Ήττα με 2-0 για τη Σερβία του Ραντζέλοβιτς

Την ήττα με 2-0 γνώρισε η U21 της Σερβίας από την Αυστρία για το ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Ελπίδων.

Με το αριστερό ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της η Σερβία στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα U21 που διεξάγεται στην Ιταλία καθώς γνώρισε την ήττα από την Αυστρία με 2-0.

Τα μάτια του Ολυμπιακού στην Ιταλία (και) για τον Ραντζέλοβιτς

Οι Αυστριακοί ήταν ανώτεροι καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα και άνοιξαν το σκορ στο 37΄με γκολ του Βόλφ το οποίο χώριζε τις δύο ομάδες στο πρώτο ημίχρονο.

Περιζήτητος ο Ραντζέλοβιτς του Ολυμπιακού

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 58' ο ομοσπονδιακός προπονητής της Σερβίας έριξε στο παιχνίδι τον Λαζάρ Ραντζέλοβιτς για να τονώσει την επιθετική γραμμή της ομάδας.

Ο Ερυθρός Αστέρας θέλει τον Ραντζέλοβιτς

Το νέο απόκτημα του Ολυμπιακού είχε καλή παρουσία αλλά δεν μπόρεσε να ανατρέψει την ήττα από την Αυστρία η οποία στο 78' έκανε το 2-0 χάρη σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χόρβατ.