Mαχαιριά στο φινάλε

Μπλακ άουτ για Ολυμπιακό και VAR και ήττα από την Άιντραχτ με 2-1 - Αντί για την πρωτιά, τώρα θα παιχτεί και η ίδια η πρόκριση κόντρα στη Φενέρ.

Το προβάδισμα με το ιστορικό γκολ του Ελ Αραμπί (12') πήγε στράφι, καθώς ο Κάμαντα ισοφάρισε αμέσως (17')

Ευκαιρίες με Μασούρα, Μαντί στο πρώτο μέρος και τεράστια με Ονιεκούρου στο δεύτερο, μέχρι το σοκ από τον Χάουγκε στην αντεπίθεση των καθυστερήσεων

Δεν λειτούργησε καλά τίποτα, ακόμα και το VAR που χάλασε για είκοσι λεπτά και δεν δόθηκε πεντακάθαρη αποβολή στον Μπαρκόκ για το μαρκάρισμα στον Ρέαμπτσιουκ (31')

Δεν πήρε τίποτα από τις αλλαγές ο Μαρτίνς, σοβαρές ευθύνες στα γκολ ο Μπα, πολύ κάτω οι Εμβιλά, Μαντί * Πάλεψαν Ελ Αραμπί (κορυφαίος), Σωκράτης (ζήτησε πέναλτι στο 87'), Αγκιμπού

Έξυπνη η διαχείριση των Γερμανών, που πήραν το ματς με κορυφαίο τον Κάμαντα και χρυσές τις αλλαγές των Λίντσρεμ, Χάουγκε * Άρεσαν Γιάκιτς και Μπορέ

ΓΡΑΦΕΙ Ο ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΕΓΓΛΙΔΗΣ

«ΣΥΓΓΝΩΜΗ»

Από τους διαιτητές στους ανθρώπους του Ολυμπιακού για τη φάση στην οποία δεν αποβλήθηκε ο Μπαρκόκ για το μαρκάρισμα στον Ρέαμπτσιουκ, αφού ήταν εκτός λειτουργίας το VAR για 20 λεπτά *ΔΥΣΑΡΕΣΚΕΙΑ στο λιμάνι και για το δεύτερο γκολ της Άιντραχτ, καθώς θεωρούν πως έγινε φάουλ στον Λαλά