Όλα τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες σε Super League 1, Super League 2, Football League, Γ' Εθνική

Διαβάστε αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες από τις Super League 1, Super League 2, Football League και Γ' Εθνική.

Όλα τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες σε Super League 1, Super League 2, Football League, Γ' Εθνική

Διαβάστε τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες από όλες τις επαγγελματικές κατηγορίες της χώρας μας.

Super League 1

22η αγωνιστική

Βόλος - Λαμία 1-0

ΟΦΗ - ΑΕΛ 0-0

Ολυμπιακός - Ξάνθη 3-1

Άρης – Πανιώνιος 2-0

Αστέρας Τρίπολης – Παναιτωλικός 2-1

Ατρόμητος – ΑΕΚ 0-1

Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ 2-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Super League 2

15η αγωνιστική

Κέρκυρα-Εργοτέλης 0-4

Παναχαϊκή-Απόλλων Λάρισας 4-0

ΠΑΣ Γιάννινα-Χανιά 1-1

Λεβαδειακός-ΑΕ Καραϊσκάκης 1-1

Δευτέρα (3/2)

Πλατανιάς-Απόλλων Πόντου (15:00)

Δόξα Δράμας-Απόλλων Σμύρνης (17:00)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Football League

18η αγωνιστική

Καλαμάτα–Διαγόρας 1-0

Νίκη Βόλου–Αιγάλεω 1-1

Ασπρόπυργος–Βέροια 2-2

ΟΦ Ιεράπετρας–Ολυμπιακός Βόλου 1-3

Ιάλυσος Ρόδου–Ιωνικός 2-2

Καβάλα–Τρίκαλα 0-0

Τρίγλια–Θεσπρωτός 0-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Γ' ΕΘΝΙΚΗ

1ος ΟΜΙΛΟΣ (18η αγωνιστική)

Δόξα Κάτω Καμήλας - Αετός Ορφανού 2-4

Ηρακλής Ζυγού - Πανδραμαϊκός 1-2

Κεραυνός Πέρνης - Δόξα Θεολόγου 2-3

Κιλκισιακός - Ορφέας Ξάνθης 0-4

Ένωση Αλεξανδρούπολης - Νέστος Χρυσούπολης 0-2

Άρης Αβάτου - Πανσερραϊκός 1-4

Ρεπό: Απόλλων Παραλιμνίου

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Πανσερραϊκός 43 (47 - 11)
2. Νέστος Χρυσούπ. 38 (29 - 16)
3. Πανδραμαϊκός 36 (28 - 14)
4. Αετός Ορφ. 28 (30 - 19)
5. Απόλλων Παραλ. 27 (22 - 13)
6. Δόξα Κ. Καμήλας 27 (32 - 22)
7. Άρης Αβάτου 26 (23 - 22)
8. Ένωση Αλεξ. 21 (15 - 22)
9. Ορφέας Ξάνθης 18 (19 - 28)
10. Κεραυνός Πέρν. 15 (23 - 36)
11. Κιλκισιακός 10 (12 - 37)
12. Ηρακλής Ζυγ. 7 (8 - 20)
13. Δόξα Θεολ. 5 (7 - 35)

2ος ΟΜΙΛΟΣ (22η αγωνιστική)

Αστραπή Μεσοποταμίας - Σειρήνα 3-0 α. α.

Θερμαϊκός - Άρης Παλαιοχωρίου 3-0 α. α.

Νίκη Αγκαθιάς - Θύελλα Σαρακηνών 0-1

ΠΑΣ Φλώρινα - Αγροτικός Αστέρας 1-3

Γιαννιτσά - Εδεσσαϊκός 1-2

Ποσειδώνας Μηχανιώνας - Νέα Καλλικράτεια 1-0

Αλμωπός Αριδαίας - Μέγας Αλ. Τρικάλων 0-0

Ρεπό: Μακεδονικός

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Αλμωπός Αριδ. 52 (45 - 6)
2. Γιαννιτσά 41 (30 - 11)
3. Μακεδονικός 39 (28 - 7)
4. Θερμαϊκός 37 (37 - 17)
5. Εδεσσαϊκός 34 (31 - 15)
6. Ποσειδών Μηχ. 33 (34 - 23)
7. Μέγας Αλέξ. Ημ. 33 (22 - 16)
8. Θύελλα Σαρακ. 33 (28 - 26)
9. Ν. Καλλικράτεια 32 (30 - 15)
10. Νίκη Αγκαθιάς 31 (27 - 16)
11. Αγροτικός Αστ. 26 (26 - 20)
12. ΠΑΣ Φλώρινα 24 (22 - 30)
13. Αστραπή Μεσ. 13 (14 - 49)
14. Σειρήνα -6 (4 - 67)
15. Άρης Παλαιοχ. -9 (0 - 60)

* Ο Άρης Παλαιοχωρίου έχει τρεις μηδενισμούς και έχει αποβληθεί από το πρωτάθλημα.
* Η Σειρήνα έχει τρεις μηδενισμούς και έχει αποβληθεί από το πρωτάθλημα.
* Ο Αγροτικός Αστέρας έχει έναν μηδενισμό και -1 βαθμό.

3ος ΟΜΙΛΟΣ (18η αγωνιστική)

Ατρόμητος Παλαμά - Μετέωρα 2-0

Διγενής Νεοχωρίου - Θησέας Αγριάς 1-2

ΑΕ Καρίτσας - Οικονόμος 1-1

Αταλάντη - Ηρακλής Λάρισας 3-1

Διαγόρας Στεφανοβικείου - Πιερικός 0-2

ΑΟ Ποταμιάς - Αλμυρός 0-3

Δίας Δίου - ΑΟ Σελλάνων 2-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Πιερικός 45 (35 - 4)
2. Θησέας Αγρ. 37 (36 - 22)
3. Ηρακλής Λάρ. 30 (22 - 21)
4. ΑΕ Καρίτσας 30 (29 - 14)
5. Ατρόμητος Παλ. 29 (22 - 17)
6. ΑΟ Σελλάνων 28 (20 - 18)
7. Αταλάντη 25 (23 - 27)
8. Αλμυρός 23 (17 - 18)
9. Δίας Δίου 22 (17 - 28)
10. Μετέωρα 21 (20 - 19)
11. Οικονόμος 21 (18 - 20)
12. Διγενής Νεοχ. 18 (28 - 32)
13. Διαγόρας Στεφ. 18 (13 - 23)
14. ΑΟ Ποταμιάς 2 (7 - 44)

4ος ΟΜΙΛΟΣ (18η αγωνιστική)

ΑΕ Λευκίμμης - ΑΕ Μεσολογγίου 2-1

Αχέρων Καναλακίου - Τηλυκράτης 0-0

ΑΕ Ποντίων - ΠΑΣ Πρέβεζα 4-1

Απόλλων Ευπαλίου - Αναγέννηση Άρτας 0-1

Θιναλιακός - Αστέρας Ιτέας 3-0 α. α.

ΑΟ Ανατολής - Ναυπακτιακός Αστέρας 2-0

Μακεδονικός Φούφα - Σούλι Παραμυθιάς 0-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΑΕ Ποντίων 40 (30 - 12)
2. Αναγέννηση Άρτ. 38 (34 - 16)
3. Αχέρων Καναλ. 34 (24 - 11)
4. Σούλι Παραμ. 34 (19 - 13)
5. Θιναλιακός 27 (20 - 14)
6. Τηλυκράτης 26 (19 - 14)
7. Μακεδονικός Φ. 25 (21 - 20)
8. Ανατολή 23 (24 - 26)
9. ΑΕ Λευκίμμης 22 (14 - 19)
10. ΠΑΣ Πρέβεζα 19 (11 - 20)
11. Ναυπ. Αστέρας 18 (15 - 25)
12. ΑΕ Μεσολογγίου 18 (21 - 21)
13. Απόλλων Ευπ. 13 (19 - 33)
14. Αστέρας Ιτέας 0 (11 - 38)

* Ο Αστέρας Ιτέας έχει τρεις μηδενισμούς και έχει αποβληθεί από το πρωτάθλημα.

5ος ΟΜΙΛΟΣ (18η αγωνιστική)

Ακράτητος - Άγιοι Ανάργυροι 1-0

Θύελλα Καμαρίου - Άγιος Ιερόθεος 1-1

Άνω Μερά - Καλλιθέα 0-1

Κηφισιά - Ερμής Κορυδαλλού 2-0

Φωστήρας - Πανθηραϊκός 2-0

ΑΕ Μοσχάτου - Ηλυσιακός 3-1

Εθνικός – Κερατσίνι 2-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Θύελλα Καμ. 42 (35 - 16)
2. Καλλιθέα 40 (27 - 10)
3. Πανθηραϊκός 32 (19 - 9)
4. Αγ. Ιερόθεος 32 (23 - 20)
5. Κηφισιά 32 (24 - 17)
6. Μοσχάτο 29 (28 - 21)
7. Φωστήρας 27 (25 - 16)
8. Κερατσίνι 24 (14 - 20)
9. Εθνικός 21 (17 - 17)
10. Άνω Μερά 20 (11 - 14)
11. Ακράτητος 18 (16 - 23)
12. Ηλυσιακός 12 (9 - 25)
13. Άγ. Ανάργυροι 9 (10 - 26)
14. Ερμής Κορυδ. 6 (10 - 34)

6ος ΟΜΙΛΟΣ (18η αγωνιστική)

Ρόδος - ΑΕΚ Τρίπολης 2-0

Κόρινθος ’06 - ΑΟ Υπάτου 0-4

Κιθαιρών Καπαρελλίου - Παλληνιακός 1-0

Νέα Αρτάκη - Αχαρναϊκός 2-1

Παναρκαδικός - Αήττητος Σπάτων 0-1

Αιολικός - Μαρκό 0-0

Ρεπό: Θύελλα Ραφήνας

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Ρόδος 44 (33 - 7)
2. Μαρκό 31 (27 - 13)
3. ΑΟ Υπάτου 30 (26 - 11)
4. Παναρκαδικός 29 (27 - 16)
5. Αήττητος Σπ. 28 (22 - 19)
6. Αιολικός 23 (20 - 12)
7. Θύελλα Ραφ. 23 (13 - 16)
8. Κιθαιρών Καπ. 23 (16 - 14)
9. Νέα Αρτάκη 20 (17 - 17)
10. Παλληνιακός 16 (15 - 24)
11. Κόρινθος 2006 15 (12 - 33)
12. Αχαρναϊκός 13 (12 - 25)
13. ΑΕΚ Τρίπολης 3 (7 - 40)

7ος ΟΜΙΛΟΣ (18η αγωνιστική)

Αστέρας Βλαχιώτη - Ζάκυνθος 1-0

Διαγόρας Βραχνεΐκων - Πανηλειακός 1-0

ΠΑΟ Βάρδας - Πανγυθεατικός 2-0

Τσιλιβή - Θύελλα Πατρών 2-1

Διαβολίτσι - Παναργειακός 2-1

Ναύπλιο - Σπάρτη 1-2

Ολυμπιακός Ζαχάρως – Ερμιονίδα 1-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Αστέρας Βλαχ. 39 (27 - 9)
2. Σπάρτη 35 (24 - 12)
3. Ναύπλιο 32 (28 - 21)
4. Ζάκυνθος 31 (21 - 17)
5. Τσιλιβή 29 (29 - 25)
6. Διαγόρας Βρ. 27 (21 - 19)
7. Ερμιονίδα 26 (33 - 22)
8. ΠΑΟ Βάρδας 24 (21 - 23)
9. Διαβολίτσι 23 (19 - 19)
10. Θύελλα Πατρ. 20 (24 - 31)
11. Πανηλειακός 18 (10 - 18)
12. Πανγυθεατικός 18 (13 - 24)
13. Ολυμπιακός Ζαχ. 13 (14 - 28)
14. Παναργειακός 13 (9 - 25)

8ος ΟΜΙΛΟΣ (σε 18 αγωνιστικές)

Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Επισκοπή 38 (33 - 10)
2. Γιούχτας 31 (27 - 15)
3. Ηρόδοτος 25 (18 - 13)
4. Πανακρωτηρ. 23 (22 - 18)
----------------------------------------------------------------------
5. Αγ. Νικόλαος 18 (18 - 25)
6. Ατσαλένιος 17 (14 - 18)
7. ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 17 (14 - 19)
8. Πόρος 14 (15 - 28)
9. Ρεθυμνιακός 13 (15 - 30)

* Οι πρώτες τέσσερις ομάδες θα δώσουν πλέι οφ για την ανάδειξη του πρωταθλητή, ενώ οι υπόλοιπες πέντε θα δώσουν πλέι άουτ για τον υποβιβασμό ενός σωματείου.

* Η κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος ολοκληρώθηκε και από την ΕΠΟ θα γίνει κλήρωση προκειμένου να βγει το αγωνιστικό πρόγραμμα για τα πλέι οφ και τα πλέι άουτ αντίστοιχα.

Το «ΦΩΣ» στην πόρτα σας και στον υπολογιστή σας