  • Βαλένθια (Ισπανία)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)
  • Βίρτους Μπολόνια (Ιταλία)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)

1/2

  • Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)
  • Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-Μονακό (Γαλλία)
  • Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)

23η αγωνιστική (2-3 Φεβρουαρίου)

2/2

  • Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)
  • Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)
  • Βαλένθια (Ισπανία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)

3/2

  • Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)-Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)
  • Μονακό (Γαλλία)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)
  • Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)-Παρτιζάν (Σερβία)
  • ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Αναντολού Εφές (Τουρκία)
  • Βιλερμπάν (Γαλλία)-Βίρτους Μπολόνια (Ιταλία)
  • Μπασκόνια (Ισπανία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)

24η αγωνιστική (9-10 Φεβρουαρίου)

9/2

  • Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)
  • Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
  • Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)
  • Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Παρτιζάν (Σερβία)
  • Βίρτους Μπολόνια (Ιταλία)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία)

10/2

  • Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)
  • Μονακό (Γαλλία)-Βιλερμπάν (Γαλλία)
  • Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)-Μπασκόνια (Ισπανία)
  • ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Βαλένθια (Ισπανία)

25η αγωνιστική (23-24 Φεβρουαρίου)

23/2

  • Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)
  • Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
  • Παρτιζάν (Σερβία)-Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)
  • Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)

24/2

  • Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)
  • Βιλερμπάν (Γαλλία)-Αναντολού Εφές (Τουρκία)
  • Βαλένθια (Ισπανία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
  • Βίρτους Μπολόνια (Ιταλία)-Μπασκόνια (Ισπανία)
  • Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-Μονακό (Γαλλία)

26η αγωνιστική (2-3 Μαρτίου)

2/3

  • Μονακό (Γαλλία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)
  • Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)
  • ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Αναντολού Εφές (Τουρκία)
  • Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)

3/3

  • Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)-Βίρτους Μπολόνια (Ιταλία)
  • Βιλερμπάν (Γαλλία)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)
  • Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
  • Παρτιζάν (Σερβία)-Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)
  • Μπασκόνια (Ισπανία)-Βαλένθια (Ισπανία)

27η αγωνιστική (7-8 Μαρτίου)

7/3

  • Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)
  • ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία)
  • Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Βιλερμπάν (Γαλλία)
  • Βαλένθια (Ισπανία)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)
  • Βίρτους Μπολόνια (Ιταλία)-Παρτιζάν (Σερβία)
  • Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Μπασκόνια (Ισπανία)

8/3

  • Μονακό (Γαλλία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
  • Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Αναντολού Εφές (Τουρκία)
  • Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)

28η αγωνιστική (9-10 Μαρτίου)

9/3

  • Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)-Βιλερμπάν (Γαλλία)
  • ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)
  • Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-Παρτιζάν (Σερβία)
  • Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Βαλένθια (Ισπανία)

10/3

  • Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)
  • Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία)
  • Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-Βίρτους Μπολόνια (Ιταλία)
  • ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)
  • Μπασκόνια (Ισπανία)-Μονακό (Γαλλία)

29η αγωνιστική (16-17 Μαρτίου)

16/3

  • Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Παρτιζάν (Σερβία)
  • Μονακό (Γαλλία)-Βίρτους Μπολόνια (Ιταλία)
  • Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
  • Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Μπασκόνια (Ισπανία)
  • Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)

17/3

  • Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)
  • Βιλερμπάν (Γαλλία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
  • Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)
  • Βαλένθια (Ισπανία)-Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)

30ή αγωνιστική (23-24 Μαρτίου)

23/3

  • Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Μπασκόνια (Ισπανία)
  • Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-Αναντολού Εφές (Τουρκία)
  • Βιλερμπάν (Γαλλία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)
  • ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία)

24/3

  • Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)
  • Μονακό (Γαλλία)-Βαλένθια (Ισπανία)
  • Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)
  • Παρτιζάν (Σερβία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
  • Βίρτους Μπολόνια (Ιταλία)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)

31η αγωνιστική (28-29 Μαρτίου)

28/3

  • Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)
  • ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)
  • Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Βίρτους Μπολόνια (Ιταλία)
  • Παρτιζάν (Σερβία)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία)
  • Μπασκόνια (Ισπανία)-Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)

29/3

  • Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Βαλένθια (Ισπανία)
  • Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)-Μονακό (Γαλλία)
  • ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Βιλερμπάν (Γαλλία)
  • Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)

32η αγωνιστική (30-31 Μαρτίου)

30/3

  • Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Βίρτους Μπολόνια (Ιταλία)
  • Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)
  • Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)

31/3

  • Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)-Βαλένθια (Ισπανία)
  • Βιλερμπάν (Γαλλία)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)
  • ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
  • Μπασκόνια (Ισπανία)-Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)
  • Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Μονακό (Γαλλία)
  • Παρτιζάν (Σερβία)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)

33η αγωνιστική (6-7 Απριλίου)

6/4

  • Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
  • Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)-Αναντολού Εφές (Τουρκία)
  • Μπασκόνια (Ισπανία)-Βιλερμπάν (Γαλλία)
  • Βαλένθια (Ισπανία)-Βίρτους Μπολόνια (Ιταλία)
  • Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)

7/4

  • Μονακό (Γαλλία)-Παρτιζάν (Σερβία)
  • Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)
  • ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)
  • Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία)

34η αγωνιστική (13-14 Απριλίου)

13/4

  • Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)
  • Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-Βιλερμπάν (Γαλλία)
  • ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Μπασκόνια (Ισπανία)
  • Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)
  • Βίρτους Μπολόνια (Ιταλία)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)

14/4

  • Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Μονακό (Γαλλία)
  • Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-Βαλένθια (Ισπανία)
  • Παρτιζάν (Σερβία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
  • Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)