Μίλαν –Σέλτικ 4-2: Στους «32» του Europa League με τρελή ανατροπή κόντρα στον Μπάρκα (highlights)

Η Μίλαν αν και έχανε με 0-2 μέσα στο"Σαν Σίρο", εν τούτοις έκανε την ανατροπή και πήρε τη νίκη με 4-2 κόντρα στη Σέλτικ του Βασίλη Μπάρκα και την πρόκριση στους "32" του Europa League.

Τι κι αν έχανε με 0-2 μέσα στο «Σαν Σίρο» από τη Σέλτικ; Με τρομερή ανατροπή και με τον Βασίλη Μπάρκα να δέχεται τέσσερα γκολ, η Μίλαν πήρε πανηγυρική νίκη με 4-2 επί των Σκοτσέζων και μαζί την πρόκριση από τον 8ο όμιλο του Europa League.

Μόλις στο 7ο λεπτό, ο Ρόγκιτς άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους και στο 13΄ο Έντουαρντ «πάγωσε» τους Μιλανέζους για το 0-2.

Δεν το έβαλαν κάτω και ο Τσαλχάνογλου ήταν αυτός που μείωσε στο 22ο λεπτό του αγώνα ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Κατσιγιέχο έφερε το ματς στα ίσα.

Στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο 50΄ο Χάουγκε έβαλε μπροστά τους Μιλανέζους με 3-0, ενώ στο 82΄ ο Ντίας σφράγισε τη νίκη για το τελικό 4-2 απέναντι στην ομάδα του Βασίλη Μπάρκα, που είχε ένα βράδυ που σίγουρα δεν θα θέλει να το θυμάται.