Super League 2: Χανιά - Πλατανιάς 3-0: Ρεσιτάλ στο β' ημίχρονο! (βαθμολογία)

Με μια «έκρηξη» στο δεύτερο μισό του β' ημιχρόνου τα Χανιά συνέτριψαν με 3-0 τον Πλατανιά για τη 14η αγωνιστική της Super League 2.

Ένα μισάωρο στο β' ημίχρονο ήταν αρκετό για τον ΑΟ Χανιά προκειμένου να μετατρέψει σε περίπατο τον «κλειστό» μέχρι εκείνο το σημείο αγώνα με αντίπαλο τον Πλατανιά, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Super League 2.

Με το ματς στο 0-0, οι γηπεδούχοι σκόραραν διαδοχικά με τους Τζιώρα (60'), Δημητριάδη (78') και Πάνο (89'), φτάνοντας σε μια επιβλητική νίκη με 3-0 στο εναρκτήριο παιχνίδι της 14ης αγωνιστικής.

Οι συνθέσεις:

ΑΟ ΧΑΝΙΑ (Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης, Πάνος, Ανδρέου, Γρομητσάρης, Ουνγιαλίδης, Μουμίν, Παναγιωτούδης, Κάσσος, Βρεττός (69´ Δημητριάδης), Κουσκουνάς (90+1´ Καρτσαμπάς), Τζιώρας (75´ λ.τ Γιάκος).

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Τάτσης): Σούλης, Πουρζιτίδης, Ρουσσάκης, Τσαμούρης, Κόρτσταμ, Σμυρλάκης (85´ Κωστίκος), Ουές (85´ Πασχαλάκης), Λειρία, Λουκίνας, Παπουτσογιαννόπουλος, Ποζατζίδης.