Παρέμεινε στην κορυφή ο Παναθηναϊκός, 3-1 τον Μίλωνα

Ο πρωτοπόρος Παναθηναϊκός λαχτάρισε αλλά νίκησε τον μαχητικό Μίλωνα στη Νέα Σμύρνη με 3-1 σετ και οδηγεί την κούρσα της βαθμολογίας μετά την 6η αγωνιστική της Β΄φάσης του πρωταθλήματος Volley League.

Τέσσερις στροφές πριν την ανάδειξη του πρωταθλητή ο Παναθηναϊκός έπιασε τους 25 βαθμούς, έναντι 23 του Ολυμπιακού, 21 του ΠΑΟΚ και 20 του Φοίνικα ΟΝΕΧ.

Κορυφαίος του Παναθηναϊκού ήταν ο Πρωτοψάλτης με 19 πόντους και ο Βαν ντε Ντρις με 21 πόντους ο πρώτος σκόρερ. Ο Μίλωνας πάλεψε όλα τα σετ και μάλιστα στο 1ο σετ παρότι ήταν πίσω στο σκορ κατάφερε να ισοφαρίσει 24-24 αλλά το σετ να κατακτήσουν οι πράσινοι με επίθεση του Βαν ντε Ντρις και κόντρα επίθεση του Γιάκομπσεν.

Ο Μίλωνας ισοφάρισε 1-1 σετ με κορυφαίους τους Καϊσλασάλο και Μπράιαν.

Διαιτητές: Βουδούρης, Γεράνιος. Παρατηρητής: Πολίτης. Επόπτες: Χατζηβασιλείου, Ζαρμπίνης. Γραμματεία: Καλιγέρη.