Super League 1: Έχασε και άλλο έδαφος η ΑΕΛ, ισοβαθμία Άρη, ΠΑΟΚ, ΑΕΚ (βαθμολογία, highlights)

Η ΑΕΛ ηττήθηκε στις καθυστερήσεις από την ΑΕΚ με 4-2 και παρέμεινε στην τελευταία θέση της βαθμολογίας της Super League 1. Οι «κιτρινόμαυροι» συγκατοικούν στη δεύτερη θέση μαζί με Άρη και ΠΑΟΚ.

Με δύο νίκες ολοκληρώθηκε η δράση της 22ης αγωνιστικής της Super League 1. Ο ΠΑΟΚ χωρίς να γνωρίσει μεγάλη αντίσταση κατάφερε να νικήσει τον ΠΑΣ Γιάννινα με 2-0 και να πανηγυρίσει τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Στο άλλο ματς της ημέρας η ΑΕΚ «καρδιοχτύπησε» με αντίπαλο την ΑΕΛ αλλά στο τέλος πήρε τη νίκη με 4-2.

Οι «κιτρινόμαυροι» με δύο γκολ στις καθυστερήσεις έφυγαν νικητές από το γήπεδο και πλέον ισοβαθμούν με τον ΠΑΟΚ και τον Άρη στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Από την άλλη η ομάδα της Θεσσαλίας έχασε μεγάλη ευκαιρία να πάρει σημαντικό βαθμό στην προσπάθεια που κάνει να αποφύγει τον υποβιβασμό.

Το προφίλ της 22ης αγωνιστικής της Super League 1:

Σάββατο (13/2)

Αστέρας Τρίπολης - Λαμία 0-0

Απόλλων Σμύρνης - Ατρόμητος 2-1 (42' Μπεντινέλι, 67' Ντάουντα - 90' Μαυρομμάτης)

Κυριακή (14/2)

Άρης - Παναιτωλικός 0-0

ΟΦΗ - Βόλος 1-2 (63' Καστάνιος - 3' Περέα, 21' Δουβίκας)

Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός 2-1 (6' Μαουρίσιο, 73' Σανκαρέ - 82' Ελ Αραμπί)

Δευτέρα (15/2)

ΠΑΣ Γιάννινα - ΠΑΟΚ 0-2 (56' Ζίβκοβιτς, 61' πεν. Σβαμπ)

ΑΕΛ - ΑΕΚ 2-4 (70' Νικολιάς, 80' Ακούνια - 12', 43' Ολιβέιρα, 90' Αλμπάνης, 90+7' Σιμάνσκι)