Θέλτα - Μπαρτσελόνα 1-2: Επεισοδιακό διπλό με... παραλίγο μοιραίο Λεβαντόσφσκι!

Η Μπαρτσελόνα δραπέτευσε στις καθυστερήσεις του αγώνα από τη Βίγκο, επικρατώντας με 1-2. Το νικητήριο γκολ από πέναλτι του Λεβαντόφσκι με τη... δεύτερη.

Απίστευτο φινάλε στο «Μπαλαΐδος» στο παιχνίδι της Θέλτα με την Μπαρτσελόνα, η οποία δραπέτευσε με 1-2 στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι ήταν αυτός που στο 45' άνοιξε το σκορ για τους «μπλαουγκράνα», όμως οι γηπεδούχοι απάντησαν με τον Ασπάς στο 47'.

Το σκορ παρέμεινε ίδιο μέχρι τις καθυστερήσεις του αγών, όταν η Μπαρτσελόνα κέρδισε πέναλτι το οποίοι ανέλαβε να εκτελέσει ο Πολωνός.

Ο Λεβαντόφσκι απέτυχε στην πρώτη του προσπάθεια όμως ο διαιτητής έδειξε επανάληψη και ο έμπειρος επιθετικός δεν... λάθεψε και δεύτερη φορά!

Στην 3η θέση με 54 βαθμούς οι Καταλανοί, ενώ η ομάδα της Γαλικίας έμεινε κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού με 20 βαθμούς, στο +3 από την 18η Κάντιθ.