Όλα τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες σε Super League, Super League 2, Football League, Γ' Εθνική

Διαβάστε αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες από τις Super League 1, Super League 2, Football League και Γ' Εθνική.

Όλα τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες σε Super League, Super League 2, Football League, Γ' Εθνική

Διαβάστε τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες από όλες τις επαγγελματικές κατηγορίες της χώρας μας.

Super League 1

24η αγωνιστική

ΑΕΛ - ΠΑΟΚ 1-2 (67' Ηλιάδης - 14' Λημνιός, 67' Ντόουγκλας Αουγκούστο)

Ολυμπιακός - Πανιώνιος 4-0 (4' Χασάν, 6', 24' Ελ Αραμπί, 9' Φορτούνης)

Παναθηναϊκός – Παναιτωλικός 3-1 (23' Βαγιαννίδης, 40' Ζαχίντ, 48' πεν. Μακέντα - 91' Ντάουντα)

Ξάνθη – Λαμία 0-0

Βόλος – Αστέρας Τρίπολης 0-1 (85' Ντέλετιτς)

Άρης – ΑΕΚ 0-1 (5' Αλμπάνης)

Δευτέρα (17/2)

ΟΦΗ - Ατρόμητος (19:30)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Super League 2

24η αγωνιστική

Εργοτέλης - Απόλλων Λάρισας 1-0 (37 'Εφορντ')

Δόξα Δράμας - Πλατανιάς 1-0 (47' Ρόβας)

Χανιά - Καραϊσκάκης 5-1 (11', 18' Κάσσος, 33' Κουσκουνάς, 53' Γρομητσάρης, 82' Γιάκος - 80' Κυβελίδης)

ΠΑΣ Γιάννινα - Απόλλων Σμύρνης 5-1 (10' Παντελάκης, 33' Σκόνδρας, 41' Παμλίδης, 62' Κριζμάν, 81' Λεό – 52' Φατιόν πεν.)

Δευτέρα (17/2)

Λεβαδειακός - Παναχαϊκή (15:00)

Κέρκυρα - Απόλλων Πόντου (15:00)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Football League

20ή αγωνιστική

Βέροια - Τρίκαλα 1-1 (90+6′ πεν. Πασάς – 12′ Σταματής σουτ)

Καλαμάτα - Π.Ο. Τρίγλιας 1-0 (27′ Οσμάναγκιτς σουτ)

Νίκη Βόλου – Διαγόρας 2-1 (6′ Τσιώλης σουτ, 42′ πεν. Γκαρσία – 62′ Μπουρλάκης)

Ιάλυσος - Ολυμπιακός Βόλου 4-0 (2′, 22′, 34′ Κονέ σουτ, 79′ Ντιατά)

Ιωνικός - Αιγάλεω 3-0 (28′ Κρητικός πεν., 45′ Βλαχομήτρος, 77′ Ματσούκας)

Καβάλα - Ο.Φ. Ιεράπετρας 0-0

Ένωση Ασπροπύργου – Θεσπρωτός 1-2 (12′ Ζγκούρη – 38′, 78' Μπίκας)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Γ' Εθνική

1ος ΟΜΙΛΟΣ (20η αγωνιστική)

Δόξα Θεολόγου - Αετός Ορφανού 1-1

Πανδραμαϊκός - Ορφέας Ξάνθης 0-1

Δόξα Κάτω Καμήλας - Νέστος Χρυσούπολης 1-0

Ηρακλής Ζυγού - Απόλλων Παραλιμνίου 0-2

Κεραυνός Πέρνης - Πανσερραϊκός 1-5

Κιλκισιακός - Άρης Αβάτου 0-5

Ρεπό: Ένωση Αλεξανδρούπολης

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Πανσερραϊκός 49 (53 - 12)
2. Νέστος Χρυσούπ. 41 (31 - 18)
3. Πανδραμαϊκός 36 (29 - 17)
4. Απόλλων Παραλ. 33 (26 - 14)
5. Αετός Ορφ. 32 (33 - 21)
6. Δόξα Κ. Καμήλας 30 (34 - 24)
7. Άρης Αβάτου 29 (28 - 22)
8. Ορφέας Ξάνθης 24 (21 - 28)
9. Ένωση Αλεξ. 21 (15 - 23)
10. Κεραυνός Πέρν. 15 (25 - 43)
11. Κιλκισιακός 10 (13 - 44)
12. Δόξα Θεολ. 9 (10 - 37)
13. Ηρακλής Ζυγ. 7 (8 - 23)

2ος ΟΜΙΛΟΣ (24η αγωνιστική)

Θύελλα Σαρακηνών - Σειρήνα 3-0 α. α.

Άρης Παλαιοχωρίου - Αγροτικός Αστέρας 0-3 α. α.

Αστραπή Μεσοποταμίας - Εδεσσαϊκός 0-3

Θερμαϊκός - Νέα Καλλικράτεια 1-0

Νίκη Αγκαθιάς - Μέγας Αλέξανδρος Τρικ. Ημαθίας 0-0

ΠΑΣ Φλώρινα - Μακεδονικός 0-0

Ποσειδών Μηχανιώνας - Αλμώπος Αριδαίας 3-2

Ρεπό: Γιαννιτσά

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Αλμωπός Αριδ. 52 (47 - 9)
2. Γιαννιτσά 42 (30 - 11)
3. Μακεδονικός 41 (28 - 7)
4. Θερμαϊκός 40 (38 - 18)
5. Θύελλα Σαρακ. 39 (34 - 26)
6. Εδεσσαϊκός 38 (34 - 15)
7. Ποσειδών Μηχ. 37 (37 - 25)
8. Μέγας Αλέξ. Ημ. 35 (22 - 16)
9. Νίκη Αγκαθιάς 33 (27 - 16)
10. Αγροτικός Αστ. 32 (30 - 20)
11. Ν. Καλλικράτεια 32 (30 - 18)
12. ΠΑΣ Φλώρινα 28 (24 - 30)
13. Αστραπή Μεσ. 13 (14 - 55)
14. Σειρήνα -6 (4 - 70)
15. Άρης Παλαιοχ. -9 (0 - 63)

* Ο Άρης Παλαιοχωρίου έχει τρεις μηδενισμούς και έχει αποβληθεί από το πρωτάθλημα.
* Η Σειρήνα έχει τρεις μηδενισμούς και έχει αποβληθεί από το πρωτάθλημα.
* Ο Αγροτικός Αστέρας έχει έναν μηδενισμό και -1 βαθμό.

3ος ΟΜΙΛΟΣ (20η αγωνιστική)

Οικονόμος - Μετέωρα 0-1

Θησέας Αγριάς - Ηρακλής Λάρισας 3-4

Ατρόμητος Παλαμά - Πιερικός 0-2

Διγενής Νεοχωρίου - Αλμυρός 0-3

ΑΕ Καρίτσας - ΑΟ Σελλάνων 2-0

Αταλάντη - Δίας Δίου 1-0

Διαγόρας Στεφανοβικείου - ΑΟ Ποταμιάς 3-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Πιερικός 49 (37 - 4)
2. Θησέας Αγρ. 40 (42 - 28)
3. Ηρακλής Λάρ. 36 (30 - 24)
4. ΑΕ Καρίτσας 34 (31 - 14)
5. ΑΟ Σελλάνων 31 (22 - 21)
6. Ατρόμητος Παλ. 30 (22 - 19)
7. Αλμυρός 29 (22 - 19)
8. Αταλάντη 28 (25 - 29)
9. Δίας Δίου 25 (18 - 29)
10. Μετέωρα 24 (23 - 22)
11. Οικονόμος 22 (18 - 21)
12. Διαγόρας Στεφ. 21 (17 - 25)
13. Διγενής Νεοχ. 18 (28 - 39)
14. ΑΟ Ποταμιάς 2 (7 - 48)

4ος ΟΜΙΛΟΣ (20η αγωνιστική)

ΠΑΣ Πρέβεζα - Αστέρας Ιτέας 3-0 α. α.

Αχέρων Καναλακίου - Ναυπακτιακός Αστέρας 4-0

ΑΕ Ποντίων - Σούλι Παραμυθιάς 3-1

Απόλλων Ευπαλίου - ΑΕ Μεσολογγίου 2-3

Θιναλιακός - ΑΕ Λευκίμμης 1-0

Ανατολής - Μακεδονικός Φούφα 0-0

Αναγέννηση Άρτας - Τηλυκράτης 2-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΑΕ Ποντίων 46 (36 - 13)
2. Αναγέννηση Άρτ. 44 (38 - 17)
3. Αχέρων Καναλ. 37 (29 - 13)
4. Σούλι Παραμ. 37 (21 - 16)
5. Θιναλιακός 30 (21 - 15)
6. Τηλυκράτης 27 (20 - 17)
7. Μακεδονικός Φ. 26 (22 - 23)
8. ΑΕ Λευκίμμης 25 (17 - 21)
9. ΑΕ Μεσολογγίου 24 (26 - 24)
10. Ανατολή 24 (25 - 28)
11. ΠΑΣ Πρέβεζα 23 (15 - 21)
12. Ναυπ. Αστέρας 21 (16 - 29)
13. Απόλλων Ευπ. 13 (21 - 37)
14. Αστέρας Ιτέας 0 (11 - 44)

* Ο Αστέρας Ιτέας έχει τρεις μηδενισμούς και έχει αποβληθεί από το πρωτάθλημα.

5ος ΟΜΙΛΟΣ (20η αγωνιστική)

Άνω Μερά - Κηφισιά 0-0

Θύελλα Καμαρίου - Καλλιθέα 0-1

ΑΕ Μοσχάτου - Ερμής Κορυδάλλου 8-2

Εθνικός - Πανθηραϊκός 2-2

Ακράτητος - Φωστήρας 1-4

Κερατσίνι - Άγιος Ιερόθεος 1-1

Ηλυσιακός - Άγιοι Αναργύροι 4-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Καλλιθέα 46 (32 - 13)
2. Θύελλα Καμ. 42 (35 - 18)
3. Αγ. Ιερόθεος 34 (25 - 22)
4. Φωστήρας 33 (30 - 17)
5. Πανθηραϊκός 33 (21 - 13)
6. Κηφισιά 33 (24 - 18)
7. Μοσχάτο 32 (36 - 24)
8. Κερατσίνι 28 (16 - 21)
9. Άνω Μερά 24 (13 - 14)
10. Εθνικός 22 (22 - 23)
11. Ακράτητος 18 (17 - 31)
12. Ηλυσιακός 16 (14 - 27)
13. Άγ. Ανάργυροι 12 (12 - 30)
14. Ερμής Κορυδ. 9 (16 - 42)

6ος ΟΜΙΛΟΣ (20η αγωνιστική)

Αήττητος Σπάτων - Παλληνιακός 3-1

Αχαρναϊκός - Μαρκό 1-2

Κιθαιρών Καπαρελλίου - ΑΕΚ Τρίπολης 2-0

Νέα Αρτάκη - Θύελλα Ράφηνας 0-0

Παναρκαδικός - ΑΟ Υπάτου 2-1

Αιολικός - Κόρινθος ’06 3-0 α. α.

Ρεπό: Ρόδος

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Ρόδος 47 (38 - 9)
2. Μαρκό 37 (31 - 14)
3. Παναρκαδικός 33 (29 - 17)
4. Αήττητος Σπ. 31 (25 - 21)
5. ΑΟ Υπάτου 30 (29 - 18)
6. Κιθαιρών Καπ. 29 (19 - 14)
7. Θύελλα Ραφ. 27 (16 - 17)
8. Αιολικός 26 (24 - 15)
9. Νέα Αρτάκη 21 (17 - 19)
10. Παλληνιακός 19 (17 - 27)
11. Κόρινθος 2006 15 (12 - 36)
12. Αχαρναϊκός 13 (13 - 28)
13. ΑΕΚ Τρίπολης 4 (7 - 42)

* Η Κόρινθος ’06 έχει έναν μηδενισμό.

7ος ΟΜΙΛΟΣ (20η αγωνιστική)

Ζάκυνθος - Σπάρτη 1-1

Ερμιονίδα - Πανηλειακός 2-0

Ναύπλιο - Πανγυθεατικός 2-1

Ολυμπιακός Ζαχάρως - Θύελλα Πατρών 0-3

Αστέρας Βλαχιώτη - Παναργειακός 2-0

Διαγόρας Βραχνεΐκων - Διαβολίτσι 2-2

ΠΑΟ Βάρδας – ΑΟ Τσιλιβή 1-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Αστέρας Βλαχ. 43 (29 - 9)
2. Σπάρτη 39 (27 - 13)
3. Ναύπλιο 35 (31 - 24)
4. Ζάκυνθος 35 (24 - 19)
5. Τσιλιβή 32 (31 - 26)
6. ΠΑΟ Βάρδας 30 (23 - 23)
7. Ερμιονίδα 29 (35 - 24)
8. Διαγόρας Βρ. 28 (23 - 22)
9. Θύελλα Πατρ. 26 (28 - 31)
10. Διαβολίτσι 24 (21 - 23)
11. Πανγυθεατικός 19 (14 - 26)
12. Πανηλειακός 18 (10 - 21)
13. Ολυμπιακός Ζαχ. 16 (15 - 31)
14. Παναργειακός 13 (9 - 28)

8ος ΟΜΙΛΟΣ (σε 18 αγωνιστικές)

Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Επισκοπή 38 (33 - 10)
2. Γιούχτας 31 (27 - 15)
3. Ηρόδοτος 25 (18 - 13)
4. Πανακρωτηρ. 23 (22 - 18)
----------------------------------------------------------------------
5. Αγ. Νικόλαος 18 (18 - 25)
6. Ατσαλένιος 17 (14 - 18)
7. ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 17 (14 - 19)
8. Πόρος 14 (15 - 28)
9. Ρεθυμνιακός 13 (15 - 30)

* Οι πρώτες τέσσερις ομάδες θα δώσουν πλέι οφ για την ανάδειξη του πρωταθλητή, ενώ οι υπόλοιπες πέντε θα δώσουν πλέι άουτ για τον υποβιβασμό ενός σωματείου.

* Η κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος ολοκληρώθηκε και από την ΕΠΟ θα γίνει κλήρωση προκειμένου να βγει το αγωνιστικό πρόγραμμα για τα πλέι οφ και τα πλέι άουτ αντίστοιχα.

Το «ΦΩΣ» στην πόρτα σας και στον υπολογιστή σας