«Βόμβα» Μπαλμπάι στη Μόσχα!

Με τρίποντο του Μπαλμπάι στην εκπνοή του αγώνα η Εφές πήρε την νίκη στην έδρα της Χίμκι με 85-84

Με τρομερό τρίποντο του Μπαλμπάι 1' πριν τη λήξη η Εφές απέδρασε από τη Μόσχα με 85-84 επί της Χίμκι.

Το ματς ξεκίνησε με πολλά τεχνικά προβλήματα στο ταμπλό και το πρώτο δεκάλεπτο κράτησε συνολικά 47 λεπτά!

Οι Τούρκοι προηγήθηκαν με 67-55 στο 30’, αλλά η Χίμκι πέρασε μπροστά με 80-77 στα 22'.

Ο Κρόκερ είχε μία στις δύο βολές στα 8' (84-82) και ο Μπαλμπάι με την «τρίποντη βόμβα» έδωσε τη νίκη στην Εφές.

Τα δεκάλεπτα:21-18, 37-45, 55-67, 84-85.

KIMKI (Μπαρτζώκας): Σβεντ 25, Μποστ 6, Κρόκερ 13, Μάρκοβιτς 3, Γκιλ 15, Τζένκινς 7, Τόμας 3, Μίκι 12.

ΕΦΕΣ (Αταμάν): Λάρκιν 4, Μπομπουά 26, Μπαλμπάι 9, Μότουμ 8, Μοερμάν 12, Πλάις 6, Σίμον 11, Ντάνστον 9