Μπελενένσες – Μπενφίκα: Με 9 παίκτες οι γηπεδούχοι λόγω κορονοϊού-Διακόπηκε με 6 παίκτες (σκορ 0-7)

Δεκαεπτά ποδοσφαιριστές της Μπελενένσες βρέθηκαν θετικοί στον κορονοϊό αλλά το ματς με τη Μπενφίκα ξεκίνησε για το πρωτάθλημα Πορτογαλίας. Η Μπελενένσες έχανε 7-0 στο ημίχρονο και στο 47΄ έμεινε σκόπιμα με 6 παίκτες και είχαμε διακοπή του ματς.

Μπελενένσες – Μπενφίκα: Με 9 παίκτες οι γηπεδούχοι λόγω κορονοϊού-Διακόπηκε  με 6 παίκτες (σκορ 0-7)

Μυθικά πράγματα στην Πορτογαλία. Η Μπελενένσες αντιμετωπίζει την Μπενφίκα και η γηπεδούχος ομάδας παρατάχθηκε με μόλις εννέα ποδοσφαιριστές. Μάλιστα οι δύο είναι τερματοφύλακες και ένας εκ των δύο αναγκαστικά παίζει στην άμυνα!

Η Μπελενένσες λόγω 17 κρουσμάτων κορονοϊού ξεκίνησε το ματς με τη Μπενφίκα για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος Πορτογαλίας!

Η ομοσπονδία δεν προχώρησε στην αναβολή της αναμέτρησης η οποία διεξάγεται κανονικά το βράδυ του Σαββάτου (27/11) με τους γηπεδούχους να κατεβαίνουν με εννιά ποδοσφαιριστές κόντρα στην Μπενφίκα του Βλαχοδήμου.

Η Μπελενένσες έχανε 7-0 στο ημίχρονο και στο 47΄ έμεινε σκόπιμα με 6 παίκτες και είχαμε διακοπή του ματς.