Και η ΑΕΚ έχει παράπονα για καθοριστικό σφύριγμα του Μυλωνάκη

Μετά τον Ολυμπιακό (για το σφύριγμα στο 11-11 του τάι μπρέικ στον αγώνα με τον ΠΑΟΚ στην Πυλαία)  και η ΑΕΚ έχει παράπονα από τον διαιτητή Αλέξανδρο Μυλωνάκη για την τελευταία φάση του ημιτελικού γυναικών ΑΕΚ-Παναθηναϊκός 1-3.

Έντονα παράπονα έχει η ΑΕΚ, δημοσιεύοντας βίντεο στο οποίο κάνει λόγο για λάθος απόφαση του διαιτητή Μυλωνάκη, η οποία έκρινε το ματς και συνάμα την πρόκριση στους τελικούς.

ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός 3-2: Το λάθος του Μυλωνάκη που δεν ζήτησε VAR

Η ερασιτεχνική ΑΕΚ αναφέρει στο site για την επίμαχη τα εξής: «Παρά την προσπάθεια της η ΑΕΚ που μείωσε ξανά στους δυο πόντους (22-24) δεν κατάφερε να πάρει το σετ και το έχασε με 22-25, με τον τελευταίο πόντο να δίνεται στον Παναθηναϊκό παρότι η επίθεση της Σίλβα ήταν μπλοκ άουτ».

Θεωρούν επίσης ότι κακώς κατέβηκε από τη σκάλα όταν η ΑΕΚ είχε προβάδισμα στο ματς στο τρίτο σετ και χάλασε τον ρυθμό και λίγο αργότερα έδωσε κόκκινη κάρτα στον πάγκο της.