Premier League: Επέστρεψε στα... περσινά όργια η Σίτι (αποτελέσματα και βαθμολογία)

H Μάντσεστερ Σίτι δεν δυσκολεύτηκε να λυγίσει την αντίσταση της Μπέρνλι (5-0) και να παραμείνει στην κορυφή της βαθμολογίας της Premier League.

Οι «πολίτες» κέρδισαν την Μπέρνλι με 5-0 έχοντας πολυφωνία στην επίθεσή τους αφού σκόραραν πέντε διαφορετικοί ποδοσφαιριστές (Αγουέρο, Σίλβα, Φερναντίνιο, Μαχρέζ, Σανέ).

Μεγάλη νίκη πέτυχε η Γουότφορντ μέσα στην έδρα της Γουλβς (2-0), όπως και η Τότεναμ, που κέρδισε στο ντέρμπι του Λονδίνου, εκτός έδρας, τη Γουέστ Χαμ με 1-0.

Νωρίτερα το γκολ του Ρος Μπάρκλεϊ στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων επέτρεψε στην Τσέλσι να ισοφαρίσει σε 2-2 και ν' αποφύγει έτσι την ήττα μέσα στο Λονδίνο από τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Premier League.

Μια κεφαλιά του Αντόνιο Ρούντινγκερ έδωσε νωρίς (21') στην ομάδα του Μαουρίτσιο Σάρι το προβάδισμα στο σκορ, όμως η Γιουνάιτεντ επέστρεψε και με δύο γκολ του Μαρσιάλ στο δεύτερο ημίχρονο (55', 73') έκανε την ανατροπή, που μπόρεσε να κρατήσει μέχρι τις καθυστερήσεις και το γκολ του Μπάρκλεϊ.