Football League: Νίκη στις καθυστερήσεις η Καλαμάτα - Νέα γκέλα η Βέροια (βαθμολογίες)

Η Καλαμάτα κέρδισε στο 93’ την Σαντορίνη (1-0) και διεύρυνε το προβάδισμα στον νότιο όμιλο. Στον βορρά, η Βέροια περιορίστηκε σε ισοπαλία στην Κοζάνη κόντρα στους Πόντιους (0-0)

Ένα γκολ μπήκε όλο και όλο στα τρία ματς που έγιναν στον νότιο όμιλο της Football League, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής. Το έβαλε ο Κώστας Ηλιόπουλος στις καθυστερήσεις του αγώνας της Παραλίας και η Καλαμάτα κέρδισε την Σαντορίνη (1-0) και διεύρυνε το προβάδισμά της στην κορυφή της κατάταξης.

Στον βορρά γκέλαραν όλοι οι θεωρητικά ισχυροί. Η Βέροια δεν μπόρεσε να κερδίσει ούτε στην Κοζάνη τους νεοφώτιστους Πόντιους (0-0) και έμεινε πίσω σε σχέση με την Καβάλα που προπορεύεται. Ήττες για Ολυμπιακός Βόλου στην Νέα Τρίγλια (2-0) και τον Πιερικός στην Αριδαία (3-1).