Serie A: Νίκη χωρίς να εντυπωσιάσει η Γιουβέντους, 3-0 τη Φιορεντίνα (βαθμολογία, αποτελέσματα)

Με δύο πέναλτι του Ρονάλντο και ένα γκολ του Ντε Λιχτ η Γιουβέντους νίκησε τη Φιορεντίνα. Όλα τα αποτελέσματα, το πρόγραμμα, οι σκόρερ και η βαθμολογία στο Καμπιονάτο.

Πιο δύσκολα από ότι δείχνει το τελικό σκορ νίκησε η Γιουβέντους τη Φιορεντίνα με 3-0. Οι «μπιανκονέρι» χωρίς να πιάσουν υψηλή απόδοση άνοιξαν το σκορ στο 40' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ρονάλντο.

Με τον ίδιο ακριβώς τρόπο ο Πορτογάλος διπλασίασε τα τέρματα των πρωταθλητών, οι οποίοι στις καθυστερήσεις είδαν τον Ντε Λιχτ να γράφει το όνομα του στον πίνακα των σκόρερ.

Στα παιχνίδια του Σαββάτου

Τρία παιχνίδια περιλαμβάνει το... μενού του Σαββάτου για την 22η αγωνιστική της Serie A. Στο πρώτο χρονικά ματς η Μπολόνια έφτασε στη νίκη επί της Μπρέσια με 2-1, διατηρώντας τη φιλοξενούμενη ομάδα εντός της διακεκαυμένης ζώνης.

Ακολούθησε ο αγώνας της Κάλιαρι με την Πάρμα, ο οποίος έληξε 2-2 έχοντας συγκλονιστική εξέλιξη, καθώς οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν δις για να ισοφαρίσουν ισάριθμες φορές οι «παρμένσι», με το δεύτερο τέρμα τους να έρχεται στο 90'+4' με τον Κορνέλιους!

Στο ακροτελεύτιο παιχνίδι της ημέρας, η Ρόμα γνώρισε συντριβή στην έδρα της Σασουόλο, η οποία προηγήθηκε 3-0 στο 25λεπτο (!) και τελικά επικράτησε με το εντυπωσιακό 4-2!