Super League: Δράση στη Λιβαδειά

Ο Λεβαδειακός υποδέχεται στις 16:00 τον Βόλο στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Super League.

Μόλις μια συνάντηση έχουν στην ιστορία τους οι δύο ομάδες και αυτή είναι στο πρώτο γύρο του φετινού πρωταθλήματος, όπου ο Βόλος επικράτησε με 2-1 με τα γκολ των Τσοκάνη (62’), Ντέλετιτς (67’), ενώ για τον Λεβαδειακό είχε ανοίξει το σκορ ο Μουτίνιο στο 53ο λεπτό.

Ο Βόλος προέρχεται από διαδοχικά άσχημα αποτελέσματα, με την τελευταία του εντός έδρας νίκη να είναι μια αγωνιστική πριν την ολοκλήρωση του πρώτου γύρου και το τελευταίο τρίποντο του απέναντι στον Ιωνικό στις 16 Ιανουαρίου 2023.

Απέναντι στον Ιωνικό είναι και η τελευταία νίκη του Λεβαδειακού, στις 28 Δεκεμβρίου 2022 και από τότε, η ομάδα της Βοιωτίας μετρά δύο ισοπαλίες, αρχικά το 0-0 στην Τρίπολη και στη συνέχεια στην έδρα της επί της Λαμίας, πάλι με 0-0. Αυτά τα 180 λεπτά χωρίς γκολ έσπασαν στην ήττα με 3-2 από τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα.