Όλα τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες σε Super League 1, Super League 2, Football League, Γ' Εθνική

Διαβάστε αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες από τις Super League 1, Super League 2, Football League και Γ' Εθνική.

Όλα τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες σε Super League 1, Super League 2, Football League, Γ' Εθνική

Διαβάστε τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες από όλες τις επαγγελματικές κατηγορίες της χώρας μας.

Όλα τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στα πρωταθλήματα μπάσκετ της Ελλάδας

Super League 1

19η αγωνιστική

Πανιώνιος-ΟΦΗ 1-2 (48' Μιλόγεβιτς – 8' Φιγκεϊρέδο, 56' Τσιλιανίδης)

Παναιτωλικός-Λαμία 1-1 (95' Ντάουντα πεν. - 4' Μπεχαράνο)

Ξάνθη - Παναθηναϊκός 0-1 (50' Μακέντα)

ΑΕΚ – ΑΕΛ 3-0 (45' Σιμόες, 50' Ολιβέιρα, 60' Λόπες)

Ατρόμητος - Βόλος 0-0

ΠΑΟΚ – Αστέρας Τρίπολης 3-1 (29' Σβιντέρσκι, 61' Πέλκας, 79' Λάμπρου - 87' Φερνάντεζ)

Ολυμπιακός - Άρης 4-2 (22' Γκιγιέρμε, 24' Ελ Αραμπί, 44' Ομάρ, 64' Βαλμπουενά - 37' Ρόουζ, 83' Ντιγκινί)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Super League 2

13η αγωνιστική

Πλατανιάς - Εργοτέλης 2-4 (58' Λεϊρία , 90+3' Λουκίνας – 22' πεν. Ροβίθης, 34' Μπουτσάκης, 64' Μπουρσέλης, 90+2 Έφορντ)

Απόλλων Λάρισας - Α.Ε. Καραϊσκάκης 2-0 (3' Μπαστακός, 80' Σιφναίος)

Παναχαϊκή - Κέρκυρα 4-0 (23' Μυτίδης , 43', 64' Σιατραβάνης , 60' Μωραΐτης)

Δόξα Δράμας - Απόλλων Πόντου 3-0 α.α.

Απόλλων Σμύρνης - Χανιά 0-0

Δευτέρα (20/1)

ΠΑΣ Γιάννινα - Λεβαδειακός (16:30)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

FOOTBALL LEAGUE

16η αγωνιστική

Ιάλυσος - Αιγάλεω 1-0 (59' Χειρίτραντας)

Καβάλα - Ασπρόπυργος 0-0

Ο.Φ. Ιεράπετρας - Ιωνικός 0-0

Καλαμάτα - Νίκη Βόλου 0-2 (58', 84' Ροχάνο)

Τρίγλια - Βέροια 0-0

Θεσπρωτός - Διαγόρας 1-2 (70' Μπίκας – 59', 65' Γλυνός)

Ολυμπιακός Βόλου - Τρίκαλα 2-2 (4' Κέρι, 73' Φαζός – 45+2' πεν. Ριζογιάννης, 51' αυτ. Φαζός)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Γ' ΕΘΝΙΚΗ

1ος ΟΜΙΛΟΣ (16η αγωνιστική)

Άρης Αβάτου - Δόξα Θεολόγου 1-0

Πανσερραϊκός - Ορφέας Ξάνθης 5-2

Απόλλων Παραλιμνίου - Νέστος Χρυσούπολης 1-1

Κεραυνός Πέρνης - Αετός Ορφανού 1-5

Κιλκισιακός - Ηρακλής Ζυγού 2-1

Ένωση Αλεξανδρούπολης - Δόξα Κάτω Καμήλας 0-0

Ρεπό: Πανδραμαϊκός

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Πανσερραϊκός 39 (43 - 10)
2. Νέστος Χρυσούπ. 32 (25 - 16)
3. Πανδραμαϊκός 30 (24 - 12)
4. Άρης Αβάτου 26 (22 - 16)
5. Απόλλων Παραλ. 26 (22 - 13)
6. Δόξα Κ. Καμήλας 24 (26 - 17)
7. Αετός Ορφ. 22 (25 - 17)
8. Ένωση Αλεξ. 18 (14 - 20)
9. Ορφέας Ξάνθης 15 (15 - 28)
10. Κεραυνός Πέρν. 15 (20 - 29)
11. Κιλκισιακός 10 (11 - 31)
12. Ηρακλής Ζυγ. 7 (7 - 17)
13. Δόξα Θεολ. 2 (4 - 32)

2ος ΟΜΙΛΟΣ (20η αγωνιστική)

Νίκη Αγκαθιάς - Σειρήνα 3-0 α. α.

ΠΑΣ Φλώρινα - Θερμαϊκός 1-1

Γιαννιτσά - Αστραπή Μεσοποταμίας 5-1

Ποσειδώνας Μηχανιώνας - Άρης Παλαιοχωρίου 3-0 α. α.

Αλμωπός Αριδαίας - Θύελλα Σαρακηνών 2-0

Μακεδονικός - Εδεσσαϊκός 1-0

Νέα Καλλικράτεια - Μέγας Αλέξανδρος Τρικ. Ημαθίας 0-0

Ρεπό: Αγροτικός Αστέρας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Αλμωπός Αριδ. 50 (44 - 5)
2. Γιαννιτσά 41 (29 - 8)
3. Μακεδονικός 38 (27 - 6)
4. Ν. Καλλικράτεια 32 (30 - 14)
5. Θερμαϊκός 31 (31 - 17)
6. Μέγας Αλέξ. Ημ. 31 (21 - 15)
7. Ποσειδών Μηχ. 30 (32 - 20)
8. Εδεσσαϊκός 30 (28 - 13)
9. Θύελλα Σαρακ. 27 (26 - 26)
10. Νίκη Αγκαθιάς 25 (20 - 14)
11. Αγροτικός Αστ. 21 (20 - 15)
12. ΠΑΣ Φλώρινα 21 (18 - 27)
13. Αστραπή Μεσ. 10 (10 - 45)
14. Σειρήνα* -6 (4 - 61)
15. Άρης Παλαιοχ.* -9 (0 - 54)

* Ο Άρης Παλαιοχωρίου έχει τρεις μηδενισμούς και έχει αποβληθεί από το πρωτάθλημα.
* Η Σειρήνα έχει τρεις μηδενισμούς και έχει αποβληθεί από το πρωτάθλημα.

3ος ΟΜΙΛΟΣ (16η αγωνιστική)

ΑΕ Καρίτσας - Μετέωρα 0-0

Αταλάντη - Διγενής Νεοχωρίου 3-0

Διαγόρας Στεφανοβικείου - Ατρόμητος Παλαμά 0-0

ΑΟ Ποταμιάς - Θησέας Αγριάς 0-2

Δίας Δίου - Οικονόμος 1-0

ΑΟ Σελλάνων - Ηρακλής Λάρισας 1-0

Αλμυρός – Πιερικός 1-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Πιερικός 39 (31 - 4)
2. Θησέας Αγρ. 31 (32 - 20)
3. ΑΟ Σελλάνων 27 (20 - 16)
4. Ηρακλής Λάρ. 27 (20 - 18)
5. ΑΕ Καρίτσας 26 (25 - 12)
6. Ατρόμητος Παλ. 26 (19 - 14)
7. Αταλάντη 22 (19 - 24)
8. Αλμυρός 19 (14 - 18)
9. Δίας Δίου 19 (15 - 26)
10. Διαγόρας Στεφ. 18 (12 - 17)
11. Διγενής Νεοχ. 18 (27 - 27)
12. Μετέωρα 18 (17 - 17)
13. Οικονόμος 17 (13 - 18)
14. ΑΟ Ποταμιάς 2 (7 - 40)

4ος ΟΜΙΛΟΣ (16η αγωνιστική)

ΑΕ Λευκίμμης - Αναγέννηση Άρτας 0-1

ΑΕ Μεσολογγίου - Αστέρας Ιτέας 3-0 α. α.

Σούλι Παραμυθιάς - Ναυπακτιακός Αστέρας 3-2

Απόλλων Ευπαλίου - Τηλυκράτης 1-1

Θιναλιακός - ΑΕ Ποντίων 0-1

Ανατολή - Αχέρων Καναλακίου 1-1

Μακεδονικός Φούφα - ΠΑΣ Πρέβεζα 4-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΑΕ Ποντίων 37 (25 - 7)
2. Αχέρων Καναλ. 32 (22 - 9)
3. Αναγέννηση Άρτ. 32 (29 - 15)
4. Σούλι Παραμ. 30 (16 - 11)
5. Τηλυκράτης 22 (15 - 13)
6. Μακεδονικός Φ. 22 (18 - 19)
7. Θιναλιακός 21 (16 - 14)
8. Ανατολή 20 (21 - 22)
9. ΠΑΣ Πρέβεζα 19 (10 - 15)
10. Ναυπ. Αστέρας 18 (15 - 22)
11. ΑΕ Μεσολογγίου 17 (18 - 17)
12. ΑΕ Λευκίμμης 16 (11 - 18)
13. Απόλλων Ευπ. 12 (17 - 30)
14. Αστέρας Ιτέας* 0 (11 - 32)

* Ο Αστέρας Ιτέας έχει τρεις μηδενισμούς και έχει αποβληθεί από το πρωτάθλημα.

5ος ΟΜΙΛΟΣ (16η αγωνιστική)

Πανθηραϊκός - Άγιοι Ανάργυροι 2-0

Άνω Μερά - Θύελλα Καμαρίου 0-2

Κηφισιά - Ηλυσιακός 2-0

Φωστήρας - Κερατσίνι 5-0

Ερμής Κορυδαλλού - Καλλιθέα 0-1

Εθνικός - Άγιος Ιερόθεος 1-2

Ακράτητος - ΑΕ Μοσχάτου 2-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Θύελλα Καμ. 38 (32 - 15)
2. Καλλιθέα 34 (25 - 10)
3. Αγ. Ιερόθεος 30 (20 - 17)
4. Πανθηραϊκός 29 (17 - 7)
5. Κηφισιά 28 (22 - 17)
6. Μοσχάτο 25 (23 - 18)
7. Φωστήρας 24 (23 - 15)
8. Κερατσίνι 21 (13 - 18)
9. Άνω Μερά 20 (11 - 12)
10. Εθνικός 18 (15 - 15)
11. Ακράτητος 15 (15 - 22)
12. Ηλυσιακός 9 (7 - 22)
13. Άγ. Ανάργυροι 8 (10 - 25)
14. Ερμής Κορυδ. 6 (10 - 30)

6ος ΟΜΙΛΟΣ (16η αγωνιστική)

Ρόδος - Κιθαιρών Καπαρελλίου 1-0

Κόρινθος ’06 - Αήττητος Σπάτων 0-6

ΑΟ Υπάτου - Μαρκό 0-1

Θύελλα Ραφήνας - ΑΕΚ Τρίπολης 2-0

Παναρκαδικός - Παλληνιακός 3-0

Αιολικός - Νέα Αρτάκη 1-0

Ρεπό: Αχαρναϊκός

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Ρόδος 38 (29 - 6)
2. Μαρκό 30 (27 - 13)
3. Παναρκαδικός 26 (26 - 15)
4. Αήττητος Σπ. 25 (20 - 17)
5. ΑΟ Υπάτου 24 (20 - 11)
6. Θύελλα Ραφ. 23 (13 - 14)
7. Κιθαιρών Καπ. 20 (15 - 13)
8. Αιολικός 19 (16 - 12)
9. Νέα Αρτάκη 16 (14 - 15)
10. Παλληνιακός 15 (14 - 22)
11. Κόρινθος 2006 14 (11 - 28)
12. Αχαρναϊκός 13 (11 - 19)
13. ΑΕΚ Τρίπολης 2 (6 - 37)

7ος ΟΜΙΛΟΣ (16η αγωνιστική)

Αστέρας Βλαχιώτη - Σπάρτη 2-0

Διαγόρας Βραχνεΐκων - Ολυμπιακός Ζαχάρως 2-0

ΠΑΟ Βάρδας - Ναύπλιο 4-1

Τσιλιβή - Ερμιονίδα 2-1

Διαβολίτσι - Ζάκυνθος 1-1

Παναργειακός - Πανηλειακός 0-1

Θύελλα Πατρών – Πανγυθεατικός 1-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Αστέρας Βλαχ. 35 (24 - 7)
2. Ναύπλιο 31 (25 - 17)
3. Σπάρτη 29 (20 - 11)
4. Ζάκυνθος 28 (19 - 16)
5. Τσιλιβή 25 (27 - 24)
6. Ερμιονίδα 24 (31 - 20)
7. Διαγόρας Βρ. 23 (19 - 18)
8. ΠΑΟ Βάρδας 21 (19 - 21)
9. Διαβολίτσι 20 (16 - 16)
10. Θύελλα Πατρ. 20 (23 - 28)
11. Πανηλειακός 17 (10 - 17)
12. Πανγυθεατικός 15 (11 - 21)
13. Ολυμπιακός Ζαχ. 12 (13 - 25)
14. Παναργειακός 10 (7 - 23)

8ος ΟΜΙΛΟΣ (17η αγωνιστική)

Ηρόδοτος - Ατσαλένιος 0-0

Πανακρωτηριακός - Γιούχτας 2-1

Πόρος - Ρεθυμνιακός 1-0

Επισκοπή - ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 1-1

Ρεπό: Άγιος Νικόλαος

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Επισκοπή 35 (32 - 10)
2. Γιούχτας 28 (24 - 15)
3. Ηρόδοτος 25 (18 - 12)
4. Πανακρωτηρ. 22 (22 - 18)
-----------------------------------------------------------------
5. Ατσαλένιος 17 (14 - 18)
6. ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 16 (14 - 19)
7. Αγ. Νικόλαος 15 (16 - 24)
8. Πόρος 14 (14 - 26)
9. Ρεθυμνιακός 13 (15 - 27)

* Οι πρώτες τέσσερις ομάδες θα δώσουν πλέι οφ για την ανάδειξη του πρωταθλητή, ενώ οι άλλες πέντε θα δώσουν πλέι άουτ για τον υποβιβασμό ενός σωματείου.

Το «ΦΩΣ» στην πόρτα σας και στον υπολογιστή σας