Γ' Εθνική μπάσκετ: Αποτελέσματα και βαθμολογίες

Όλη η δράση από τα γήπεδα Νότου και Βορρά.

Γ' Εθνική μπάσκετ: Αποτελέσματα και βαθμολογίες

Για την 24η αγωνιστική της Γ΄ Εθνικής είχαμε τα εξής αποτελέσματα:

1ος Όμιλος

Ληξούρι-Καλαμάτα 70-62

Ηλυσιακός-Αχαγιά 83-88

Έσπερος ΑΟΠΑ-Μεγαρίδα 62-78

Αιγάλεω-Κεραυνός Αιγίου 138-81

Ακράτα-Ιωνικός ΝΦ 70-75

Άρης Νικαίας-Λέοντας 96-47

Κηφισιά-Πέρα 81-74

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Αιγάλεω 47, Ιωνικός ΝΦ 46, Μεγαρίδα 44, Αχαγιά 42, Κηφισιά 36, Άρης Νικαίας, Πέρα 35, Ηλυσιακός, Ακράτα 34, Ληξούρι 33, Καλαμάτα, Έσπερος Πατρών 31, Κεραυνός Αιγίου 29, Λέοντας 26.

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ(5/5): Καλαμάτα-Ηλυσιακός, Μεγαρίδα-Αχαγιά, Κεραυνός Αιγίου-Ληξούρι, Ιωνικός ΝΦ-Αιγάλεω, Λέοντας-Ακράτα, Πέρα-Άρης Νικαίας, Έσπερος ΑΟΠΑ-Κηφισιά.

2ος Όμιλος

Αργοναυτης Τριγλίας-ΚΑΠ 76-69

Ικαρος Νέας Σμύρνης-ΟΦΗ 54-58

ΒΑΟΛ Χίου-Δειλινό 20-0 (α.α.)

Μελίσσια-Καλλιθέα 76-62

ΕΦΑΟΖ-Αρης Θήβας 79-70

Κορωπί-Λοκρός Αταλάντης 74-83

Ερμής Σχηματαρίου-Έξω Παναγίτσα 91-74

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Λοκρός Αταλάντης, Μελίσσια, ΟΦΗ 44, Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 42, ΕΦΑΟΖ 39, Άρης Θήβας 37, Κορωπί 36, Ερμής Σχηματαρίου 35, ΒΑΟΛ Χίου, Ίκαρος Νέας Σμύρνης 34, ΚΑΠ 32, Καλλιθέα 31, Έξω Παναγίτσα 26, Δειλινό 22.

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ(5/5): ΚΑΠ-Ίκαρος Νέας Σμύρνης, ΒΑΟΛ Χίου-ΟΦΗ
Καλλιθέα-Αργοναύτης Τριγλίας, Άρης Θήβας-Μελίσσια, Λοκρός Αταλάντης-ΕΦΑΟΖ, Έξω Παναγίτσα-Κορωπί, Δειλινό-Ερμής Σχηματαρίου.

3ος Όμιλος

ΑΓΣΙ-Βέροια 90-61

Μελίκη- Καλαμπάκα 55-48

Τιτάνες Παλαμά-Δόξα Λευκάδας 64-72

Πρωτέας Γρεβενών-Νικόπολη Πρέβεζας 83-43

Ίκαροι Τρικάλων-ΠΑΣ Γιάννινα 58-84

Ολυμπιακός Βόλου-Εύαθλος Πολυκάστρου 75-59

Ρεπό: Μαντουλίδης

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Πρωτέας Γρεβενών, ΠΑΣ Γιάννινα 41, Δόξα Λευκάδας 40, ΑΓΣ Ιωαννίνων 38, Ικαροι Τρικάλων, Ολυμπιακός Βόλου 33, Τιτάνες Παλαμά 32, Μαντουλίδης, Εύαθλος Πολυκάστρου, ΓΑΣ Μελίκης, Καλαμπάκα 30, Βέροια 27, Νικόπολη Πρέβεζας 24.

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ(5/5): ΑΟΚ Βέροιας-ΓΑΣ Μελίκης, Δόξα Λευκάδας-ΑΓΣ Ιωαννίνων, Νικόπολη Πρέβεζας-Τιτάνες Παλαμά, ΠΑΣ Γιάννινα-Πρωτέας Γρεβενών, Εύαθλος Πολυκάστρου-Ικαροι Τρικάλων, Μαντουλίδης-Ολυμπιακός Βόλου.

Ρεπό: Καλαμπάκα

4ος Όμιλος

ΒΑΟ-ΜΕΝΤ 94-80

Πολύγυρος-Αστέρας Σίνδου 81-67

Ασπίς Ξάνθης-Ζέφυρος 74-62

ΓΑΣ Κομοτηνής-Ευκαρπία 81-87

Αίας Ευόσμου-Λεύκιππος Ξάνθης 60-77

Νέα Μουδανιά-Απόλλων Καλαμαριάς 60-87

ΔΕΚΑ-Μακαμπή 87-59

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Ευκαρπία 45, ΓΑΣ Κομοτηνής 41, Πολύγυρος 39, Λεύκιππος Ξάνθης, Αίας Ευόσμου 38, Ασπίς Ξάνθης , Ζέφυρος 37, ΔΕΚΑ , ΜΕΝΤ 36, Απόλλων Καλαμαριάς 35, ΒΑΟ 34, Αστέρας Σίνδου 33, Μακαμπή 31, Μουδανιά 24.

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ(5/5): ΜΕΝΤ-ΑΟ Πολυγύρου, Ζέφυρος-Αστέρας Σίνδου, ΠΣ Ευκαρπίας-ΒΑΟ, Λεύκιππος Ξάνθης-ΓΑΣ Κομοτηνή, Απόλλων Καλαμαριάς-Αίας Ευόσμου, Μακαμπή-ΠΟ Νέων Μουδανιών, Ασπίδα Ξάνθης-ΔΕΚΑ.

Ο ιστότοπος αυτός χρησιμοποιεί cookies για βελτιστοποίηση της εμπειρίας του χρήστη. Διαβάστε περισσότερα
ΑΠΟΔΟΧΗ