Τα αποτελέσματα στη Γ΄ Εθνική μπάσκετ

Για την 5η αγωνιστική της Γ΄ Εθνικής είχαμε σε Νότο και Βορρά τα εξής αποτελέσματα

Τα αποτελέσματα στη Γ΄ Εθνική μπάσκετ

Για την 5η αγωνιστική της Γ΄ Εθνικής είχαμε σήμερα:

1ος Όμιλος

Ληξούρι-Αχαγιά 82 84-58

Κορωπί-ΑΕ Ν. Κηφισιάς 106-94

Ερμιόνη-Ηλυσιακός 83-86

ΣΔΥ Τρίπολης-Παναχαϊκή 55-68

Π. Φάληρο-Άρης Νίκαιας 79-66

Γλαύκος-ΑΟΚ Χαλανδρίου 51-50

Ακράτα-ΚΑΟ Κορίνθου 65-77

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Ληξούρι, Κόρινθος, Ηλυσιακός, Κορωπί 9, Γλαύκος 8, Ν. Κηφισιά, Παναχαϊκή, Π. Φάληρο 7, Χαλάνδρι, Άρης Νικ., Ερμιόνη, Ακράτα 6, Αχαγιά, Τρίπολη 5.

* Η Αχαγιά έχει δυο αγώνες λιγότερους, από έναν Π. Φάληρο και Άρης Νικ.

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (24/11): Ηλυσιακός – Κορωπί, Αχαγιά – Ερμιόνη, Παναχαϊκή – Ληξούρι, Άρης Νικ. – Τρίπολη, Π. Φάληρο – Γλαύκος, Ν. Κηφισιά – Ακράτα, Κόρινθος – Χαλάνδρι.

2ος Όμιλος

Ερμής Σχηματαρίου-Βούρειος ΑΟΛ Χίου 52-46

Τα Φανάρια-Πέρα 74-65

Αίαντας Αυλίδας-ΑΟΚ Χανιά 60-82

Ένωση Ιλίου-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 77-69

Αργοναύτης Τριγλίας-ΑΚ Χαλκίδας 70-65

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 57-61

Μίλων-Άρης Θήβας 94-92 (κ.α. 85-85)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Κρόνος 10, Αργοναύτης 9, Χαλκίδα, Ίλιον, Ερμής, Χανιά, Μίλων, Τα Φανάρια 8, ΦΕΑ, ΕΦΑΟΖ, Άρης Θηβ. 7, Πέρα, Βούρειος 6, Αίαντας 5.

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (24/11): ΦΕΑ – Τα Φανάρια, Βούρειος – Ίλιον, Χαλκίδα – Ερμής, Κρόνος – Αργοναύτης, ΕΦΑΟΖ – Αίαντας, Πέρα – Μίλων, Άρης Θηβ. – Χανιά.

3ος Όμιλος

Φαίακας-Αετοί Βέροιας 67-103

Ολυμπιακός Βόλου-ΑΓΣ Ιωαννίνων 78-64

Τιτάνες Παλαμά-Νίκη Βόλου 76-80

ΣΚ Ιωάννινα-Αριστοτέλης Φλωρ. 82-51

Αίολος Τρικάλων-Αναγέννηση Καρδίτσας 77-66

Αριδαία-Μελίκη 55-70

Ρεπό: Ίκαροι Τρικάλων

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Αίολος 10, Νίκη, Ιωάννινα 9, Μελίκη, Τιτάνες 8, Ίκαροι Τρικ. 7, Αετοί, Αναγέννηση, ΑΓΣΙ, Αριστοτέλης 6, Ολυμπιακός Β., Αριδαία, Φαίακας 5.

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (24/11): Νίκη – Ολυμπιακός Β., Αριστοτέλης – Τιτάνες, Αετοί – Ιωάννινα, Αναγέννηση – Φαίακας, ΑΓΣΙ – Αριδαία, Μελίκη – Ίκαροι.

4ος Όμιλος

Ασπίς Ξάνθης-ΜΕΝΤ 70-62

Απόλλων Καλ.-Λεύκιππος Ξάνθης 57-64

Πανσερραϊκός-ΔΕΚΑ 69-64

Κένταυρος Καλ.-Μαντουλίδης 85-81

Ελπίς Αμπελοκήπων-Μακεδονικός 71-79

Ζέφυρος 02-Ίκαροι Σερρών 66-76

Ρεπό: Μ. Αλέξανδρος

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Λεύκιππος 10, Ίκαροι, Μακεδονικός, Ελπίς 8, ΜΕΝΤ, Πανσερραϊκός, ΔΕΚΑ, Μ. Αλέξανδρος, Κένταυρος 7, Ασπίς 6, Ζέφυρος, Μαντουλίδης, Απόλλων 5.

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (24/11): Μ. Αλέξανδρος – Ασπίς, ΔΕΚΑ – Απόλλων, Μαντουλίδης – Πανσερραϊκός, Κένταυρος – Ελπίς, ΜΕΝΤ – Ζέφυρος, Ίκαροι – Μακεδονικός.

Το «ΦΩΣ» στην πόρτα σας και στον υπολογιστή σας