Το πρόγραμμα και οι βαθμολογίες σε Volleyleague, Pre League, Α2 βόλεϊ ανδρών, γυναικών

Διαβάστε όλο το πρόγραμμα και τις βαθμολογίες στις εθνικές κατηγορίες βόλεϊ της χώρας.

Το πρόγραμμα και οι βαθμολογίες σε Volleyleague, Pre League, Α2 βόλεϊ ανδρών, γυναικών

Volley League Ανδρών

Σάββατο (25/1)

17.00: Παναθηναϊκός - Ο.Φ.Η

17.30: Ελπίς Αμπελοκήπων - Παμβοχαϊκός

19.30: Ηρακλής - Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Κυριακή (26/1)

17.00: Α.Ο.Π.Κηφισιάς - Φοίνικας Σύρου Ο.Ν.Ε.Χ.

Δευτέρα (27/1)

17.00 (ERT Sports): Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Ολυμπιακός 26-8 23
2. Παναθηναϊκός 23-10 21
3. ΠΑΟΚ 20-11 21
4. Φοίνικας Σ. 22-9 20
5. Κηφισιά 18-16 15
6. Ηρακλής 15-15 10
7. ΟΦΗ 13-19 10
8. Παμβοχαϊκός 12-21 8
9. Ελπίς Αμπελ. 6-24 4
10. Εθνικός Αλεξ. 2-27 0

Volleyleague γυναικών

Σάββατο (25/1)

18.00: ΑΟ Μαρκοπούλου - Άρης

19.00: Θέτις Βούλας - ΑΟ Θήρας

19.00: Αίας Ευόσμου- Πορφύρας

20.00: Παναθηναϊκός - Ηλυσιακός

Κυριακή (26/1)

17.30: ΠΑΟΚ - ΓΣ Ηλιούπολης

19.00: Πανναξιακός - Ολυμπιακός

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Ολυμπιακός (36-9) 33
2. ΑΟ Θήρας (35-8) 33
3. Παναθηναϊκός (31-15) 27
4. ΠΑΟΚ (28-17) 24
5. Πανναξιακός (28-17) 24
6. Θέτις (24-18) 22
7. Άρης (22-17) 17
8. Μαρκόπουλο (16-28) 11
9. Πορφύρας (15-27) 11
10. Αίας (11-32) 6
11. Ηλυσιακός (7-32) 5
12. Ηλιούπολη (0-33) 0
*Ηλιούπολη και Άρης έχουν έναν αγώνα λιγότερο

Pre League γυναικών

Σάββατο (25/1)

17.45: ΦΟ Βριλησσίων – ΑΕΚ

18.00: ΑΟ Λαμίας - ΑΠΣ Ναυάρχου Βότση

Κυριακή (26/1)

16.00: Αμαζόνες - Μακεδόνες

16.30: ΧΑΝΘ - Άρτεμις Κορυδαλλού

17.00: Αιγάλεω - Πανιώνιος

20.00: ΖΑΟΝ - Κόρινθος

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΑΟΝ Αμαζόνες (33-7) 33
2. AEK (33-6) 32
3. ΖΑΟΝ (30-16) 25
4. ΑΟ Λαμίας (25-18) 22
5. ΑΟ Αιγάλεω (23-26) 18
6. ΧΑΝΘ (21-25) 17
7. ΑΣ Μακεδόνες (21-27) 14
8. ΦΟ Βριλησσίων (19-25) 14
9. ΓΣ Πανιώνιος (20-23) 14
10. ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση (17-29) 10
11. ΑΓΣ Άρτεμις (11-32) 7
12. ΑΣΠ Κόρινθος (13-32) 7

Α2 Ανδρών - Α' όμιλος

Σάββατο (25/1)

12.00: ΔΑΣ Δραπετσώνας - ΓΕ Ηρακλείου

18.00: Ολυμπιάς Πατρών - ΑΟ Καλαμάτα 80

19.00: Νέοι Βύρωνος - Αιγιαλέων

19.00: ΑΣ Κέρκης Σάμου - ΑΕ Αρμενίων

19.00: Μίλων - Πανερυθραϊκός

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΑΟΝΣ Μίλων (30-5) 28
2. ΑΣ Πανερυθραϊκός (28-15) 23
3. ΑΟ Καλαμάτα 80 (23-13) 21
4. ΓΣ Πανιώνιος (21-16) 18
5. ΑΟ Αιγιαλέων (21-14) 18
6. ΑΣ Κέρκης (19-17) 14
7. ΑΕ Αρμενίων (16-23) 12
8. ΓΕ Ηρακλείου (11-22) 9
9. ΔΑΣ Δραπετσώνας (11-25) 8
10. ΑΕΠ Ολυμπιάς (13-25) 7
11. ΑΟ Νέοι Βύρωνος (10-28) 4

Β' όμιλος

Σάββατο (25/1)

15.00: Α Φίλιππος Βέροιας - ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας

18.00: ΧΑΝΘ - ΣΠΑ Καρδίτσας

18.00: Πήγασος Πολίχνης - Άρης

18.00: Ερμογένης Ξάνθης - Πιερικός

18.00: ΑΕ Κομοτηνής - Αριστοτέλης Σκύδρας

18.30: ΑΕΝ Πανοράματος - Μακεδονικός

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΑΠΣ Φίλιππος (33-2) 33
2. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής (28-14) 25
3. ΑΣ Άθλος (26-18) 20
4. ΑΣ Άρης (23-19) 20
5. ΑΣ Ερμογένης (24-24) 17
6. ΦΕΣ Αριστοτέλης (24-25) 15
7. ΣΦΚ Πιερικός (20-24) 15
8. ΑΣ Μακεδονικός (21-20) 13
9. Πήγασος Πολίχνης (18-24) 12
10. ΣΠΑ Καρδίτσας (13-27) 9
11. ΑΕΝ Πανοράματος (13-29) 8
12. ΧΑΝΘ (10-27) 8

Α2 Γυναικών - Α' όμιλος

Σάββατο (25/1)

16.00: ΑΟΝ Αργυρούπολης - Μεσσηνιακός

16.00: Απολλώνιος - ΓΑΣ Μεσσαράς

16.00: ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου - Ηρακλής Κηφισιάς

16.00: ΑΕ Αμπελοκήπων - ΓΕ Ηρακλείου

18.00: Απόλλων Καλαμάτας - ΑΕ Αγ. Παρασκευής

18.30: ΓΣ Πετρούπολης - Ένωση Βύρωνα

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Απόλλων Καλαμάτας (33-7) 31
2. ΑΕ Αμπελοκήπων (30-16) 25
3. ΓΕ Ηρακλείου (26-16) 23
4. Μεσσηνιακός (24-20) 20
5. ΓΣ Πετρούπολης (24-21) 19
6. ΟΦΑ Απολλώνιος (25-20) 18
7. ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου (24-24) 17
8. ΑΟΝ Αργυρούπολης (21-24) 13
9. ΓΑΣ Μεσσαράς (16-21) 13
10. ΑΕ Αγ. Παρασκευής (14-28) 8
11. ΓΣΚ Ηρακλής (13-28) 8
12. Ένωση Βύρωνα (7-32) 3

Β' όμιλος

Σάββατο (25/1)

18.00: Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων - ΕΑ Λαρίσης

18.00: Νίκη Αλεξανδρούπολης- Νέα Γενεά

18.00: ΑΟ Καβάλα - Φοίνικας Αλεξανδρούπολης

18.00: ΑΣ Γιάννενα - Ελπίς

19.30: Λαρισαϊκός - ΜΕΝΤ

Κυριακή (26/1)

18.00: ΕΟ Σταυρούπολης - Ασκληπιός Τρικάλων

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων (33-5) 32
2. ΕΑ Λαρίσης (29-10) 26
3. ΑΣ Ελπίς (27-13) 24
4. ΜΕΝΤ (27-10) 24
5. Φιλαθλητικός (25-16) 23
6. ΑΟ Καβάλας (23-19) 20
7. ΜΑΣ Νέα Γενεά (17-23) 14
8. ΑΣ Ασκληπιός (14-25) 11
9. ΑΣ Γιάννενα (16-25) 11
10. ΕΟ Σταυρούπολης (13-28) 9
11. ΓΣΓ Νίκη (8-31) 4
12. Φοίνικας Αλεξανδρούπολης (6-33) 0

Το «ΦΩΣ» στην πόρτα σας και στον υπολογιστή σας