Euroleague: Αποτελέσματα, βαθμολογία - Στην κορυφή παραμένει η Ζαλγκίρις

Δείτε τα αποτελέσματα αλλά και το πρόγραμμα της EuroLeague 2020-21 - H Zαλγκίρις νίκησε τη Βιλερμπάν (74-83), ενώ η Φενέρμπαχτσε πήρε σημαντική εκτός έδρας επικράτηση (65-75) στο Τελ Αβίβ. 

Euroleague: Αποτελέσματα, βαθμολογία - Στην κορυφή παραμένει η Ζαλγκίρις

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1η αγωνιστική

Πέμπτη (1/10)

Ολυμπιακός - Ζαλγκίρις Κάουνας 67-68

Αναντολού Εφές - Ζενίτ 69-73

Μακάμπι Τελ Αβίβ - Άλμπα Βερολίνου 80-73

Μπαρτσελόνα - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 76-66

Βαλένθια - Βιλερμπάν 65-63

Παρασκευή (2/10)

Χίμκι - Παναθηναϊκός 76-78

Φενέρμπαχτσε - Ερυθρός Αστέρας 77-63

Μπάγερν Μονάχου - Αρμάνι Μιλάνο 79-81 (70-70 κ.α.)

Μπασκόνια - Ρεάλ Μαδρίτης 76-63

2η αγωνιστική

Πέμπτη (8/10)

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Μακάμπι Τελ Αβίβ 76-72

Αναντολού Εφές - Φενέρμπαχτσε 71-80

Ρεάλ Μαδρίτης - Βαλένθια 77-93

Παρασκευή (9/10)

Ζενίτ - Μπαρτσελόνα 74-70

Ερυθρός Αστέρας - Μπασκόνια 90-73

Άλμπα Βερολίνου - Μπάγερν Μονάχου 72-90

Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός 71-78

Αρμάνι Μιλάνο - Βιλερμπάν 87-73

Σάββατο (10/10)

Χίμκι - Ζαλγκίρις 70-84

3η αγωνιστική

Τρίτη (13/10)

Ερυθρός Αστέρας - Ζαλγκίρις Κάουνας 69-75

Άλμπα Βερολίνου - Αναντολού Εφές 72-93

Βιλερμπάν - Παναθηναϊκός (Ανεβλήθη)

Μπασκόνια - Ζενίτ (Ανεβλήθη)

Βαλένθια - Μπαρτσελόνα 66-71

Τετάρτη (14/10)

Ολυμπιακός - Αρμάνι Μιλάνο 86-75

Φενέρμπαχτσε - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 77-78

Μακάμπι Τελ Αβίβ - Μπάγερν Μονάχου 82-85

Ρεάλ Μαδρίτης - Χίμκι 94-85

4η αγωνιστική

Πέμπτη (15/10)

Ζαλγκίρις Κάουνας - Αναντολού Εφές 89-73

Βιλερμπάν - Ερυθρός Αστέρας (Ανεβλήθη)

Βαλένθια - Ζενίτ (Ανεβλήθη)

Μπαρτσελόνα - Παναθηναϊκός 97-89

Παρασκευή (16/10)

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Άλμπα Βερολίνου 88-93

Φενέρμπαχτσε - Μπάγερν Μονάχου 71-75

Ολυμπιακός - Μακάμπι Τελ Αβίβ 85-82

Αρμάνι Μιλάνο - Ρεάλ Μαδρίτης 78-70

Μπασκόνια - Χίμκι 77-60

5η αγωνιστική

Ζαλγκίρις Κάουνας - Βαλένθια 82-94

Ζενίτ - Αρμάνι Μιλάνο (Αναβλήθηκε)

Άλμπα Βερολίνου - Μπασκόνια (Αναβλήθηκε)

Παναθηναϊκός - Φενέρμπαχτσε 82-68

Ερυθρός Αστέρας - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 86-84 παρ.

Χίμκι - Μακάμπι Τελ Αβίβ 87-89

Αναντολού Εφές - Βιλερμπάν (Αναβλήθηκε)

Μπάγερν Μονάχου - Ολυμπιακός 74-68

Μπαρτσελόνα - Ρεάλ Μαδρίτης 79-72

6η αγωνιστική

Πέμπτη (29/10)

Ζενίτ - Παναθηναϊκός (19:00)

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Βαλένθια 84-75

Μακάμπι Τελ Αβίβ - Φενέρμπαχτσε 65-75

Βιλερμπάν - Ζαλγκίρις Κάουνας 74-83

Ρεάλ Μαδρίτης - Μπάγερν Μονάχου 100-82

Παρασκευή (30/10)

Χίμκι - Ερυθρός Αστέρας (19:00)

Ολυμπιακός - Αναντολού Εφές (21:00)

Αρμάνι Μιλάνο - Άλμπα Βερολίνου (21:45)

Μπασκόνια - Μπαρτσελόνα (22:00)

7η αγωνιστική

Πέμπτη (5/11)

Ζενίτ - Ολυμπιακός (19:00)

Αναντολού Εφές - Μακάμπι Τελ Αβίβ (19:30)

Άλμπα Βερολίνου - Μπαρτσελόνα (21:00)

Μπασκόνια - Βιλερμπάν (22:00)

Παρασκευή (6/11)

Φενέρμπαχτσε - Χίμκι (19:45)

Ζαλγκίρις - Ρεάλ Μαδρίτης (20:00)

Μπάγερν - Ερυθρός Αστέρας (21:30)

Παναθηναϊκός - ΤΣΣΚΑ Μόσχας (21:30)

Βαλένθια - Αρμάνι Μιλάνο (22:00)

8η αγωνιστική

Πέμπτη (12/11)

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Μπασκόνια (19:00)

Ολυμπιακός - Άλμπα Βερολίνου (21:00)

Μακάμπι Τελ Αβίβ - Ζαλγκίρις (21:05)

Μπαρτσελόνα - Φενέρμπαχτσε

Παρασκευή (13/11)

Χίμκι - Αρμάνι Μιλάνο (19:00)

Ερυθρός Αστέρας - Ρεάλ Μαδρίτης (20:00)

Παναθηναϊκός - Αναντολού Εφές (21:00)

Μπάγερν Μονάχου - Βαλένθια (21:30)

Βιλερμπάν - Ζενίτ (21:45)

9η αγωνιστική

Πέμπτη (17/11)

Ζενίτ - Χίμκι (19:00)

Αναντολού Εφές - Μπάγερν Μονάχου (19:30)

Ζαλγκίρις - ΤΣΣΚΑ Μόσχας (20:00)

Βαλένθια - Παναθηναϊκός (22:00)

Μπασκόνια - Φενέρμπαχτσε (22:00)

Τετάρτη (18/11)

Άλμα Βερολίνου - Βιλερμπάν (21:00)

Αρμάνι Μιλάνο - Ερυθρός Αστέρας (21:45)

Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός (22:00)

Ρεάλ Μαδρίτης - Μακάμπι Τελ Αβίβ (22:00)

10η αγωνιστική

Πέμπτη (19/11)

Χίμκι - Αναντολού Εφές (19:00)

Μπάγερν Μονάχου - ΤΣΣΚΑ Μόσχας (21:30)

Μπασκόνια - Παναθηναϊκός (22:00)

Παρασκευή (20/11)

Άλμπα Βερολίνου - Ζενίτ (21:00)

Βιλερμπάν - Ολυμπιακός (21:45)

Αρμάνι Μιλάνο - Ζαλγκίρις (21:45)

Βαλένθια - Μακάμπι Τελ Αβίβ (22:00)

Μπαρτσελόνα - Ερυθρός Αστέρας (22:00)

Ρεάλ Μαδρίτης - Φενέρμπαχτσε (22:00)

11η αγωνιστική

Πέμπτη (26/11)

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Ρεάλ Μαδρίτης (19:00)

Ερυθρός Αστέρας - Αναντολού Εφές (20:00)

Ζαλγκίρις - Ζενίτ (20:00)

Άλμπα Βερολίνου - Χίμκι (21:00)

Ολυμπιακός - Μπασκόνια (21:00)

Μακάμπι Τελ Αβίβ - Αρμάνι Μιλάνο (21:05)

Παρασκευή (27/11)

Φενέρμπαχτσε - Βαλένθια (19:45)

Παναθηναϊκός - Μπάγερν (21:00)

Βιλερμπάν - Μπαρτσελόνα (21:45)

Το «ΦΩΣ» στην πόρτα σας και στον υπολογιστή σας