Ρεάλ Μαδρίτης - Νταρουσάφακα 109-93: Πρεμιέρα με 100άρα για τους «μερένχες»

Οι «μερένχες» δεν άφησαν περιθώρια αντίδρασης στην Νταρουσάφακα παίρνοντας την νίκη με 109-93.

Με εκατοστάρα ξεκίνησε την φετινή EuroLeague η Ρεάλ Μαδρίτης. Οι «μερένχες» πραγματοποιώντας μεστή εμφάνιση νίκησαν την Νταρουσάφακα με 109-93.

Από το ξεκίνημα του αγώνα οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο παίρνοντας διψήφια διαφορά στα μέσα του πρώτου δεκαλέπτου.

Ο ρυθμός παρέμεινε ο ίδιος και στην δεύτερη περίοδο με την τούρκικη ομάδα να μην μπορεί να αντιδράσει πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με την διαφορά στο μείον 13.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Πάμπλο Λάσο έδωσαν ρεσιτάλ στην επίθεση και εκτόξευσαν την διαφορά στους 24 πόντους. Η τέταρτη περίοδος δεν είχε κάτι το αξιοσημείωτο με την Πρωταθλήτρια Ευρώπης να δείχνει από νωρίς τις άγριες ορέξεις της.

Πρώτος σκόρερ στην αναμέτρηση αναδείχθηκε ο Ράντολφ με 16 πόντους και ακολούθησαν οι Κάρολ (14), Γιούλ (13), Τέιλορ(13), Κοζέρ (13) και Ταβάρες (12).

Τα δεκάλεπτα: 25-18, 53-38, 91-69, 109-93