Πέρασε από την έδρα της Νταρουσάφακα η Εφές με 93-88 (vid)

Η Εφές πήρε την νίκη στην έδρα της Νταρουσάφακα με 93-88 και συνέχισε την καλή της πορεία στην EuroLeague.

Την τέταρτη συνεχόμενη νίκη της στην EuroLeague κατέκτησε η Εφές που πέρασε από την έδρα της Νταρουσάφακα με 93-88.

Οι γηπεδούχοι στο πρώτο ημίχρονο ήταν μπροστά στο σκορ αλλά στην επανάληψη δεν κατάφεραν να συνεχίσουν στον ίδιο ρυθμό χάνοντας την συγκέντρωση τους.

Από την άλλη οι παίκτες του Εγκίν Αταμάν ήταν εύστοχοι από την περιφέρεια και με κορυφαίο τον Μπομπουά που πέτυχε 24 πόντους κρατούσαν το προβάδισμα σε απόσταση ασφαλείας.

Τα δεκάλεπτα: 23-19, 46-42, 60-74, 88-93

ΝΤΑΡΟΥΣΑΦΑΚΑ (Τσακί): ΜακΚάλουμ 10 (6 ας), Οζμιζράκ 6 (1), Μπαϊγκούλ 11 (1), Ντεμίρ, Κιντ 9 (6 ρ), Οζντεμίρογλου 2, Σαβάς 2, Μπράουν 4, Πέινερς 15 (1), Έβανς 11 (1), Έρικ 18.

ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ (Αταμάν): Λάρκιν 10 (1), Μπομπουά 24 (6/7 τριπ), Μπαλμπάι, Μότουμ 11 (1), Σανλί, 1 Μοερμάν 9 (12 ριμπάουντ), Πλάις 12 (2), Μίτσιτς 9 (8 ας), Άντερσον 2, Ντάνστον 9, Σίμον 6.