Premier League: Πρώτη νίκη του 2022 για τη Γιουνάιτεντ, 3-1 την Μπρέντφορντ (highlights)

Το πρώτο τρίποντο του νέου έτους κατέκτησε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ το βράδυ της Τετάρτης στην έδρα της Μπρέντοφορντ. Τα αποτελέσματα, οι σκόρερ, τα highlights και η βαθμολογία στην Premier League.

Επιβλητικό διπλό πέτυχε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στην έδρα της Μπρέντφορντ το βράδυ της Τετάρτης, στο πλαίσιο εξ αναβολής ματς της 17ης αγωνιστικής της Premier League.

Οι «κόκκινοι διάβολοι» καθάρισαν το παιχνίδι μέσα σε 22 λεπτά στο β' μέρος, καθώς από το 55' ως το 77' πέτυχαν τρία γκολ, για να φτάσουν δικαιότατα στο τελικό 1-3 και να «πιάσουν» την Άρσεναλ στην 6η θέση, χάρη στο πρώτο τρίποντο του 2022.

Nωρίτερα, η Τότεναμ ήταν η μεγάλη νικήτρια στη μάχη της Τετάρτης με αντίπαλο τη Λέστερ. Οι «αλεπούδες» προηγήθηκαν νωρίς με τον Ντάκα και παρά την ισοφάριση του Κέιν στο φινάλε του α' μέρους, βρήκαν και δεύτερο γκολ με τον Μάντισον ένα τέταρτο πριν από τη συμπλήρωση των 90', όμως ουδείς μπορούσε να προβλέψει αυτό που θα ακολουθούσε.

Ο Ολλανδός φορ Στίβεν Μπέργκουιν βρήκε στόχο όχι μία, αλλά δύο φορές στο 6ο και 7ο λεπτό των καθυστερήσεων (!), για να μετατρέψει το 2-1 σε 2-3 και να χαρίσει μια ανέλπιστη νίκη στα «σπιρούνια», που πλέον ξεπέρασαν την Άρσεναλ και βρίσκονται στην 5η θέση της κατάταξης!