Στην παράταση η ΤΣΣΚΑ 78-77 τη Φενέρμπαχτσε! (vid)

Μετά από ένα συγκλονιστικό ματς, η ΤΣΣΚΑ νίκησε στην παράταση εκτός 78-77 τη Φενέρμπαχτσε!

Μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι, η ΤΣΣΚΑ του Δημήτρη Ιτούδη παρά τις απουσίες της, κέρδισε μέσα στην Πόλη 78-77 τη Φενέρμπαχτσε στην παράταση! Στο φινάλε του κανονικού αγώνα, ο Κλάιμπερν ισοφάρισε με τρίποντο (69-69) για να αστοχήσουν μετά Μπράουν και Βέσελι. Στο έξτρα πεντάλεπτο, πάλι ο Κλάιμπερν με γκολ-φάουλ έκανε το 77-78, για να αστοχήσει ο Μπράουν στο φινάλε. Κλάιμπερν και Τζέιμς πρωταγωνιστές της ΤΣΣΚΑ, ενώ για τη Φενέρ πρώτοι σκόρερ ήταν οι Ντε Κολό και Έντι.

Τα δεκάλεπτα: 10-12, 31-32, 51-49, 69-69 (κ.α.), 77-78.

ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ (Κοκόσκοφ): Χάμιλτον, Μπράουν 16 (8ασ), Ντε Κολό 21 (6ρ), Πιέρ 2, Μπάρτελ 2, Βέσελι 11 (7ρ), Έντι 18, Ντίξον 3, Ουλανόβας 4.

ΤΣΣΚΑ (Ιτούδης): Μπολομπόι 8, Χομένκο, Τζέιμς 14 (6ασ), Χίλιαρντ 3, Ούκχοφ, Χάκετ 5 (5ασ), Βόιγκτμαν 8, Κλάιμπερν 26 (6ρ), Σενγκέλια 8 (8ρ), Κουρμπάνοφ 6.