Όλα τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στα πρωταθλήματα μπάσκετ της Ελλάδας

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες των εθνικών πρωταθλημάτων μπάσκετ της Ελλάδας. 

Όλα τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στα πρωταθλήματα μπάσκετ της Ελλάδας

Όλα τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες σε Super League 1, Super League 2, Football League, Γ' Εθνική

Basket League

H 16η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα

Ρέθυμνο - Ηρακλής 69-63

Άρης - Λάρισα 90-72

ΠΑΟΚ - Ιωνικός 110-80

Λαύριο - Κολοσσός 78-68

ΑΕΚ - Ήφαιστος 74-68

Πανιώνιος - Περιστέρι 48-61

Κυριακή 18 Ιανουαρίου

Προμηθέας - Παναθηναϊκός 76-99

Η επόμενη 17η αγωνιστική

Σάββατο 25 Ιανουαρίου

Ήφαιστος - Λαύριο (15:30)

Κολοσσός - Προμηθέας (15:30)

Ρέθυμνο - Πανιώνιος (15:30)

Ηρακλής - Λάρισα (15:30)

Περιστέρι - ΑΕΚ (17:45)

Κυριακή 26 Ιανουαρίου

Ιωνικός - Άρης (19:00)

Δευτέρα 27 Ιανουαρίου

Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ (19:30)

Βαθμολογία

Α2 ΑΝΔΡΩΝ

Τα αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής

Ανατόλια – Καρδίτσα 64-74

Κόροιβος - Οίαξ Ναυπλίου 78-84

Παγκράτι – Αγρίνιο 69-71

Δάφνη Δαφνίου - Ολυμπιακός Β΄ 80-82

Τρίτων – Ελευθερούπολη 62-68

Χαρίλαος Τρικούπης - Απόλλων Πατρών 88-84 (κ.α. 75-75)

Φίλιππος Βέροιας – Αμύντας 75-57

Ψυχικό - Διαγόρας Δρυοπιδέων 67-61

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1 Χαρίλαος Τρικούπης 15-0 30
--------------------------------------------
2 Διαγόρας Δρυοπιδέων 12-3 27

3 Απόλλων Πατρών 10-5 25

4 Καρδίτσα 9-6 24

5 Ψυχικό 9-6 24
--------------------------------------------------------
6 Ελευθερούπολη 8-7 23

7 Δάφνη Δαφνίου 7-8 22

8 Οίαξ Ναυπλίου 6-9 21

9 Κόροιβος 6-9 21

10 Αγρίνιο 6-9 21
-------------------------------------------------------
11 Ολυμπιακός Β΄ 11-4 20

12 Φίλιππος Βέροιας 5-10 20

13 Ανατόλια 5-10 20

14 Αμύντας 4-11 19
-------------------------------------------------------
15 Τρίτων 4-11 19

16 Παγκράτι 3-12 18

Ο Ολυμπιακός Β΄ ξεκίνησε με -6 βαθμούς

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αποτελέσματα

ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός 52-100
Σπόρτιγκ-Δάφνη Αγ. Δημητρίου 59-58
ΟΑ Χανίων-Παναθηναϊκός 63-67
ΠΑΣ Γιάννινα-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 84-90 (κ.α. 80-80)
Εσπερίδες-ΚΑΟ Μελισσίων 48-56
Νίκη Λευκάδας - Ελευθερία Μοσχάτου 76-66

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Ολυμπιακός 26, Ελευθερία, Παναθηναϊκός, Χανιά 22, Σπόρτιγκ 20, ΠΑΟΚ, Νίκη 19, Εσπερίδες 18, Κρόνος, ΠΑΣ, Δάφνη 17, Μελίσσια 15.

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

1ος Όμιλος

Αετός Καλλιθέας - ΕΦΑΟ Ζωγράφου 33-75
Πανιώνιος - Αγία Παρασκευή 64-67 παρ.
ΑΟ Άργους Δαναοί - Ηλιούπολη 47-66
Αθηναϊκός - Φοίνικας Πειραιά 64-50
Αιγέας Χίου - Πρωτέας Βούλας41-78

Ρεπό: Εύνικος

* Η βαθμολογία: Ηλιούπολη, Πρωτέας 23, ΕΦΑΟΖ 22, Πανιώνιος, Αθηναϊκός 20…

2ος Όμιλος

Άρης-Παναθλητικός 52-75
ΑΕ Πυλαίας-Απόλλων Καλαμαριάς 67-51
Πιερικός Αρχέλαος-Ασπίδα Ξάνθης 57-56 παρ.
ΑΣ Πανόραμα-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 40-71
ΜΕΝΤ-Πανσερραϊκός 57-67
Ηρακλής-Ολύμπια Λάρισας 84-33

* Η βαθμολογία: Παναθλητικός 25, Ηρακλής 24, Άρης 23…

Β΄ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ

15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

1οςΟΜΙΛΟΣ

Ιωνικός ΝΦ – Μαρούσι 81 - 86

ΟΦΗ – Δούκας 74 - 49

Λοκρός Αταλάντης – Πανερυθραϊκός 60 - 79

Πανελευσινιακός – Μανδραϊκός 71 - 64

Πεντέλη – Εθνικός 65 - 75

Παπάγου - ΝΕ Μεγαρίδας 77 - 75

Πρωτέας Βούλας - ΚΑΟ Μελισσίων 69 - 67

Αιγάλεω – Έσπερος 101 - 97 (κ.α. 84-84)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Μαρούσι 27, Πανερυθραϊκός 26, Αιγάλεω, Έσπερος, Εθνικός 25, Μεγαρίδα 24, Μανδραϊκός, Πεντέλη, Πρωτέας, Πανελευσινιακός, Παπάγου 23, ΟΦΗ 22, Λοκρός, Μελίσσια 19, Ιωνικός ΝΦ 17, Δούκας 16.

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Γέφυρα – Χαλκιδική 91 - 41

Ευκαρπία - Ερμής Λαγκαδά 64 - 75

Φάρσαλα – ΧΑΝΘ 86 - 73

Κομοτηνή – Μαχητές 46 - 73

Καβάλα – Στρατώνι 75 - 56

Έσπερος Λαμίας - ΠΑΣ Γιάννινα 56 - 76

Δόξα Λευκάδας – Πολύγυρος 74 - 62

Πρωτέας Γρεβενών - Αίας Ευόσμου 68 - 59

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: ΠΑΣ Γιάννινα 29, Δόξα 27, Καβάλα 26, Ερμής 25, Ευκαρπία, Φάρσαλα 24, Μαχητές, Γέφυρα 23, Πολύγυρος, Κομοτηνή, Πρωτέας 21, ΧΑΝΘ, Αίας, Στρατώνι, Έσπερος 20, Χαλκιδική 15.

Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ

13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Ακράτα-Ληξούρι 78-94

Κορωπί-Ερμιόνη 63-69

Γλαύκος-Αχαγιά 82 52-57

Χαλάνδρι-ΣΔΥ Τρίπολης 82-85 (κ.α. 65-65, α΄παρ. 76-76)

ΚΑΟ Κορίνθου-Π. Φάληρο 67-61

ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Άρης Νίκαιας 88-74

Ηλυσιακός-Παναχαϊκή 85-59

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Π. Φάληρο, Ηλυσιακός 24, Ληξούρι, Κόρινθος 22, Άρης Νίκαιας, Αχαγιά 21, Κορωπί 20, Ν. Κηφισιά, Παναχαϊκή 19, Γλαύκος 18, Τρίπολη, Χαλάνδρι, Ακράτα, Ερμιόνη 15.

* Εκκρεμεί το ματς Ληξούρι - Γλαύκος

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα Φανάρια-Ένωση Ιλίου (αναβολή γιατί ακυρώθηκε η πτήση των διαιτητών)

ΑΟΚ Χανιά-Αργοναύτης Τριγλίας 72-66

Μίλων-Ερμής Σχηματαρίου 66-61

Άρης Θήβας-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 66-76

Πέρα-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 85-83 (κ.α. 73-73)

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-ΑΚ Χαλκίδας 85-87

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: ΕΦΑΟΖ 20, Κρόνος, Ερμής, Χαλκίδα 19, Ίλιον, Αργοναύτης, ΦΕΑ 18, Τα Φανάρια, Πέρα, Χανιά 17, Μίλων, Άρης Θηβ. 16, Βούρειος 14.

* Εκκρεμεί το Πέρα - Βούρειος

* Ο Αίαντας Αυλίδας αποσύρθηκε

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Ολυμπιακός Βόλου-Τιτάνες Παλαμά 73-76

ΦΟ Αριδαίας-ΣΚ Ιωάννινα 72-87

Ίκαροι Τρικάλων-Φαίακας 112-66

Μελίκη-Αίολος Τρικάλων 59-55

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Αναγέννηση Καρδίτσας 73-79

Νίκη Βόλου-Αετοί Βέροιας 94-44

Ρεπό: Αριστοτέλης Φλωρ.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Νίκη Βόλου 23, Αίολος Τρικάλων 22, Ιωάννινα 21, Μελίκη, Ίκαροι Τρικάλων, Αναγέννηση 19, Τιτάνες 18, Ολυμπιακός Β., ΑΓΣΙ, Αετοί 17, Αριστοτέλης, Αριδαία 15, Φαίακας 10.

4ος ΟΜΙΛΟΣ

ΜΕΝΤ-Μαντουλίδης 103-70

Μ. Αλέξανδρος-ΔΕΚΑ 47-77

Ελπίς-Λεύκιππος Ξάνθης 56-70

Ζέφυρος 02-Απόλλων Καλαμαριάς 68-72

Μακεδονικός-Πανσερραϊκός 72-64

Ίκαροι Σερρών-Κένταυρος Καλ. 68-60

Ρεπό: Ασπίς Ξάνθης

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Μακεδονικός, Λεύκιππος 22, ΜΕΝΤ, Ίκαροι Σερ. 21, Πανσερραϊκός 19, ΔΕΚΑ, Ελπίς 18, Ζέφυρος, Κένταυρος, Ασπίς, Απόλλων, Μ. Αλέξανδρος 16, Μαντουλίδης 12.

Το «ΦΩΣ» στην πόρτα σας και στον υπολογιστή σας