Αρμάνι Μιλάνο – Ρεάλ Μαδρίτης 73-78: Πήγε «μισή» και κέρδισε

Η Ρεάλ Μαδρίτης ταξίδεψε… μισή στο Μιλάνο αλλά κέρδισε 78-73 την Αρμάνι με ανατροπή στην τελευταία περίοδο.

Ο Ρούντι Φερνάντεθ έκανε μεγάλο παιχνίδι με 16 πόντους και 4 ασίστ ενώ τον ακολούθησαν σε απόδοση οι Λαπροβίτολα (13 πόντους, 6 ασίστ), Ταβάρες (13 πόντους, 12 ριμπάουντ).

Η Αρμάνι μπήκε δυνατά και στο πρώτο ημίχρονο έκανε ότι ήθελε ενώ μέχρι και το τρίτο δεκάλεπτο ήταν μπροστά με εννέα πόντους. Η Ρεάλ με ένα επί μέρους σκορ 32-18 στην τελευταία περίοδο πήρε μια τεράστια νίκη μέσα στο Μιλάνο.

Τα δεκάλεπτα: 25-11, 45-35, 55-46, 73-78.

ΑΡΜΑΝΙ ΜΙΛΑΝΟ (Μεσίνα): Ντέλα Βάλε 5 (1), Μίτσοφ 13 (1), Γκουντάιτις 9, Μορασκίνι 25 (4 τρίποντα, 6 ριμπάουντ), Ρολ 5 (1), Ροντρίγκεθ 5 (1), Ταρζούσκι 2, Νέντοβιτς 3, Κρόφορντ, Σάικς 10 (2), Σκόλα.

ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ (Λάσο): Φερνάντεθ 16 (4 τρίποντα, 4 ασίστ), Καμπάσο 8, Λαπροβίτολα 13 (1 τρίποντο, 6 ασίστ), Ρέγιες 4, Γκαρούμπα 4, Κάρολ 2, Ταβάρες 13 (12 ριμπάουντ), Τόμπκινς 13 (3), Τέιλορ 5 (1), Μεζρί.