La Liga: Διπλό για τη Ρεάλ των δέκα παικτών στο Βίγκο (highlights)

Παρότι έμεινε με παίκτη λιγότερο από τις αρχές του β' μέρους, η Ρεάλ ήταν επιβλητική στο «Μπαλαΐδος» απέναντι στη Θέλτα. Όλα τα αποτελέσματα, το πρόγραμμα και τα highlights των αγώνων της πρεμιέρας στην Primera Division.

Αν και αγωνιζόταν από το 56ο λεπτό με 10 παίκτες λόγω αποβολής με απευθείας κόκκινη του Λούκα Μόντριτς, η Ρεάλ Μαδρίτης πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Θέλτα.

Η ομάδα του Ζινεντίν Ζιντάν, επικράτησε 3-1 της ομάδας του Βίγκο στο «Μπαλαΐδος», με τέρματα των Μπενζεμά (12`), Κρόος (61`) και Βάθκεθ (80`). Οι γηπεδούχοι του μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Ίκερ Λοσάδα.

Το πρώτο χρονικά ματς της πρεμιέρας έγινε το βράδυ της Παρασκευής, με την Αθλέτικ Μπιλμπάο να υποτάσσει τη Μπαρτσελόνα με το μίνιμουμ σκορ χάρη στο γκολ-ποίημα του αειθαλή Αρίθ Αντούριθ.