EuroLeague: Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και το πρόγραμμα (ένατη αγωνιστική)

Δείτε τα αποτελέσματα, το πρόγραμμα και τη βαθμολογία στη EuroLeague.

EuroLeague: Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και το πρόγραμμα (ένατη αγωνιστική)
Eurokinissi

Από τα παιχνίδια της Παρασκευής ξεχωρίζει η «μάχη» του Παναθηναϊκού με την Μπασκόνια στην Ισπανία και το ματς Μπαρτσελόνα-Αρμάνι. Στις άλλες δύο αναμετρήσεις θα «διασταυρώσουν τα ξίφη» τους η Ζαλγκίρις με τη Χίμκι και η Μπούντουτσνοστ με την ΤΣΣΚΑ Μόσχας.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

1η αγωνιστική

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Μπαρτσελόνα 95-75

Παναθηναϊκός - Μακάμπι Τελ Αβίβ 89-84

Μπάγερν Μονάχου - Αναντολού Εφές 71-90

Ρεάλ Μαδρίτης - Νταρουσάφακα 109-93

Μπούντουτσνοστ - Αρμάνι Μιλάνο 71-82

Χίμκι - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 66-87

Ζαλγκίρις Κάουνας - Μπασκόνια 79-87

Φενέρμπαχτσέ - Γκραν Κανάρια 97-72

2η αγωνιστική

Νταρουσάφακα - Μπούντουτσνοστ 71-63

Μακάμπι Τελ Αβίβ - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 86-89

Μπάγερν Μονάχου - Παναθηναϊκός 80-79

Γκραν Κανάρια - Μπαρτσελόνα 87-86

Εφές Αναντολού - Ζαλγκίρις Κάουνας 79-93

Φενέρμπαχτσέ - Χίμκι 93-85

Αρμάνι Μιλάνο - Ρεάλ Μαδρίτης 85-91

Μπασκόνια - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 80-85

αγωνιστική

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Νταρουσάφακα 79-75

Μπούντουτσνοστ - Μακάμπι Τελ Αβίβ 68-78

Παναθηναϊκός - Γκραν Κανάρια 102-87

Μπαρτσελόνα - Μπάγερν Μονάχου 83-73

Χίμκι - Εφές Αναντολού 84-85

Ζαλγκίρις - Φενέρμπαχτσέ 75-82

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - Αρμάνι Μιλάνο 75-99

Ρεάλ Μαδρίτης - Μπασκόνια 97-79

4η αγωνιστική

Εφές Αναντολού - Φενέρμπαχτσέ 89-83

Μπάγερν Μονάχου - Μπασκόνια 77-71

Αρμάνι Μιλάνο - Χίμκι 81-80

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - Μακάμπι Τελ Αβίβ 88-80

Ρεάλ Μαδρίτης - Μπούντουτσνοστ 89-55

Νταρουσάφακα - Μπαρτσελόνα 71-79

Παναθηναϊκός - Ζαλγκίρις Κάουνας 83-87

Γκραν Κανάρια - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 91-106

5η Aγωνιστική

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 69-65

Μπασκόνια - Νταρουσάφακα 82-56

Φενερμπαχτσέ - Μπάγερν Μονάχου 88-84

Μπαρτσελόνα - Μακάμπι Τελ Αβίβ 74-58

Χίμκι - Γκραν Κανάρια 87-72

Μπουντούτσνοστ - Παναθηναϊκός 67-72

Ζαλγκίρις Κάουνας - Ρεάλ Μαδρίτης 79-90

Αρμάνι Μιλάνο - Αναντολού Εφές 81-80

6η Aγωνιστική

Μπάγερν Μονάχου - Νταρουσάφακα 116-70

Μακάμπι Τελ Αβίβ - Ρεάλ Μαδρίτης 87-66

Αρμάνι Μιλάνο - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 85-90

Γκραν Κανάρια - Αναντολού Εφές 90-92

Χίμκι - Μπαρτσελόνα 80-87

Μπουντούτσνοστ - Ζαλγκίρις Κάουνας 60-72

Παναθηναϊκός - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 93-80

Μπασκόνια - Φενερμπαχτσέ 72-74

7η Aγωνιστική

Νταρουσάφακα - Αρμάνι Μιλάνο 92-98

Μπουντούτσνοστ - Μπασκόνια 99-84

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - Φενερμπαχτσέ 72-73

Ρεάλ Μαδρίτης - Χίμκι 79-74

Αναντολού Εφές - Παναθηναϊκός 78-62

Ζαλγκίρις Κάουνας - Μπαρτσελόνα 85-88

Μπάγερν Μονάχου - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 79-93

Γκραν Κανάρια - Μακάμπι Τελ Αβίβ 84-78

8η Aγωνιστική (20-21/11)

Αναντολού Εφές - Μακάμπι Τελ Αβίβ 90-77

Φενερμπαχτσέ - Νταρουσάφακα 100-79

Μπάγερν Μονάχου - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 62-72

Ρεάλ Μαδρίτης - Γκραν Κανάρια 89-76

Χίμκι - Μπουντούτσνοστ 85-69

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Ζαλγκίρις Κάουνας 99-97

Παναθηναϊκός - Μπαρτσελόνα 76-70

Αρμάνι Μιλάνο - Μπασκόνια 93-90

9η Aγωνιστική (22-23/11)

Νταρουσάφακα - Αναντολού Εφές 93-88

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - Ρεάλ Μαδρίτης 88-83

Μακάμπι Τελ Αβίβ - Φενερμπαχτσέ 70-74

Γκραν Κανάρια - Μπάγερν Μονάχου 74-89

Ζαλγκίρις Κάουνας - Χίμκι 83-84

Μπασκόνια - Παναθηναϊκός 86-77

Μπουντούτσνοστ - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 93-92

Μπαρτσελόνα - Αρμάνι Μιλάνο 90-80

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

10η Aγωνιστική (29-30/11)

Πέμπτη 29/11

Νταρουσάφακα - Γκραν Κανάρια

Ζαλγκίρις Κάουνας - Αρμάνι Μιλάνο

Μακάμπι Τελ Αβίβ - Μπάγερν Μονάχου

Ρεάλ Μαδρίτης - ΤΣΣΚΑ Μόσχας

Παρασκευή 30/11

Χίμκι - Παναθηναϊκός

Αναντολού Εφές - Μπασκόνια

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - Μπουντούτσνοστ

Μπαρτσελόνα - Φενερμπαχτσέ

11η Aγωνιστική (6-7/12)

Πέμπτη 6/12

Μπουντούτσνοστ - Μπαρτσελόνα

Νταρουσάφακα - Μακάμπι Τελ Αβίβ

Ζαλγκίρις Κάουνας - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Μπάγερν Μονάχου - Χίμκι

Αρμάνι Μιλάνο - Γκραν Κανάρια

Παρασκευή 7/12

Αναντολού Εφές - Ρεάλ Μαδρίτης

Μπασκόνια - ΤΣΣΚΑ Μόσχας

Παναθηναϊκός - Φενερμπαχτσέ

12η Aγωνιστική (13-14/12)

Πέμπτη 13/12

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - Αναντολού Εφές

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Χίμκι

Φενερμπαχτσέ - Αρμάνι Μιλάνο

Μακάμπι Τελ Αβίβ - Μπασκόνια

Ρεάλ Μαδρίτης - Μπαρτσελόνα

Παρασκευή 14/12

Μπάγερν Μονάχου - Ζαλγκίρις Κάουνας

Παναθηναϊκός - Νταρουσάφακα

Γκραν Κανάρια - Μπουντούτσνοστ

13η Aγωνιστική (18-19/12)

Τρίτη 18/12

Αναντολού Εφές - Μπουντούτσνοστ

Φενερμπαχτσέ - ΤΣΣΚΑ Μόσχας

Μπαρτσελόνα - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Γκραν Κανάρια - Μπασκόνια

Τετάρτη 19/12

Νταρουσάφακα - Ζαλγκίρις Κάουνας

Μακάμπι Τελ Αβίβ - Χίμκι

Αρμάνι Μιλάνο - Μπάγερν Μονάχου

Ρεάλ Μαδρίτης - Παναθηναϊκός

14η Aγωνιστική (20-21/12)

Πέμπτη 20/12

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Αναντολού Εφές

Μπουντούτσνοστ - Φενερμπαχτσέ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - Γκραν Κανάρια

Μπασκόνια - Μπαρτσελόνα

Παρασκευή 21/12

Χίμκι - Νταρουσάφακα

Ζαλγκίρις Κάουνας - Μακάμπι Τελ Αβίβ

Μπάγερν Μονάχου - Ρεάλ Μαδρίτης

Παναθηναϊκός - Αρμάνι Μιλάνο

15η Aγωνιστική (27-28/12)

Πέμπτη 27/12

Χίμκι - Μπασκόνια

Νταρουσάφακα - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Μακάμπι Τελ Αβίβ - Αρμάνι Μιλάνο

Μπαρτσελόνα - Αναντολού Εφές

Παρασκευή 28/12

Φενερμπαχτσέ - Ρεάλ Μαδρίτης

Παναθηναϊκός - ΤΣΣΚΑ Μόσχας

Μπάγερν Μονάχου - Μπουντούτσνοστ

Γκραν Κανάρια - Ζαλγκίρις Κάουνας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ο ιστότοπος αυτός χρησιμοποιεί cookies για βελτιστοποίηση της εμπειρίας του χρήστη. Διαβάστε περισσότερα
ΑΠΟΔΟΧΗ