Το πανόραμα της Euroleague: Μπήκε δεκάδα ο Ολυμπιακός

Διαβάστε όλα τα αποτελέσματα της ενδέκατης αγωνιστικής της EuroLeague.

Το πανόραμα της Euroleague: Μπήκε δεκάδα ο Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός σημείωσε μεγάλη νίκη κόντρα στην Αρμάνι και ανέβασε το σκορ του στο 5-6. Παναθηναϊκός νίκησε την Μπασκόνια και «σκαρφάλωσε» ακόμα πιο ψηλά στη βαθμολογία της Euroleague. Νίκη και για την Μακάμπι του Γιάννη Σφαιρόπουλου που ισοπέδωσε την Βιλερμπάν.

Δείτε όλα τα αποτελέσματα και την βαθμολογία:

1η αγωνιστική

Χίμκι - Μακάμπι Τελ Αβίβ 89-83

Παναθηναϊκός - Ερυθρός Αστέρας 87-82

Μπάγερν - Αρμάνι Μιλάνο 78-64

Ρεάλ Μαδρίτης - Φενέρμπαχτσε 81-77

Ζαλγκίρις Κάουνας - Μπασκόνια 70-58

Εφές - Μπαρτσελόνα 64-74

Άλμπα - Ζενίτ 85-65

Βιλερμπάν - Ολυμπιακός 82-63

Βαλένθια - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 71-96

2η αγωνιστική

Ερυθρός Αστέρας - Φενερμπαχτσέ 68-56

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Μπάγερν Μονάχου 79-68

Βιλερμπάν - Παναθηναϊκός 79-78

Ρεάλ Μαδρίτης - Μακάμπι Τελ Αβίβ 86-85

Ζενίτ Αγ. Πετρούπολης - Μπαρτσελόνα 63-87

Χίμκι - Μπασκόνια 79-76

Αναντολού Εφές - Άλμπα Βερολίνου 106-105

Ολυμπιακός - Βαλένθια 89-63

Αρμάνι - Ζαλγκίρις 85-81

3η αγωνιστική

Ζαλγκίρις Κάουνας - Ρεάλ Μαδρίτης 86-73

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Χίμκι 99-86

Φενέρμπαχτσε - Μπασκόνια 87-80

Μακάμπι Τελ Αβίβ - Ερυθρός Αστέρας 84-69

Mπάγερν - Βιλερμπάν 104-63

Παναθηναϊκός - Μιλάνο 78-79

Ολυμπιακός - Ζενίτ 68-77

Bαλένθια - Εφές 78-83

Μπαρτσελόνα - Άλμπα 103-84

4η αγωνιστική

Ζενίτ - Παναθηναϊκός 79-89

Εφές - Ρεάλ 76-60

Μακάμπι - Βαλένθια 76-63

Μπάγερν - Χίμκι 74-87

Ερυθρός Αστέρας - Μπαρτσελόνα 65-73

Zαλγκίρις - Βιλερμπάν 70-56

Άλμπα - ΤΣΣΚΑ 66-82

Mιλάνο - Φενέρμπαχτσε 87-74

Μπασκόνια - Ολυμπιακός 82-66

5η αγωνιστική

Χίμκι - Παναθηναϊκός 103-86

Εφές - Ερυθρός Αστέρας 85-70

Άλμπα - Μιλάνο 78-81

Βιλερμπάν - Μπασκόνια 66-63

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Ολυμπιακός 79-84

Ζαλγκίρις - Ζενίτ 70-82

Μακάμπι - Φενέρμπαχτσε 67-55

Mπάγερν - Ρεάλ 95-86

Μπαρτσελόνα - Βαλένθια 83-77

6η αγωνιστική

Ερυθρός Αστέρας - Χίμκι 90-78

Παναθηναϊκός - Εφές 86-70

Ζενίτ - ΤΣΣΚΑ 70-87

Φενέρμπαχτσε - Ζαλγκίρις 76-79

Βαλένθια - Βιλερμπάν 81-72

Μιλάνο - Μπαρτσελόνα 83-70

Ολυμπιακός - Μακάμπι Τελ Αβίβ 65-90

Μπασκόνια - Μπάγερν 93-60

Ρεάλ - Άλμπα 85-71

7η αγωνιστική

Zενίτ - Χίμκι 73-87

Ερυθρός Αστέρας - Ρεάλ 60-75

Oλυμπιακός - Αναντολού Εφές 67-86

Mακάμπι Τελ Αβίβ - Άλμπα 104-78

Μιλάνο - Μπασκόνια 81-74

Φενέρμπαχτσε - Μπάγερν 90-82

Ζαλγκίρις - Μπαρτσελόνα 86-93

Παναθηναϊκός - Βαλένθια 91-80

Βιλερμπάν - ΤΣΣΚΑ 67-66

8η αγωνιστική

Χίμκι - Μιλάνο 87-79

Αναντολού Εφές - Ζενίτ 90-88

Παναθηναϊκός - Άλμπα 105-106

Μπασκόνια - Μακάμπι Τελ Αβίβ 83-113

Ρεάλ - Μπαρτσελόνα 86-76

ΤΣΣΚΑ - Φενέρμπαχτσε 88-70

Ερυθρός Αστέρας - Βιλερμπάν 72-74

Ολυμπιακός - Ζαλγκίρις Κάουνας 83-74

Bαλένθια - Μπάγερν 82-56

9η αγωνιστική

Ζαλγκίρις - Παναθηναϊκός 85-86

Άλμπα - Ερυθρός Αστέρας 93-80

Μπάγερν - Ολυμπιακός 85-82

Βιλερμπάν - Εφές 84-90

Μιλάνο - Μακάμπι Τελ Αβίβ 92-88

Βαλένθια - Ζενίτ 94-90

Ρεάλ - Χίμκι 104-76

Μπαρτσελόνα - Φενέρμπαχτσε 89-63

Μπασκόνια - ΤΣΣΚΑ 80-70

10η αγωνιστική

Ζαλγκίρις - Ερυθρός Αστέρας 59-61

Άλμπα Βερολίνου - Ολυμπιακός 80-99

Μιλάνο - Εφές 76-81

Βαλένθια - Χίμκι 89-84

Μπάγερν - Παναθηναϊκός 75-87

Βιλερμπάν - Φενέρμπαχτσε 72-88

Μπαρτσελόνα - Μακάμπι 96-73

Μπασκόνια - Ζενίτ 70-60

Ρεάλ - ΤΣΣΚΑ 97-81

11η αγωνιστική

Φενέρμπαχτσε - Χίμκι 89-76

Ερυθρός Αστέρας - Βαλένθια 76-73

Άλμπα - Ζαλγκίρις 69-62

Παναθηναϊκός - Μπασκόνια 100-68

Μακάμπι - Βιλερμπάν 93-62

Ζενίτ - Ρεάλ 71-86

Eφές - Μπάγερν 104-75

Ολυμπιακός - Μιλάνο 91-70

Μπαρτσελόνα - ΤΣΣΚΑ 67-96

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

12η αγωνιστική

Πέμπτη (5/12)

ΤΣΣΚΑ - Ζαλγκίρις (19:00)

Μακάμπι - Μπάγερν (21:05)

Mιλάνο - Ερυθρός Αστέρας (21:45)

Παρασκευή (6/12)

Ρεάλ - Βαλένθια (22:00)

Ζενίτ - Βιλερμπάν (19:00)

Χίμκι - Μπαρτσελόνα (19:00)

Φενέρμπαχτσε - Άλμπα (19:45)

Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός (21:30)

Mπασκόνια - Εφές (22:00)

13η αγωνιστική

Πέμπτη (12/12)

Χίμκι - Άλμπα (19:00)

Φενέρμπαχτσε - Εφές (19:45)

Ερυθρός Αστέρας - Μπασκόνια (20:00)

Μακάμπι - ΤΣΣΚΑ (21:05)

Ρεάλ - Ολυμπιακός (22:00)

Παρασκευή (13/12)

Zαλγκίρις - Βαλένθια (20:00)

Mπάγερν - Ζενίτ (21:30)

Βιλερμπάν - Μιλάνο (21:45)

Μπαρτσελόνα - Παναθηναϊκός (22:00)

14η αγωνιστική

Τρίτη (17/12)

Ζενίτ - Μακάμπι (19:00)

Ζαλγκίρις - Εφές (20:00)

Παναθηναϊκός - Φενέρμπαχτσε (21:00)

Βαλένθια - Μπασκόνια (22:00)

Ρεάλ - Μιλάνο (22:00)

Τετάρτη (18/12)

ΤΣΣΚΑ - Ερυθρός Αστέρας (19:00)

Άλμπα - Μπάγερν (21:00)

Oλυμπιακός - Χίμκι (21:00)

Μπαρτσελόνα - Βιλερμπάν (22:00)

15η αγωνιστική

Πέμπτη (19/12)

Φενέρμπαχτσε - Ζενίτ (19:45)

Μακάμπι - Παναθηναϊκός (21:05)

Mιλάνο - Βαλένθια (21:45)

Μπασκόνια - Ρεάλ (22:00)

Παρασκευή (20/12)

Xίμκι - Ζαλγκίρις (19:00)

Εφές - ΤΣΣΚΑ (19:30)

Ερυθρός Αστέρας - Ολυμπιακός (20:00)

Μπάγερν - Μπαρτσελόνα (21:30)

Βιλερμπάν - Άλμπα (21:45)

16η αγωνιστική

Πέμπτη (26/12)

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Μιλάνο (19:00)

Αναντολού Εφές - Μακάμπι Τελ Αβίβ (19:30)

Άλμπα Βερολίνου - Μπασκόνια (21:00)

Παναθηναϊκός - Ρεάλ Μαδρίτης (21:00)

Βιλερμπάν - Χίμκι (21:45)

Παρασκευή (27/12)

Ζενίτ Αγ. Πετρούπολης - Ερυθρός Αστέρας (19:00)

Φενερμπαχτσέ - Βαλένθια (19:45)

Μπάγερν - Ζαλγκίρις Κάουνας (21:30)

Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός (22:00)

17η αγωνιστική

Πέμπτη (2/1)

Ερυθρός Αστέρας - Μπάγερν (20:00)

Ζαλγκίρις Κάουνας - Μακάμπι Τελ Αβίβ (20:00)

Ολυμπιακός - Φενερμπαχτσέ (21:00)

Μπασκόνια - Μπαρτσελόνα (22:00)

Παρασκευή (3/10

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Παναθηναϊκός

Αναντολού Εφές - Χίμκι (19:30)

Βιλερμπάν - Ρεάλ Μαδρίτης (21:45)

Μιλάνο - Ζενίτ Αγ. Πετρούπολης (21:45)

Βαλένθια - Άλμπα Βερολίνου (22:00)

18η αγωνιστική

Πέμπτη (9/1)

Άλμπα Βερολίνου - Μακάμπι Τελ Αβίβ (21:00)

Μιλάνο - Παναθηναϊκός (21:45)

Μπασκόνια - Φενερμπαχτσέ (22:00)

Ρεάλ Μαδρίτης - Ζαλγκίρις Κάουνας (22:00)

Παρασκευή (10/1)

Χίμκι - Ζενίτ Αγ. Πετρούπολης (19:00)

Μπάγερν - ΤΣΣΚΑ Μόσχας (21:30)

Βιλερμπάν - Ερυθρός Αστέρας (21:45)

Βαλένθια - Ολυμπιακός (22:00)

Μπαρτσελόνα - Αναντολού Εφές (22:00)

19η αγωνιστική

Τρίτη (14/1)

Χίμκι - Βαλένθια (19:00)

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Ρεάλ Μαδρίτης (19:00)

Αναντολού Εφές - Μιλάνο (19:30)

Φενερμπαχτσέ - Βιλερμπάν (19:45)

Ολυμπιακός - Άλμπα Βερολίνου (21:00)

Μακάμπι Τελ Αβίβ - Μπαρτσελόνα (21:05)

Τετάρτη (15/1)

Ζενίτ Αγ. Πετρούπολης - Μπασκόνια (19:00)

Ερυθρός Αστέρας - Ζαλγκίρις Κάουνας (20:00)

Παναθηναϊκός - Μπάγερν (21:00)

20η αγωνιστική

Πέμπτη (16/1)

Χίμκι - Ρεάλ Μαδρίτης (19:00)

Φενερμπαχτσέ - Μπαρτσελόνα (19:45)

Μακάμπι Τελ Αβίβ - Μιλάνο (21:05)

Παρασκευή (17/1)

Ζενίτ Αγ. Πετρούπολης - Βαλένθια (19:00)

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Μπασκόνια (19:00)

Αναντολού Εφές - Βιλλερμπάν (19:30)

Ερυθρός Αστέρας - Άλμπα Βερολίνου (20:00)

Ολυμπιακός - Μπάγερν (21:30)

Παναθηναϊκός - Ζαλγκίρις Κάουνας (21:30)

21η αγωνιστική

Πέμπτη (23/1)

Ζενίτ Αγ. Πετρούπολης - Ολυμπιακός (19:00)

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Βαλένθια (19:00)

Μπάγερν - Μακάμπι Τελ Αβίβ (21:30)

Μπαρτσελόνα - Ερυθρός Αστέρας (22:00)

Μπασκόνια - Χίμκι (22:00)

Παρασκευή (24/1)

Φενερμπαχτσέ - Μιλάνο (19:45)

Ζαλγκίρις Κάουνας - Άλμπα Βερολίνου (20:00)

Παναθηναϊκός - Βιλερμπάν (21:30)

Ρεάλ Μαδρίτης - Αναντολού Εφές (22:00)

22η αγωνιστική

Πέμπτη (30/1)

Χίμκι - ΤΣΣΚΑ Μόσχας (19:00)

Άλμπα Βερολίνου - Φενερμπαχτσέ (21:00)

Ολυμπιακός - Μπασκόνια (21:00)

Μακάμπι Τελ Αβίβ - Ρεάλ Μαδρίτης (21:05)

Βιλερμπάν - Ζαλγκίρις Κάουνας (21:45)

Μπαρτσελόνα - Ζενίτ Αγ. Πετρούπολης (22:00)

Παρασκευή (31/1)

Ερυθρός Αστέρας - Αναντολού Εφές (20:00)

Μιλάνο - Μπάγερν (21:45)

Βαλένθια - Παναθηναϊκός (22:00)

23η αγωνιστική

Τρίτη (4/2)

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Αναντολού Εφές

Ζαλγκίρις Κάουνας - Ολυμπιακός (20:00)

Βιλερμπάν - Μπάγερν (21:45)

Μιλάνο - Άλμπα Βερολίνου (21:45)

Ρεάλ Μαδρίτης - Μπασκόνια (22:00)

Τετάρτη (5/2)

Ζενίτ Αγ. Πετρούπολης - Φενερμπαχτσέ (19:00)

Ερυθρός Αστέρας - Παναθηναϊκός (20:00)

Μακάμπι Τελ Αβίβ - Χίμκι (21:05)

Βαλένθια - Μπαρτσελόνα (22:00)

24η αγωνιστική

Πέμπτη (6/2)

Αναντολού Εφές - Ζαλγκίρις Κάουνας

Άλμπα Βερολίνου - Ρεάλ Μαδρίτης (21:00)

Ολυμπιακός - ΤΣΣΚΑ Μόσχας (21:00)

Μπασκόνια - Βιλερμπάν (22:00)

Παρασκευή (7/2)

Χίμκι - Ερυθρός Αστέρας (19:00)

Φενερμπαχτσέ - Μακάμπι Τελ Αβίβ (19:45)

Μπάγερν - Βαλένθια (21:30)

Παναθηναϊκός - Ζενίτ Αγ. Πετρούπολης (21:30)

Μπαρτσελόνα - Μιλάνο (22:00)

25η αγωνιστική

Πέμπτη (20/2)

Ζενίτ Αγ. Πετρούπολης - Άλμπα Βερολίνου (19:00)

Φενερμπαχτσέ - Ρεάλ Μαδρίτης (19:45)

Ολυμπιακός - Βιλερμπάν (21:00)

Μιλάνο - Χίμκι (21:45)

Μπασκόνια - Ζαλγκίρις Κάουνας (22:00)

Παρασκευή (21/2)

Ερυθρός Αστέρας - ΤΣΣΚΑ Μόσχας (20:00)

Μπάγερν - Αναντολού Εφές (21:30)

Παναθηναϊκός - Μπαρτσελόνα (21:30)

Βαλένθια - Μακάμπι Τελ Αβίβ (22:00)

26η αγωνιστική

Πέμπτη (27/2)

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Μπαρτσελόνα (19:00)

Άλμπα Βερολίνου - Αναντολού Εφές (21:00)

Μακάμπι Τελ Αβίβ - Ολυμπιακός (21:05)

Μπασκόνια - Ερυθρός Αστέρας (22:00)

Παρασκευή (28/2)

Ζενίτ Αγ. Πετρούπολης - Μπάγερν (19:00)

Χίμκι - Βιλερμπάν (19:00)

Ζαλγκίρις Κάουνας - Μιλάνο (20:00)

Βαλένθια - Φενερμπαχτσέ (22:00)

Ρεάλ Μαδρίτης - Παναθηναϊκός (22:00)

27η αγωνιστική

Τρίτη (3/3)

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Ζενίτ Αγ. Πετρούπολης (19:00)

Ζαλγκίρις Κάουνας - Χίμκι (20:00)

Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός (21:00)

Βιλερμπάν - Βαλένθια (21:45)

Μιλάνο - Ρεάλ Μαδρίτης (21:45)

Τετάρτη (4/3)

Φενερμπαχτσέ - Ερυθρός Αστέρας (19:45)

Άλμπα Βερολίνου - Μπαρτσελόνα (21:00)

Μακάμπι Τελ Αβίβ - Αναντολού Εφές (21:05)

Μπάγερν - Μπασκόνια (21:30)

28η αγωνιστική

Πέμπτη (5/3)

Ζενίτ Αγ. Πετρούπολης - Ζαλγκίρις Κάουνας (19:00)

Παναθηναϊκός - ΤΣΣΚΑ Μόσχας (21:00)

Βαλένθια - Μιλάνο (22:00)

Ρεάλ Μαδρίτης - Βιλερμπάν (22:00)

Παρασκευή (6/3)

Χίμκι - Φενερμπαχτσέ (19:00)

Αναντολού Εφές - Ολυμπιακός (19:30)

Ερυθρός Αστέρας - Μακάμπι Τελ Αβίβ (20:00)

Μπαρτσελόνα - Μπάγερν (22:00)

Μπασκόνια - Άλμπα Βερολίνου (22:00)

29η αγωνιστική

Πέμπτη (12/3)

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Άλμπα Βερολίνου (19:00)

Αναντολού Εφές - Βαλένθια (19:30)

Μακάμπι Τελ Αβίβ - Μπασκόνια (21:05)

Μιλάνο - Ολυμπιακός (21:45)

Ρεάλ Μαδρίτης - Ερυθρός Αστέρας (22:00)

Παρασκευή (13/3)

Χίμκι - Μπάγερν (19:00)

Φενερμπαχτσέ - Παναθηναϊκός (19:45)

Βιλερμπάν - Ζενίτ Αγ. Πετρούπολης (21:45)

Μπαρτσελόνα - Ζαλγκίρις Κάουνας (22:00)

30η αγωνιστική

Πέμπτη (19/3)

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Βιλλερμπάν (19:00)

Άλμπα Βερολίνου - Παναθηναϊκός (21:00)

Μακάμπι Τελ Αβίβ - Ζενίτ Αγ. Πετρούπολης (21:05)

Μπαρτσελόνα - Χίμκι (22:00)

Παρασκευή (20/3)

Αναντολού Εφές - Μπασκόνια (19:30)

Ερυθρός Αστέρας - Μιλάνο (20:00)

Μπάγερν - Φενερμπαχτσέ (21:30)

Ολυμπιακός - Ρεάλ Μαδρίτης (21:30)

Βαλένθια - Ζαλγκίρις Κάουνας (22:00)

31η αγωνιστική

Τρίτη (24/3)

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Μακάμπι Τελ Αβίβ (19:00)

Ζαλγκίρις Κάουνας - Φενερμπαχτσέ (20:00)

Ολυμπιακός - Ερυθρός Αστέρας (21:00)

Μπάγερν - Άλμπα Βερολίνου (21:30)

Βαλένθια - Ρεάλ Μαδρίτης (22:00)

Τετάρτη (25/3)

Ζενίτ Αγ. Πετρούπολης - Αναντολού Εφές (19:00)

Παναθηναϊκός - Χίμκι (21:00)

Βιλερμπάν - Μπαρτσελόνα (21:45)

Μπασκόνια - Μιλάνο (22:00)

32η αγωνιστική

Πέμπτη (26/3)

Φενερμπαχτσέ - ΤΣΣΚΑ Μόσχας (19:45)

Άλμπα Βερολίνου - Βαλένθια (21:00)

Μακάμπι Τελ Αβίβ - Ζαλγκίρις Κάουνας (21:05)

Ρεάλ Μαδρίτης - Μπάγερν (22:00)

Παρασκευή (27/3)

Χίμκι - Ολυμπιακός (19:00)

Αναντολού Εφές - Παναθηναϊκός (19:30)

Ερυθρός Αστέρας - Ζενίτ Αγ. Πετρούπολης (20:00)

Μιλάνο - Βιλλερμπάν (21:45)

Μπαρτσελόνα - Μπασκόνια (22:00)

33η αγωνιστική

Πέμπτη (2/4)

Ζενίτ Αγ. Πετρούπολης - Μιλάνο (20:00)

Φενερμπαχτσέ - Ολυμπιακός (20:45)

Άλμπα Βερολίνου - Βιλλερμπάν (21:00)

Μπαρτσελόνα - Ρεάλ Μαδρίτης (22:00)

Παρασκευή (3/4)

Ζαλγκίρις Κάουνας - ΤΣΣΚΑ Μόσχας (20:00)

Χίμκι - Αναντολού Εφές (20:00)

Παναθηναϊκός - Μακάμπι Τελ Αβίβ (21:00)

Μπάγερν - Ερυθρός Αστέρας (21:30)

Μπασκόνια - Βαλένθια (22:00)

34η αγωνιστική

Πέμπτη (9/4)

Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα (21:00)

Βιλερμπάν - Μακάμπι Τελ Αβίβ (21:45)

Μιλάνο - ΤΣΣΚΑ Μόσχας (21:45)

Βαλένθια - Ερυθρός Αστέρας (22:00)

Παρασκευή (10/4)

Ζαλγκίρις Κάουνας - Μπάγερν (20:00)

Αναντολού Εφές - Φενερμπαχτσέ

Άλμπα Βερολίνου - Χίμκι (21:00)

Μπασκόνια - Παναθηναϊκός (22:00)

Ρεάλ Μαδρίτης - Ζενίτ Αγ. Πετρούπολης (22:00)