LIVE Champions League: Ρεάλ Μ. - Αταλάντα, Μάντσεστερ Σ. - Γκλάντμπαχ (γκολ, score, highlights)

Παρακολουθήστε την εξέλιξη (live, score, highlights) των αγώνων της φάσης των «16» του Champions League την Τρίτη (16/3).

Το βράδυ της Τρίτης (16/3, 22:00) συνεχίζεται η δράση για τη φάση των «16» του Champions League, με τα παιχνίδια Ρεάλ Μαδρίτης - Αταλάντα και Μάντσεστερ Σίτι - Γκλάντμπαχ, που θα κρίνουν δύο εισιτήρια για τα προημιτελικά της διοργάνωσης.

Στα πρώτα παιχνίδια, η Ρεάλ Μαδρίτης είχε επικρατήσει 1-0 στην Ιταλία και η Μάντσεστερ Σίτι 2-0 στη Γερμανία.

Ρεάλ Μαδρίτης - Αταλάντα 3-1

90' Τέλος αγώνα, η Ρεάλ στην επόμενη φάση.

85' ΓΚΟΛ: Ο Ασενσιό με ένα χαμηλό σουτ απαντά άμεσα για τη Ρεάλ.

83' ΓΚΟΛ: Ο Μουριέλ μειώνει για τους Ιταλούς - Με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

60' ΓΚΟΛ: Ο Σέρχιο Ράμος ήταν εύστοχος στο πέναλτι που δοκίμασε.

53' Ευκαιρία για τη Ρεάλ με τον Βινίτσιους, αλλά δεν μπόρεσε να τελειώσει τη φάση.

46' Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος...

Ρεάλ Μαδρίτης - Αταλάντα: Τα γκολ της αναμέτρησης: Ο Μπενζεμά ανοίγει το σκορ (vid)

45΄ΗΜΙΧΡΟΝΟ.

43' Η Αταλάντα είχε ευκαιρία με τον Μαλινόφσκι, αλλά το σουτ που δοκίμασε ήταν άστοχο.

34΄ΓΚΟΛ: Ο Μπενζεμά αυτή τη φορά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για τη Ρεάλ - Τραγικό λάθος από την ιταλική άμυνα.

27' Νέα χαμένη ευκαιρία για τη Ρεάλ, αυτή τη φορά με τον Μόντριτς - Η μπάλα πέρασε πάνω από το δοκάρι.

20' Έχασε ευκαιρία η Ρεάλ με τον Μπενζεμά. Έκανε γρήγορο σπριντ, αλλά το σουτ που δοκίμασε κόπηκε από τους Ιταλούς.

3΄Έχασε ευκαιρία η Αταλάντα με τον Γκοζένς.

1' Σέντρα στην αναμέτρηση.

Σκόρερ: - / -

Ενδεκάδες:

Ρεάλ Μ: Κουρτουά, Νάτσο, Ράμος, Βαράν, Μεντί, Βαλβέρδε, Κρόος, Μόντριτς, Βάθκεθ, Μπενζεμά, Βινίσιους.

Αταλάντα: Σπορτιέλο, Τολόι, Ρομέρο, Τζιμσίτι, Μέλε, Ντε Ρόον, Πεσίνα, Γκοζένς, Μαλινόφσκι, Πάσαλιτς, Μουριέλ.

Μάντσεστερ Σίτι - Γκλάντμπαχ 2-0

90' Tέλος αγώνα, η Σίτι πέρασε στην επόμενη φάση.

48' Ο Μαχρέζ για τη Σίτι δοκίμασε ένα καλό σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι.

Μάντσεστερ Σίτι – Γκλάντμπαχ: Τα γκολ της αναμέτρησης: Ντε Μπρόινε και Γκούντογκαν το 2-0 (vid)

45' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

40' Ευκαιρία για την Γκλάντμπαχ με τον Εμπόλο, αλλά το σουτ που δοκίμασε πέρασε δίπλα από το δοκάρι.

18' ΓΚΟΛ: O Γκουντογκάν διαμόρφωσε το 2-0 για τους Άγγλους.

13' ΓΚΟΛ: Με σκόρερ τον Κέβιν Ντε Μπρόινε, η Σίτι άνοιξε το σκορ με ένα δυνατό σουτ έξω από την περιοχή.

Σκόρερ: 13' Ντε Μπρόινε, 18' Γκουντογκάν / -

Ενδεκάδες:

Μάντσεστερ Σ: Έντερσον, Γουόκερ, Στόουνς, Ντίας, Κανσέλο, Σίλβα, Ρόδρι, Γκουντογκάν, Μαχρέζ, Ντε Μπρόινε, Φόντεν.

Γκλάντμπαχ: Ζόμερ, Λάινερ, Γκίντερ, Ελβέντι, Μπενσεμπαϊνί, Χόφμαν, Νόιχαους, Ζακάρια, Στιντλ, Εμπόλό, Τουράμ.