ΝΤΕΛΙΡΙΟ ΠΡΟΚΡΙΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΥΤΟ ΣΕΦ

TETOIΕΣ ΒΡΑΔΙΕΣ ΜΟΝΟ Ο ΘΡΥΛΟΣ - Οι «ερυθρόλευκοι» νίκησαν 94-88 τη Μονακό και πάνε Βελιγράδι για το 11ο φάιναλ φορ της Ιστορίας τους

• Τρομερό χαρακτήρα ο Θρύλος στην τελευταία περίοδο, φτάνοντας στη νίκη με ανατροπή στο σκορ
  • Ο τρομερός Μακ Κίσικ (18 π., 4/4 δ., 2/3 τρ.) κράτησε όρθια την ομάδα στην αρχή, αφυπνίστηκε ο Ντόρσεϊ (16 π.), τρομερή δουλειά από τον ψυχωμένο Ουόκαπ (17 π., 3/5 τρ.), ηγέτης στο τέλος ο Σλούκας (15 π., 5 ασ.) που ευστόχησε στα μεγάλα σουτ
  • Η Μονακό ήταν καταπληκτική και έβαλε δύσκολα στους γηπεδούχους, διεκδικώντας το διπλό μέχρι το τέλος, καθώς είχε προηγηθεί 66-70 στο 30'
  • Aπίστευτα καλάθια οι Λι (14 π.), Μπέικον (12 π.), Ουατάρα (15 π.) και Τζέιμς (24 π.), αλλά οι κυπελλούχοι Ελλάδας πήραν την πρόκριση και από την επίθεσή τους (20/29 δίποντα, 11/23 τρίποντα, 18 ασίστ) * Επόμενος αντίπαλος η Εφές στον ημιτελικό

Γράφει ο ΝΟΤΗΣ ΨΙΛΟΠΟΥΛΟΣ

ΤΟ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΟΠΩΣ ΕΠΡΕΠΕ

• ΜΕ ΝΙΚΗ-ΑΝΑΤΡΟΠΗ (1-2) ΚΑΙ ΠΑΡΤΙ ΣΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ ΠΑΝΗΓΥΡΙΣΕ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΤΟ 47o
  • Τρίτο σερί πρωτάθλημα με τον Μαρτίνς στον πάγκο * Φιέστα, πάλι με ΠΑΟΚ, στο Φάληρο στις 14 του μηνός * Καλύτερος ο «Δικέφαλος» στο α’ μέρος, άλλη ομάδα οι «ερυθρόλευκοι» στην επανάληψη

Γράφει ο ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΕΓΓΛΙΔΗΣ

Εφτάψυχη «βασίλισσα»
Η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε 3-1 στην παράταση τη Μάντσεστερ Σίτι στη ρεβάνς του «Μπερναμπέου» και θα αντιμετωπίσει τη Λίβερπουλ για τρίτη φορά σε τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ