Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΗΡΕ ΑΚΟΜΗ ΔΥΟ ΠΑΙΚΤΕΣ ΚΑΙ ΕΦΤΑΣΕ ΤΙΣ ΟΚΤΩ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ!

ΝΕΑ ΟΜΑΔΑ

Δανεικός από τη Σπόρτινγκ ο εξτρέμ Τζοβάνε Καμπράλ και με μεταγραφή από τη Λεβάντε ο αμυντικός Ρούμπεν Βέζο * Το πάλεψε και για αμυντικό χαφ, τα… χάλασε ο Μαντί

TO ΠΑΝΩ ΧΕΡΙ

Ο Ολυμπιακός λύγισε 3-2 σετ την Αρκάς στο «Μελίνα Μερκούρη» και έχει τον πρώτο λόγο για την πρόκριση στα ημιτελικά του CEV Cup * Καθαρή νίκη (3-0, 3-1) ή ακόμα και ήττα στο τάι μπρέικ για να πάνε στο «χρυσό» σετ θέλουν οι Πειραιώτες στον επαναληπτικό της Σμύρνης σε μία εβδομάδα

Ψάχνει θαύμα ο Μίλων που έχασε 3-0 σετ στη Γερμανία από τη Λούνεμπουργκ

ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ!

Ιστορικό επίτευγμα του Παναιτωλικού, καθώς κέρδισε (3-1) και στο Αγρίνιο τον ΟΦΗ και για πρώτη φορά πέρασε στα ημιτελικά, όπου θα αντιμετωπίσει τον Άρη

ΠΕΡΑΣΕ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Αντίδραση πρόκρισης για τον Παναθηναϊκό (2-0 στο Περιστέρι τον Ατρόμητο), θα παίξει με τον ΠΑΟΚ στα ημιτελικά * «Χρυσό» γκολ του Μλαντένοβιτς στις καθυστερήσεις * Ανακοίνωση για τη διαιτησία στη διάρκεια του ματς οι «πράσινοι», έπαιξε αμυντικά το «αστέρι» και το πλήρωσε στο τέλος

«Ρεζέρβες» πολυτελείας

Με δέκα αλλαγές στην ενδεκάδα ο ΠΑΟΚ συνέτριψε (5-0) την επίσης αναπληρωματική ομάδα του Πανσερραϊκού και πέρασε πανηγυρικά στον ημιτελικό του Κυπέλλου

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ

ΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΣΕΦ

Ο Ολυμπιακός απόψε (21.30, NS Prime) αντιμετωπίζει την Μπάγερν στο Μόναχο με στόχο να χτίσει το δικό του νικηφόρο σερί στην Ευρωλίγκα

ΤΗ… ΣΤΡΑΓΓΑΛΙΣΕ

Με ασφυκτική άμυνα ο Παναθηναϊκός νίκησε εύκολα και δίκαια την Αρμάνι στο κλειστό του ΟΑΚΑ με σκορ 79-62 για την 24η αγωνιστική της Ευρωλίγκας * Εξαιρετικοί οι Γκριγκόνις (15 π.), Ερνανγκόμεθ και Λεσόρ (από 12 π.)