Πρωτάθλημα Παίδων Κ15: Υπερηχητικός Ολυμπιακός στην πρεμιέρα, 6-0 τον ΟΦΗ!

Εντυπωσιακό ήταν το ξεκίνημα του Ολυμπιακού στο πρωτάθλημα Κ15 της Super League, με τους «ερυθρόλευκους» να τραβούν... εξάσφαιρο κόντρα στον ΟΦΗ!

Οι παίκτες του Τάσου Πάντου μπήκαν εξαιρετικά στη σεζόν ξεπερνώντας με ευκολία το πρώτο εμπόδιο του φετινού «μαραθωνίου».

Οι «ερυθρόλευκοι» ξεκίνησαν πολύ δυναμικά το ματς και μόλις στο 4’ ο Δαρβίρας έκανε το 1-0. Κωστούλας (12’) και Κτενάς (15’) έφεραν γρήγορα το δείκτη του σκορ στο 3-0 με τον πρώτο να πετυχαίνει κι άλλο τέρμα στο 30’ για το 4-0 του ημιχρόνου.

Ο Κωστούλας πέτυχε χατ τρικ στο 57’ ενώ το τελικό 6-0 για τον Ολυμπιακό διαμόρφωσε ο Καρακώστας στο 67ο λεπτό.

Η σύνθεση του Ολυμπιακού: Γεωργακόπουλος, Σκουρόπουλος, Γκόγκος, Σουλανιάκου, Καρκατσάλης, Τζώρτζης (50’Καρακώστας), Κτενάς (50’ Μιχαηλίδης), Πλης (58’ Τζερεβελάκης), Κωστούλας, Δαρβίρας (58’ Φίλης), Ζουριδάκης (62’ Φράγκος).