Τα δύο γκολ και ο ιδιαίτερος πανηγυρισμός του Πέρες! (vids)

Ο Αϊόζε Πέρες πέτυχε δύο τέρματα για τη Νιουκάστλ μέσα σε 4 λεπτά στο α' ημίχρονο του αγώνα με τη Σαουθάμπτον και τα πανηγύρισε δεόντως. Δείτε πώς!

H Νιουκάστλ υποδέχεται τη Σαουθάμπτον για την 35η αγωνιστική της Premier League και ήδη από το πρώτο 45λεπτο έχει πάρει αποφασιστικό προβάδισμα με 2-0.

Μάλιστα, και τα δύο τέρματα των «ανθρακωρύχων» σημείωσε μέσα σε ένα τετράλεπτο ο ίδιος παίκτης, ο Αϊόζε Πέρες, ο οποίος αρχικά σκόραρε με ωραία ατομική προσπάθεια στο 27' και ακολούθως τελείωσε με καίρια προβολή τη σέντρα του Ρόντον από αριστερά στο 31'.

Μάλιστα, ο 25χρονος Ισπανός πανηγύρισε και τα δύο γκολ με έναν ιδιαίτερο τρόπο, ενώ και οι οπαδοί της Νιουκάστλ ανταποκρίθηκαν κάνοντας ακριβώς την ίδια κίνηση με τα χέρια τους!

Δείτε το 1-0 στο 27':

Δείτε το 2-0 στο 31':