Γουότφορντ - Μάντσεστερ Σίτι: Τα δύο γκολ του Στέρλινγκ για το 0-2 στο ημίχρονο (vid)

Η Μάντσεστερ Σίτι φιλοξενείται από τη Γουότφορντ στο πλαίσιο της 37ης αγωνιστικής της Premier Leage και έχει πάρει...αέρα δύο τερμάτων στο πρώτο μέρος.

Για την 37η αγωνιστική της Premier League, η Μάντσεστερ Σίτι αντιμετωπίζει εκτός έδρας τη Γουότφορντ την Τρίτη (21/7) και φαίνεται πως η «σφαλιάρα» - αποκλεισμός από την Άρσεναλ στα ημιτελικά του FA Cup λειτούργησε ευεργετικά για τους Πολίτες.

Και αυτό γιατί με πρωταγωνιστή τον Ραχίμ Στέρλινγκ έχουν πάρει προβάδισμα δύο τερμάτων στο πρώτο μέρος. Ο Άγγλος ακραίος επιθετικός άνοιξε το σκορ στο 31' και αφού έχασε πέναλτι στο 40' (απόκρουση του Φόστερ) πήρε το ριμπάουντ για να κάνει το 0-2.