Πρωτάθλημα Νέων Κ19: Εντυπωσιακός ο Ολυμπιακός, 4-1 τον Παναιτωλικό

Η Κ19 του Ολυμπιακού ολοκλήρωσε εμφατικά τις υποχρεώσεις της για τη σεζόν 2021-2022 συντρίβοντας με σκορ 4-1 την αντίστοιχη του Παναιτωλικού για την εξ αναβολής 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος Νέων της Super League.

Με ιδανικό τρόπο ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα Νέων της Super League η Κ19 του Ολυμπιακού νωρίς το απόγευμα της Κυριακής (10/4) στον Ρέντη, καθώς συνέτριψε με σκορ 4-1 την αντίστοιχη του Παναιτωλικού στο πλαίσιο της εξ αναβολής 21ης αγωνιστικής.

Η ομάδα του Σωτήρη Συλαϊδόπουλου προηγήθηκε μόλις στο 8' με γκολ του Κασέμι και παρά τη γρήγορη ισοφάριση από πλευράς φιλοξενούμενων πάτησε... γκάζι στη συνέχεια, σκοράροντας τρεις ακόμη φορές πριν ολοκληρωθεί καν το πρώτο 45λεπτο.

Ο ίδιος παίκτης έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στους Πειραιώτες στο 23', ενώ στο 29' ήταν η σειρά του Κουτσογούλα να βρει δίχτυα ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 3-1. Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε ο Ιμπαγάσα στο 45', ενώ στην επανάληψη οι «ερυθρόλευκοι» έριξαν εύλογα... στροφές.

Η σύνθεση του Ολυμπιακού: Κυριαζής, Αρσενίδης, Χρήστου (67’ Σαββάκης), Κωστούλας (67’ Φίλος), Κουτσίδης, Πρεκατές, Ιμπαγάσα (70’ Κυρσανίδης), Κασέμι, Παπακανέλλος (55’ Συρμής), Κουτσογούλας, Πετρόπουλος (70’ Πατήρας).