Serie A: Νέα νίκη για Ίντερ, 2-1 την Κάλιαρι (αποτελέσματα)

Η Ίντερ πέρασε από την έδρα της Κάλιαρι με 2-1 για τη δεύτερη αγωνιστική της Serie A.

Τη δεύτερη νίκη της σε ισάριθμες αναμετρήσεις πανηγύρισε η Ίντερ που πέρασε από την έδρα της Κάλιαρι με 2-1.

Οι δύο ομάδες δεν έπαιξαν ωραίο ποδόσφαιρο στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο οι «νερατζούρι» κατάφεραν να βρουν τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα.

Ο Μαρτίνες με κεφαλιά στο 27' χρίστηκε σκόρερ, με το 1-0 να μένει έως το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και στο 50' ισοφάρισαν σε 1-1 χάρη σε κεφαλιά του Ζοάο Πέντρο. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε δέκα λεπτά μετά ο Λουκάκου από την άσπρη βούλα.

Κάλιαρι: Όλσεν – Πιζακάνε (74' Κάστρο), Τσεπιτέλι (αρχ), Κλάβαν – Ναντές, Ναϊνγκολάν (85' Τσιγκαρίνι), Ιονίτσα, Ροκ, Πελεγκρίνι - Ζοάο Πέντρο, Τσέρι (46' Σιμεόνε)

Ίντερ: Χαντάνοβιτς (αρχ.) – Ντ’ Αμπρόζιο, Ρανόκια, Σκρίνιαρ – Καντρέβα (79' Γοδίν), Βεσίνο (69' Μπαρέλα), Μπρόζοβιτς, Σένσι, Ασαμόα – Λουκάκου, Μαρτίνες (77' Πολιτάνο).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής:

Παρασκευή (30/8)

Μπολόνια-Σπαλ 1-0 (90’+3’ Σοριάνο)

Σάββατο (31/8)

Μίλαν-Μπρέσια 1-0 (12' Τσαλχάνογλου)

Γιουβέντους-Νάπολι 4-3 (16’ Ντανίλο, 19’ Ιγκουαΐν, 62’ Κρ. Ρονάλντο, 90’+3’ αυτ. Κουλιμπαλί - 66’ Μανωλάς, 68’ Λοθάνο, 81’ Ντι Λορέντσο)

Κυριακή (1/9)

Λάτσιο-Ρόμα 1-1 (58’ Λουίς Αλμπέρτο - 18’ πέν. Κολάροφ)

Κάλιαρι-Ίντερ 1-2 (50' Ζοάο Πέντρο - 27' Μαρτίνες, 60' πεν. Λουκάκου)

Τζένοα - Φιορεντίνα 2-1 (11' Σαπάτα, 65' Κουαμέ - 76' πεν. Πούλγκαρ)

Λέτσε - Βερόνα 0-1 (81' Πεσίνα)

Σασουόλο - Σαμπντόρια 4-1 (29', 36', 43' Μπεράρντι, 47' Τραορέ - 67' πεν. Κουαλιαρέλα)

Ουντινέζε - Πάρμα 1-3 (17' Λασάνια - 43' Ζερβίνιο, 59' Γκαλιόλο, 75' Ινγκλέσε)