Super League: Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία της 8ης αγωνιστικής και το πρόγραμμα της 9ης

Δείτε τα αποτελέσματα, τους σκόρερς, το πρόγραμμα και τη βαθμολογία της SuperLeague.

Eurokinissi

Σε ένα ματς όπου έγινε ο κακός χαμός στο τερέν και στην εξέδρα η ΑΕΛ ήρθε ισόπαλη 0-0 με τον ΟΦΗ. Η Λαμία προηγήθηκε με 2-0, ο Λεβαδειακός ισοφάρισε 2-2 αλλά ο Αντέτζο στο 84΄χάρισε τη νίκη 3-2 στους γηπεδούχους. Mε γκολ του Γιώργου Μασούρα στο 87΄ ο Πανιώνιος προηγήθηκε 2-1 αλλά ο Ατρόμητος αποδείχθηκε πολύ σκληρός για να πεθάνει (2-2).

Με γκολ του Καλτσά στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα, ο Αστέρας Τρίπολης έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας από την έδρα του Παναιτωλικού για τον οποίο σκόραρε ο Μοράρ. Η ΑΕΚ νίκησε εμφατικά με 4-0 τον Άρη στο άδειο ΟΑΚΑ.

Η Ξάνθη βρέθηκε πίσω στο σκορ αλλά με τον Γέντρισεκ έκανε την ανατροπή και νίκησε τον ΠΑΣ Γιάννινα με 2-1. Με γκολ του Μάνου στο 90' ο Ολυμπιακός έκαμψε την αντίσταση του Απόλλωνα και επέστρεψε στις επιτυχίες στο ελληνικό πρωτάθλημα. Ο ΠΑΟΚ νίκησε με 2-0 τον Παναθηναϊκό στην Τούμπα με γκολ των Πρίγιοβιτς και Λημνιού.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Σάββατο 27/10

ΑΕΛ - ΟΦΗ 0-0

Λαμία - Λεβαδειακός 3-2 (12' Μπερτόλιο, 24' Μπαράλες, 84' Αντέτζο / 60' Νανζί, 81' Γιακουμάκης)

Κυριακή 28/10

Πανιώνιος - Ατρόμητος 2-2 (30’ Κόρμπος, 87’ Μασούρας / 35’ Κουλούρης, 90+4 Μπανανά (αυτ.))

Παναιτωλικός - Αστέρας Τρίπολης 1-1 (66' Μοράρ/ 90+3' Καλτσάς)

ΑΕΚ - Άρης 4-0 (15' Μπογέ, 56'-62' Πόνσε, 74' Λιβάγια)