«Άλμα» με γκολ στις καθυστερήσεις για τη Μπορντό (βαθμολογία)

Οι Γιρονδίνοι πήραν σπουδαίο διπλό στην έδρα της Ανζέ σε εξ αναβολής παιχνίδι της 17ης αγωνιστικής στο Σαμπιονά.

Μια πολύ σημαντική νίκη, που ουσιαστικά αποτελεί παρακαταθήκη για το μέλλον της στη φετινή Ligue 1, σημείωσε η Μπορντό, καθώς στην εξ αναβολής αναμέτρηση της 17ης αγωνιστικής πέρασε νικηφόρα (2-1) από το «Ραϊμόν Κοπά», απέναντι στην Ανζέ.

Ο Σαμουέλ Καλού έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους «γιρονδίνους» στο 31ο λεπτό, για να ισοφαρίσει ο Ματέο Πάβλοβιτς στο 64΄.

Το παιχνίδι όδευε προς τη λήξη του και η ισοπαλία, που αν έμενε θα ήταν η έκτη συνεχής για την Ανζέ, φαινόταν να «σφραγίζει» τη μοίρα του, αλλά στις καθυστερήσεις ήρθε ο Γιαν Καραμό να γράψει το 1-2 με ένα εξαιρετικό σουτ από το ύψος της περιοχής.

1. Παρί Σεν Ζερμέν 50 -18αγ.
  2. Λιλ 37 -20αγ.