Premier League: Η Τσέλσι είπε την τελευταία λέξη, 2-2 με Γιουνάιτεντ (vid)

Οι «μπλε» ισοφάρισαν στο 90'+6' και γλίτωσαν οριακά την ήττα στο εντός έδρας ντέρμπι κόντρα στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Όλα τα αποτελέσματα, το πρόγραμμα και η βαθμολογία της Premier League.

Συναρπαστική εξέλιξη είχε το σαββατιάτικο (20/10) ντέρμπι της Premier League ανάμεσα σε Τσέλσι και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, με τις δύο ομάδες να εναλλάσσονται στο προβάδισμα και εν τέλει να αναδεικνύονται ισόπαλες σε ένα φινάλε-θρίλερ!

Οι «μπλε» προηγήθηκαν με τον Ρούντιγκερ στο 21' και διατήρησαν το 1-0 μέχρι το ημίχρονο, ωστόσο οι «κόκκινοι διάβολοι» απάντησαν δις με τους Μαρσιάλ στο 55' και Ράσφορντ στο 73', κάνοντας το 1-2!

Την τελευταία λέξη του ματς, ωστόσο, έμελλε να την πει ξανά η Τσέλσι, καθώς στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων o Ρος Μπάρκλεϊ έγινε ο ήρωας των γηπεδούχων, σκοράροντας ύστερα από φάση διαρκείας και διαμορφώνοντας το τελικό 2-2!

ΤΣΕΛΣΙ: Κέπα, Αθπιλικουέτα, Ρούντιγκερ, Νταβίντ Λουίζ, Αλόνσο, Καντέ, Ζορζίνιο, Κόβασιτς (69' Μπάρκλεϊ), Γουίλιαν (73' Πέδρο), Μοράτα (79' Ζιρού), Αζάρ.

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ Γ.: Ντε Χέα, Γιάνγκ, Σμόλινγκ, Λίντελεφ, Σο, Μάτιτς, Πογκμπά, Ράσφορντ (85' Αλέξις), Μάτα (75' Ερέρα), Μαρσιάλ (84' Περέιρα), Λουκάκου.