Premier League: Σπουδαία νίκη για την Άστον Βίλα, 2-0 την Έβερτον (vid, πρόγραμμα)

Η Άστον Βίλα επικράτησε της Έβερτον με 2-0 για την τρίτη αγωνιστική της Premier League.

Την πρώτη νίκη της έπειτα από τρία χρόνια πανηγύρισε η Άστον Βίλα στη Premier Leauge. Οι «χωριάτες» επικράτησαν εντός έδρας της Έβερτον με 2-0 στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής του αγγλικού πρωταθλήματος.

Ο Χότα στο 21ο λεπτό έδωσε ωραία πάσα στον Ουέσλεϊ και εκείνος με ιδανικό τελείωμα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Τα «ζαχαρωτά» στην επανάληψη ανέβασαν στροφές αλλά χωρίς αποτέλεσμα καθώς δεν μπόρεσαν να βρουν το δρόμο προς την αντίπαλη εστία.

Ο Ιβόμπι στο 82' σημάδεψε το αντίπαλο δοκάρι σπαταλώντας μεγάλη ευκαιρία για το 1-1. Στις καθυστερήσεις ο Ελ Γκαζί διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στερώντας από τους παίκτες του Μάρκο Σίλβα τη χαρά της νίκης.