Η Κράσνονταρ στον δρόμο του Ολυμπιακού για τους ομίλους του Champions League

Την έκπληξη έκανε η Κράσνονταρ η οποία αν και είχε ηττηθεί στην έδρα της από την Πόρτο με σκορ 1-0, νίκησε στην Πορτογαλία με 3-2 και θα βρεθεό απέναντι στον Ολυμπιακό στα play offs του Champions League.

Η ομάδα της Ρωσίας ήταν καταιγιστική στην έδρα των «δράκων» και ευτύχησε να προηγηθεί με σκορ 3-0 στο 34ο λεπτό.

Ο Βιένα έβαλε μπροστά τους φιλοξενούμενους μόλις στο 3ο λεπτό, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Σουλεϊμάνοφ διπλασίασε τα τέρματα της Κράσνονταρ.

Το 3-0 σημείωσε στο 34' και πάλι ο Σουλεϊμάνοφ με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με αυτό το σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Πόρτο τα έπαιξε όλα για όλα και αντέδρασε. Αρχικά στο 54' ο Ζε Λουίς μείωσε σε 1-3, ενώ ο ίδιος παίκτης έβαλε τους Πορτογάλους δυνατά στο παιχνίδι της πρόκρισης με ένα ακόμη γκολ στο 76'.

Η Πόρτο στη συνέχεια πίεσε αφόρητα την Κράσνονταρ, όμως το τελικό 2-3 έδωσε την πρόκριση στους Ρώσους οι οποίοι θα τεθούν αντιμέτωποι με τον Ολυμπιακό, με φόντο ένα εισιτήριο για τους ομίλους του Champions League.