Φράιμπουργκ - Ντόρτμουντ 1-3: Καταιγιστική ανατροπή από τους «κιτρινόμαυρους»

Η Ντόρτμουντ επικράτησε εκτός έδρας της Φράιμπουργκ με 3-1 στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής της Bundesliga.

Τι και αν βρέθηκε πίσω στο σκορ, η Ντόρτμουντ κατάφερε να κάνει την ανατροπή και να περάσει νικηφόρα από την έδρα της Φράιμπουργκ με 3-1 για τη δεύτερη αγωνιστική της Bundesliga.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 35' με γκολ του Γκρεγκόριτς και έδειχναν αποφασισμένοι για τη νίκη. Στην επανάληψη όμως οι φιλοξενούμενοι πάτησαν το πόδι στο γκάζι και μέσα σε έντεκα λεπτά πέτυχαν τρία γκολ.

Αρχικά στο 77ο λεπτό ο Γκίτενς ισοφάρισε σε 1-1 και στη συνέχεια ο Μουκοκό έβαλε σε θέση οδηγού την ομάδα της Βεστφαλίας. Στο 88ο λεπτό ο Βολφ σφράγισε τη νίκη της Ντόρτμουντ, η οποία πρόσθεσε άλλους τρεις πόντους στο ενεργητικό της.

Το προφίλ της 2ης αγωνιστικής:

Παρασκευή (12/8)

Φράιμπουργκ-Ντόρτμουντ 1-3 (35' Γκρεγκόριτς - 77' Γκίτενς, 84' Μουκοκό, 88' Βολφ)