Super League 1: Πρώτη εντός έδρας απώλεια ο ΟΣΦΠ, νίκη για ΠΑΟΚ, Βόλο, ΠΑΣ (βαθμολογία, highlights)

Μετά από 11 νίκες, ο Ολυμπιακός δεν κέρδισε στο Καραϊσκάκη, μένοντας στο 1-1 με τον Άρη. Νίκες για ΠΑΟΚ, Βόλο και ΠΑΣ Γιάννινα. Δείτε τα αποτελέσματα, τη βαθμολογία και τα highlights της Super League 1.

Πρώτη εντός έδρας απώλεια για τον Ολυμπιακό, ο οποίος αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με τον Άρη στο "Γ. Καραϊσκάκης". Ο Φορτούνης άνοιξε το σκορ στο πρώτο ημίχρονο και ισοφάρισε ο Μήτρογλου, με γκολ στην Super League έπειτα από... 6 χρόνια.

Ο ΠΑΟΚ νίκησε εύκολα 4-0 τη Λαμία στην Τούμπα. Τραυματίστηκε ο Τζόλης - χωρίς 14 παίκτες αγωνίστηκε η ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου.

Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, ο Βόλος επικράτησε 2-0 του Απόλλωνα στο Πανθεσσαλικό και σταθεροποιήθηκε στην 7η θέση της βαθμολογίας.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα, πέτυχε μόλις την 2η εντός έδρας νίκη του, επικρατώντας 1-0 του ΟΦΗ, που παραμένει χωρίς τρίποντο για 8η διαδοχική αγωνιστική.

TA MATΣ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ

Με ισοπαλία άνοιξε η αυλαία της 23ης αγωνιστικής της Super League 1 καθώς στο 1-1 έμειναν ο Ατρόμητος και η ΑΕΛ.

Οι «βυσσινί» άνοιξαν το σκορ λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου αλλά οι Περιστεριώτες απάντησαν στην επανάληψη κερδίζοντας έτσι το βαθμό.

Η ομάδα της Θεσσαλίας έφτασε τους δέκα βαθμούς και μένει στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, με τον Παναιτωλικό να βρίσκεται στο συν τέσσερα και να αγωνίζεται τη Δευτέρα (22/2) με τον Παναθηναϊκό. Από την άλλη ο Ατρόμητος βρίσκεται στην όγδοη θέση έχοντας έναν πόντο λιγότερο από τον Βόλο.

Στο άλλο ματς της ημέρας η ΑΕΚ πλήρωσε το κακό της ξεκίνημα και έμεινε στο 2-2 με τον Αστέρα Τρίπολης.