Euroleague: Αποτελέσματα, βαθμολογία - Στην 6η θέση ο Ολυμπιακός

Δείτε τα αποτελέσματα, τη βαθμολογία αλλά και το πρόγραμμα της EuroLeague 2020-21.

Euroleague: Αποτελέσματα, βαθμολογία - Στην 6η θέση ο Ολυμπιακός

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1η αγωνιστική

Πέμπτη (1/10)

Ολυμπιακός - Ζαλγκίρις Κάουνας 67-68

Αναντολού Εφές - Ζενίτ 69-73

Μακάμπι Τελ Αβίβ - Άλμπα Βερολίνου 80-73

Μπαρτσελόνα - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 76-66

Βαλένθια - Βιλερμπάν 65-63

Παρασκευή (2/10)

Χίμκι - Παναθηναϊκός 76-78

Φενέρμπαχτσε - Ερυθρός Αστέρας 77-63

Μπάγερν Μονάχου - Αρμάνι Μιλάνο 79-81 (70-70 κ.α.)

Μπασκόνια - Ρεάλ Μαδρίτης 76-63

2η αγωνιστική

Πέμπτη (8/10)

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Μακάμπι Τελ Αβίβ 76-72

Αναντολού Εφές - Φενέρμπαχτσε 71-80

Ρεάλ Μαδρίτης - Βαλένθια 77-93

Παρασκευή (9/10)

Ζενίτ - Μπαρτσελόνα 74-70

Ερυθρός Αστέρας - Μπασκόνια 90-73

Άλμπα Βερολίνου - Μπάγερν Μονάχου 72-90

Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός 71-78

Αρμάνι Μιλάνο - Βιλερμπάν 87-73

Σάββατο (10/10)

Χίμκι - Ζαλγκίρις 70-84

3η αγωνιστική

Τρίτη (13/10)

Ερυθρός Αστέρας - Ζαλγκίρις Κάουνας 69-75

Άλμπα Βερολίνου - Αναντολού Εφές 72-93

Βιλερμπάν - Παναθηναϊκός (Ανεβλήθη)

Μπασκόνια - Ζενίτ (Ανεβλήθη)

Βαλένθια - Μπαρτσελόνα 66-71

Τετάρτη (14/10)

Ολυμπιακός - Αρμάνι Μιλάνο 86-75

Φενέρμπαχτσε - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 77-78

Μακάμπι Τελ Αβίβ - Μπάγερν Μονάχου 82-85

Ρεάλ Μαδρίτης - Χίμκι 94-85

4η αγωνιστική

Πέμπτη (15/10)

Ζαλγκίρις Κάουνας - Αναντολού Εφές 89-73

Βιλερμπάν - Ερυθρός Αστέρας 68-89

Βαλένθια - Ζενίτ (Ανεβλήθη)

Μπαρτσελόνα - Παναθηναϊκός 97-89

Παρασκευή (16/10)

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Άλμπα Βερολίνου 88-93

Φενέρμπαχτσε - Μπάγερν Μονάχου 71-75

Ολυμπιακός - Μακάμπι Τελ Αβίβ 85-82

Αρμάνι Μιλάνο - Ρεάλ Μαδρίτης 78-70

Μπασκόνια - Χίμκι 77-60

5η αγωνιστική

Ζαλγκίρις Κάουνας - Βαλένθια 82-94

Ζενίτ - Αρμάνι Μιλάνο (Αναβλήθηκε)

Άλμπα Βερολίνου - Μπασκόνια (Αναβλήθηκε)

Παναθηναϊκός - Φενέρμπαχτσε 82-68

Ερυθρός Αστέρας - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 86-84 παρ.

Χίμκι - Μακάμπι Τελ Αβίβ 87-89

Αναντολού Εφές - Βιλερμπάν (Αναβλήθηκε)

Μπάγερν Μονάχου - Ολυμπιακός 74-68

Μπαρτσελόνα - Ρεάλ Μαδρίτης 79-72

6η αγωνιστική

Πέμπτη (29/10)

Ζενίτ - Παναθηναϊκός (19:00)

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Βαλένθια 84-75

Μακάμπι Τελ Αβίβ - Φενέρμπαχτσε 65-75

Βιλερμπάν - Ζαλγκίρις Κάουνας 74-83

Ρεάλ Μαδρίτης - Μπάγερν Μονάχου 100-82

Παρασκευή (30/10)

Χίμκι - Ερυθρός Αστέρας (83-77)

Ολυμπιακός - Αναντολού Εφές 79-84

Αρμάνι Μιλάνο - Άλμπα Βερολίνου (αναβολή)

Μπασκόνια - Μπαρτσελόνα 71-72

7η αγωνιστική

Πέμπτη (5/11)

Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης - Ολυμπιακός 66-75

Αναντολού Εφές - Μακάμπι Τελ Αβίβ 91-89

Άλμπα Βερολίνου - Μπαρτσελόνα 67-103

Μπασκόνια - Βιλερμπάν 86-88

Παρασκευή 6/11

Φενέρμπαχτσε - Χίμκι 83-71

Ζάλγκιρις Κάουνας - Ρεάλ Μαδρίτης 90-93

Μπάγερν Μονάχου - Ερυθρός Αστέρας 74-59

Παναθηναϊκός - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 83-89

Βαλένθια - Αρμάνι Μιλάνο 86-81

8η αγωνιστική

Πέμπτη (12/11)

ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Μπασκόνια 89-86


Ολυμπιακός - Άλμπα Βερολίνου 75-71


Μακάμπι Τελ Αβίβ – Ζαλγκίρις 85-57

Μπαρτσελόνα - Φενέρμπαχτσε 97-55

Παρασκευή (13/11)

Χίμκι - Αρμάνι Μιλάνο (αναβολή)

Ερυθρός Αστέρας - Ρεάλ Μαδρίτης 67-73


Παναθηναϊκός - Αναντόλου Εφές 77-80


Μπάγερν - Βαλένθια 90-79

Βιλερμπάν - Ζενίτ Αγ. Πετρούπολης 53-66

9η αγωνιστική

Τρίτη (17/11)

Ζενίτ – Χίμκι 83-88

Αναντόλου Εφές – Μπάγερν Μονάχου 71-74

Ζαλγκίρις Κάουνας – ΤΣΣΚΑ Μόσχας 78-87

Βαλένθια – Παναθηναϊκός 95-83

Ρεάλ Μαδρίτης – Μακάμπι Τελ Αβίβ 79-63

Μπασκόνια – Φενέρμπαχτσε 86-68

Άλμπα Βερολίνου – Βιλερμπάν 76-75

Αρμάνι Μιλάνο – Ερυθρός Αστέρας 79-87

Μπαρτσελόνα-Ολυμπιακός (αναβλήθηκε)

10η αγωνιστική

Πέμπτη (19/11)

Χίμκι-Εφές 77-105

Μπασκόνια-Παναθηναϊκός 93-72

Μπάγερν-ΤΣΣΚΑ 81-89

Άλμπα Βερολίνου-Ζενίτ Αγ. Πετρούπολης 66-73

Αρμάνι Μιλάνο - Ζαλγκίρις 98-92

Μπαρτσελόνα - Ερυθρός Αστέρας 76-65

Ρεάλ Μαδρίτης - Φενέρμπαχτσε 94-74

Βαλένθια - Μακάμπι Τελ Αβίβ 82-80

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

11η αγωνιστική

Πέμπτη (26/11)

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Ρεάλ Μαδρίτης (19:00)

Ερυθρός Αστέρας - Αναντολού Εφές (20:00)

Ζαλγκίρις - Ζενίτ (20:00)

Άλμπα Βερολίνου - Χίμκι (21:00)

Ολυμπιακός - Μπασκόνια (21:00)

Μακάμπι Τελ Αβίβ - Αρμάνι Μιλάνο (21:05)

Παρασκευή (27/11)

Φενέρμπαχτσε - Βαλένθια (19:45)

Παναθηναϊκός - Μπάγερν (21:00)

Βιλερμπάν - Μπαρτσελόνα (21:45)

12η αγωνιστική

Πέμπτη (3/12)

Ζενίτ - Φενέρμπαχτσε (19:00)

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Ολυμπιακός (19:00)

Μακάμπι Τελ Αβίβ - Ερυθρός Αστέρας (21:05)

Αρμάνι Μιλάνο - Παναθηναϊκός (21:45)

Βαλένθια - Άλμπα Βερολίνου (22:00)

Παρασκευή (4/12)

Αναντολού Εφές - Μπασκόνια (19:30)

Ζαλγκίρις - Μπαρτσελόνα (20:00)

Μπάγερν - Χίμκι (21:30)

Ρεάλ Μαδρίτης - Βιλερμπάν (22:00)

13η αγωνιστική

Πέμπτη (10/12)

Ερυθρός Αστέρας - Ολυμπιακός (20:00)

Άλμπα Βερολίνου - Φενέρμπαχτσε (21:00)

Βαλένθια - Αναντολού Εφές (22:00)

Μπασκόνια - Μακάμπι Τελ Αβίβ (22:00)

Ρεάλ Μαδρίτης - Ζενίτ (22:00)

Παρασκευή (11/12)

Χίμκι - ΤΣΣΚΑ Μόσχας (19:00)

Παναθηναϊκός - Ζαλγκίρις (21:00)

Μπάγερν - Βιλερμπάν (21:30)

Μπαρτσελόνα - Αρμάνι Μιλάνο (22:00)

14η αγωνιστική

Τρίτη (15/12)

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Αναντολού Εφές (19:00)

Φενέρμπαχτσε - Αρμάνι Μιλάνο (19:45)

Ερυθρός Αστέρας - Άλμπα Βερολίνου (20:00)

Ζαλγκίρις - Μπασκόνια (20:00)

Παναθηναϊκός - Ρεάλ Μαδρίτης (21:00)

Τετάρτη (16/12)

Ζενίτ - Μπάγερν (19:00)

Ολυμπιακός - Βαλένθια (21:00)

Βιλερμπάν - Μακάμπι Τελ Αβίβ (21:45)

Μπαρτσελόνα - Χίμκι (22:00)

15η αγωνιστική

Πέμπτη (17/12)

Αναντολού Εφές - Αρμάνι Μιλάνο (19:30)

Ζαλγκίρις - Φενέρμπαχτσε (20:00)

Παναθηναϊκός - Άλμπα Βερολίνου (21:00)

Παρασκευή (18/12)

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Ζενίτ (19:00)

Ερυθρός Αστέρας - Βαλένθια (20:00)

Ολυμπιακός - Ρεάλ Μαδρίτης (21:00)

Μπάγερν - Μπασκόνια (21:30)

Βιλερμπάν - Χίμκι (21:45)

Μπαρτσελόνα - Μακάμπι Τελ Αβίβ (22:00)

Το «ΦΩΣ» στην πόρτα σας και στον υπολογιστή σας