Γουλβς: Γκολάρα ο Ποντένσε στη νίκη κόντρα στην Τσέλσι (vids)

Η Γουλβς πήρε τη νίκη με 2-1 επί της Τσέλσι με τον Ντάνιελ Ποντένσε να πετυχαίνει ένα πανέμορφο γκολ στο ματς.

Ένα σπάνιας ομορφιάς γκολ κόντρα στην Τσέλσι πέτυχε ο Ντάνιελ Ποντένσε στη νίκη της Γουλβς επί των Λονδρέζων με 2-1. Ο Βιρτουόζος εξτρέμ της Γουλβς και πρώην του Ολυμπιακού, αφού έγινε αποδέκτης της μπάλας μέσα στη περιοχή, με δύο προσποιήσεις «άδειασε» δύο αμυντικούς και με δυνατό σουτ, ισοφάρισε το ματς σε 1-1 στο 65΄.

Η Τσέλσι, είχε στο ξεκίνημα δοκάρι και στο 49΄άνοιξε το σκορ σε 0-1 με μονοκόμματο σουτ του Ζιρού (49’), για να ισοφαρίσει ο Πορτογάλος άσος και με το πρώτο γκολ της ομάδας του έπειτα από 303 στείρα λεπτά.

Στις καθυστερήσεις όμως, οι «Λύκοι» κατάφεραν και πήραν το «τρίποντο», καθώς στο 90+5 ο Νέτο έκανε το 2-1.